Τελευταία μηνύματα

Σελίδες: 1 2 [3] 4 5 ... 10
21
Στρατός Εντός / ΔΥΒ ΔΕΠΣ ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ
« Τελευταίο μήνυμα από sifas94 στις Απρίλιος 30, 2021, 04:00:25 μμ »
Καλησπέρα! Γνωρίζει κανείς τι παίζει με το ΔΥΒ ΔΕΠΣ στα γλύκα νερά; Διότι ψάχνω στο ιντερνετ γενικά και δεν βρίσκω πολλές πληροφορίες. Ευχαρισώ εκ τών προτέρων!
22
Αλλες συζητήσεις / Απ: Νέο μυθιστόρημα Τι όμορφο πράγμα.
« Τελευταίο μήνυμα από starvegas στις Απρίλιος 30, 2021, 08:32:14 πμ »
23
Αθλητικά / Get 5 KVA Online UPS Price Suitable Under Your Budget
« Τελευταίο μήνυμα από Nexusups στις Απρίλιος 29, 2021, 09:59:25 πμ »
5KVA UPS is commonly used for Offices, IT, and Machines like mask making machine, CNC Machine etc. 5KVA Online UPS provides constant and flawless power supply frequently.

10KVA UPS is commonly used for Offices, IT, and Machines like mask making machine, CNC Machine etc. 10 KVA Online UPS provides constant and flawless power supply frequently.
24
Καλησπερα παιδια είμαι καινούργιος στο φόρουμ είμαι 17 χρονών και έχω μια ερωτηση σχετικά με την μειωμένη στρατιωτική θητεία.

Έχω 3 αδέρφια ανάμεσα σε αυτά τα 2 ετεροθαλή γιατί οι γονείς μου είναι χωρισμένοι και ξανά παντρευτηκαν!

Θεωρούμε πολυτέκνως?
25
Στρατός Εντός / Best Saree Gown Online With Panache Haute Couture
« Τελευταίο μήνυμα από Phautecouture στις Απρίλιος 26, 2021, 10:18:11 πμ »
The efficient and rationalized twist to the traditional saree by Indian designers resulted in the creation of this mesmerizing ethnic wear known as the Saree Gown. Thus, wearing a Saree Gown is like wearing the customary nine yards of magical ecstasy in a comfy gown like a silhouette. It is effortless to wear than the traditional saree, and very comfortable, so if you are looking for the trendiest saree gown design than you explore and buy the best online at Panache Haute Couture.
26
Αλλες συζητήσεις / Απ: Νέο μυθιστόρημα Τι όμορφο πράγμα.
« Τελευταίο μήνυμα από starvegas στις Απρίλιος 21, 2021, 07:53:36 πμ »
27
Στρατολογικά / Ανυπότακτος
« Τελευταίο μήνυμα από Erevos23 στις Απρίλιος 19, 2021, 03:18:56 μμ »
Καλησπέρα ομάδα,θα ήθελα την βοήθεια σας με ένα θέμα για τον στρατό..Πριν ένα χρόνο αφού ήρθε το χαρτί σπίτι μου για να παρουσιαστώ  και έγιναν οι γνωστές σε όλους ενέργειες αποφάσισα να πάρω την πρώτη αναβολή για ψυχολογικούς λόγους όπου εγκρίθηκε αναβολή για έναν χρόνο χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα..αφού πέρασε ένας χρόνος περίμενα να γίνει η ίδια διαδικασία δηλαδη ταχυδρομικός να έρθει κάποιο χαρτί στο σπίτι η να με καλέσουν από το αστυνομικό τμήμα της περιοχής μου(αν θυμάμαι καλά κάτι τέτοιο έγινε την πρώτη φορά).Όμως δεν έγινε έτσι και το μόνο που έλαβα ήταν δύο μυνήματα στο κινητό τηλέφωνο όπου δεν τα είχα προσέξει και δεν τα διάβασα εγκαίρως με αποτέλεσμα να μην παρουσιαστώ στην ημερομηνία που έπρεπε (10/3/21) ή  να πάρω την δεύτερη αναβολή όπως προγραμμάτιζα..

