Τελευταία μηνύματα

Σελίδες: 1 ... 8 9 [10]
91
Πολεμική Αεροπορία / Απ: 124 ΠΒΕ Τριπολη Ε' ΕΣΣΟ
« Τελευταίο μήνυμα από phob17 στις Σεπτέμβριος 07, 2020, 09:21:24 μμ »
Συνήθως στέλνουν τις μεταθέσεις στη στρατολογία του στρατοπέδου την προηγούμενη μέρα της ορκωμοσίας. Ωστόσο, όσοι θα έχουν επιστασία στη στρατολογία (μερικά άτομα δηλαδή) θα μάθουν τις μεταθέσεις λίγο νωρίτερα.
92
Πολεμική Αεροπορία / Κάρπαθος
« Τελευταίο μήνυμα από manos189 στις Σεπτέμβριος 07, 2020, 04:49:49 μμ »
Καλησπέρα
Εχω κόψει την αναβολή μου και λογικά μέσα σε αυτές τι μέρες θα βγει η ανακοίνωση για την ΕΣΣΟ μου.
Υπολογίζω να καταταγώ Κάρπαθο (θα δείξει βέβαια) ξέρετέ τι γίνεται στο στρατόπεδο?
Πως είναι οι άδειες οι υπηρεσίες κτλ.?
93
« Τελευταίο μήνυμα από Giannis95 στις Σεπτέμβριος 04, 2020, 04:10:56 μμ »
Σε ευχαριστουμε πολυ φιλε. Μακάρι να πάνε ολα καλα, η μετάθεση για την μονάδα βγαίνει μετα απο την ορκωμοσια;
94
« Τελευταίο μήνυμα από phob17 στις Σεπτέμβριος 04, 2020, 01:57:04 μμ »
Υποχρεωτικη η χρηση μασκας οταν βγαινετε εξω απο το θαλαμο για εκπαιδευση η οτιδηποτε αλλο. Στους θαλαμους κοιμομασταν ενας στο κατω ο διπλανος στο πανω κλπ. Τωρα βεβαια επειδη μαλλον θα ειστε μεγαλη ΕΣΣΟ δεν ξερω τι θα γινει ακριβως. Αδειες (παντος τυπου) αυτη την περιοδο δεν δινονται (ουτε στους μονιμους). Μεχρι να τελειωσετε την βασικη εκπαιδευση μπορει να ληξει η κατασταση επιφυλακης και να εχετε αδεια ορκομωσιας. Σε μας απο τις 10 μερες μας κοψανε τις 6. Ωστοσο δεν χανονται θα τις παρετε μετα ή στο τελος.
95
« Τελευταίο μήνυμα από Johnnie στις Σεπτέμβριος 04, 2020, 01:25:17 μμ »
Καλησπέρα παιδιά και από εμένα. Τι άλλο έχει αλλάξει στο κέντρο λόγω covid? Πολλά ακούγονται γενικά. Έχει ακουστεί ότι δεν δίνονται και άδειες ορκομωσίας αυτόν τον καιρό. Ισχύει?
96
« Τελευταίο μήνυμα από phob17 στις Σεπτέμβριος 04, 2020, 11:37:11 πμ »
Κανονικα νομιζω ειναι 4 βδομαδες η βασικη εκπαιδευση. Σε μας κρατησε 3 βδομαδες παρα 2 μερες. Την πρωτη βδομαδα εχει επισκεπτηριο και μπορουν να ας φερουν οτι σας κρατησουν κατα τον ελεγχο πχ αποσμητικα, μωρομαντηλα κινητο ενδεχομενως (ειναι λιγο ριψοκινδυνο). Ωστοσο σε μας δεν εγινε λογω covid. Οπως και η ορκομωσια εγινε χωρις κοσμο για τον ιδιο λογο. Καλυτερα απο τη μια κρατησε 1 ωρα περιπου και μετα φυγαμε. Εξοδο εχετε το δευτερο ΣΚ (οι μισες διμοιριες το σαββατο και οι υπολοιπες την κυριακη). Κανονικα δεν επιτρεπονται κινητα με καμερα και gps. Ωστοσο με ενα απλο κινητο χωρις καμερα θα ειστε ενταξει (οι περισσοτεροι ειχαν το νοκια 105). Τωρα για το mp3 δεν νομιζω να σου πουνε τιποτα. Ο,τι αλλο θελετε ρωτηστε!
97
« Τελευταίο μήνυμα από jordan7 στις Σεπτέμβριος 04, 2020, 01:50:22 πμ »
Ευχαριστουμε φιλε για τις συμβουλες. Πιστευω κινητο χωρις καμερα και mp3 περνανε κανονικα. Και οπως ρωτησε ο Γιαννης ποσες μερες ειναι μεχρι την ορκομωσια ;
98
« Τελευταίο μήνυμα από Giannis95 στις Σεπτέμβριος 03, 2020, 07:55:03 μμ »
Σε ευχαριστούμε πολυ φιλε μου για τις συμβουλές!! Ποσες μερες είναι μέχρι την ορκομωσια; Επισης νομίζω την πρώτη εβδομάδα υπάρχει μονο επισκέπτηριο, και την αλλη εξοδο;
99
« Τελευταίο μήνυμα από phob17 στις Σεπτέμβριος 03, 2020, 04:25:21 μμ »
Επισης, δεν υπαρχει λογος να πατε απο τις 8 που λεει το χαρτι γιατι η πυλη ανοιγει κατα τις 10 με 10:30. Ωστοσο καλυτερα ειναι να μπειτε με την πρωτη ομαδα (30 με 50 ατομα αναλογως) μηπως και ξεμπερδεψετε την πρωτη μερα απο ολα τα διαδικαστικα. Η ομαδα αυτη ισχυει μονο την πρωτη μερα μεχρι να χωριστειτε σε διμοιριες (με βαση το επιθετο).
100
« Τελευταίο μήνυμα από phob17 στις Σεπτέμβριος 03, 2020, 04:20:09 μμ »
Μπηκα με την προηγουμενη εσσο. Λοιπον, smartphones δεν επιτρεπονται. Μπορειτε να προσπαθησετε να το περασετε απο τον αρχικο ελεγχο. Αν το βρουνε απλως θα το κρατησουν στην ασφαλεια και θα το παρετε την ημερα της ορκομωσιας (μπορειτε να πηγαινετε στην ασφαλεια συγκεκριμενες ωρες για να παρετε τηλ ή να δειτε mail αλλα μεχρι εκει). Εαν το περασετε ομως (εξαρταται απο το ποσο βαριεται να σας ψαξει ο αλλος) και σας πιασουν μεσα στο στρατοπεδο τη γαμησατε... το ελαχιστο 10Φ. Επισης, στον αρχικο ελεγχο θα σας κρατησουν σπρει για κουνουπια και κοριους, μωρομαντηλα, αποσμητικα σε σπρει (αυτα που ειναι stick περνανε) και φαρμακα εαν δεν εχετε συνταγη γιατρου. Sleeping bag τωρα το καλοκαιρι δεν ειναι απαραιτητο. Καποιοι ειχαν αλλα ή περισσοτεροι οχι. Εννοειται θα εχετε μαζι σας ομως κανενα σεντονι.
Σελίδες: 1 ... 8 9 [10]