Το πρόβλημα τώρα είναι ότι θεωρούμε ανυπότακτος και με ένα ψάξιμο ίντερνετ κλπ διάβασα ότι κινδυνεύω με 6 χιλιάδες ευρώ πρόστιμο επειδή άργησα ουσιαστικά 1 μήνα να παρουσιαστώ..πήρα τηλέφωνο στρατολογία και με καθησύχασαν ότι αν κάνω μια "αίτηση για κοινωνικούς λόγους" με κάποια δικαιολογία που δεν επικοινώνησα..ίσως την δεχτούν και μπω στην επόμενη ΕΣΣΟ τον Ιούνιο..αλλα σε περίπτωση που δεν την δεχτούν μου είπαν πως θα με καλέσουν για να παρουσιαστώ μέσα στις επόμενες μέρες..

Το πρόβλημα μου και η ερώτηση είναι τι γίνεται με το πρόστιμο... διαγράφεται? μειώνεται αναλόγως με τόσο πόσες μέρες άργησα?έχω κάποιες άλλες κυρώσεις?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
28
Πολεμικό Ναυτικό / Πολεμικό ναυτικο- ΣΔΑΜ Αγία παρασκευη
« Τελευταίο μήνυμα από Giannis134 στις Μάρτιος 17, 2021, 10:20:30 μμ »
Καλησπερα, πηρα μετάθεση για ΣΔΑΜ και παρουσιαζομαι αυριο γνωρίζουμε πως είναι εκεί και πως πανε οι υπηρεσίες και άδειες εν μέσω κοβιντ? Επίσης έχω ειδικότητα ΔΙΑΧ παιζει κανένα ρόλο?
29
Πολιτική - Κοινωνία / Έρευνα Ψυχολογίας
« Τελευταίο μήνυμα από MilitaryPsych στις Μάρτιος 17, 2021, 08:30:15 μμ »
Καλησπέρα,
είμαι απόφοιτος ψυχολογίας και αυτή την περίοδο εκτελώ τη στρατιωτική μου θητεία. Με αφορμή την αυτοχειρία του 23χρονου στρατιώτη στην Πάτρα αλλά και τις εμπειρίες πλήθους στρατιωτών, πήρα την πρωτοβουλία να εξετάσω και ερευνητικά εάν τελικά ο στρατός προωθεί τις αρχές που ο ίδιος πρεσβεύει ή μάλλον προκαλέι το αντίθετο αποτέλεσμα. Το παρακάτω link σε μεταφέρει στην παρούσα έρευνα η οποία παίρνει περίπου 15 λεπτά για να συμπληρωθεί, αλλα η ανάλυση των αποτελεσμάτων θα μπορούσε να παράγει κατευθυντήριες γραμμές για την  βελτίωση της ποιότητας ζωής των στρατιωτών σε όλα τα στρατόπεδα της Ελλάδος. Αν είσαι ενεργός στρατιώτης αυτήν την περίοδο αφιέρωσε λίγο από το χρόνο σου. Ο σκοπός είναι καλός και η συμβολή σου πολύτιμη.

Το link της ερευνας:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfnXOZmJJ7J0CMcthbgQz5Hmu5FXHhhfWDW0-yA4POzmfvszA/viewform?usp=sf_link

Σας ευχαριστώ πολύ!    :D
30
Στρατολογικά / I5 kai odigisi
« Τελευταίο μήνυμα από Nikosnik στις Μάρτιος 15, 2021, 01:53:33 μμ »
Paidia exo ena provlima se liges meres beno strato kai den ksero ti na kano thelo na paro i5 ala fovame gia to diploma mipos mou to paroun exo parei diploma prin ena xrono
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5 ... 10