B' ΕΣΣΟ 2010/ Υλικό Πολέμου (ΚΕΥΠ/ Λαμία)

• 110 replies
  • 17728 views
*

Αποσυνδεδεμένος nickosps

• *
  • 11
  • +0/-0
    • Προφίλ
Re: B' ΕΣΣΟ 2010/ Υλικό Πολέμου (ΚΕΥΠ/ Λαμία)
« Απάντηση #15 στις: Απρίλιος 15, 2010, 11:07:13 πμ »
Καλώς τον συνονόματο!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 01, 1970, 02:00:00 πμ από Guest »

*

Αποσυνδεδεμένος soldier

• *
  • 9
  • +0/-0
    • Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Απρίλιος 15, 2010, 01:05:28 μμ »
Παιδιά και μια ερώτηση και από μένα για τα κινητά:
Από ό,τι διάβασα τα κινητά καλύτερα να τα έχουμε πάνω μας. Δεν σε ελέγχουν ούτως ή άλλως ή θα πρέπει να φοράμε μπουφάν για να μην φαίνονται οι τσέπες του παντελονιού γεμάτες, οπότε είναι ίσως λίγο προκλητικό να πεις ότι δεν έχεις κινητό; Πάνω μας να υποθέσω ότι θα πρέπει να έχουμε και τον φορτιστή;
Και με τα κινητά με κάμερα τι συμβαίνει: Απαγορεύονται γενικά τα κινητά, άλλα αν σε πιάσουνε με κινητό χωρίς κάμερα κάνουν τα στραβά μάτια;

Thanx!

*

Αποσυνδεδεμένος vsb

• **
  • 23
  • +0/-0
    • Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Απρίλιος 15, 2010, 01:20:24 μμ »
Αν δεν έχει κάμερα, μην το κρύψεις καν. Δε σου λένε κάτι. Όλοι έχουν κινητό μαζί. Συγκεκριμένα θα σου ζητήσουν να τους το δείξεις για να διαπιστώσουν οι ίδιοι οτι δεν έχει κάμερα και τότε θα το πάρεις πίσω και θα συνεχίσεις. Μην ψαρώνετε ρεεεεεε :D

*

Αποσυνδεδεμένος Toulipa

• 35
  • +0/-0
    • Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Απρίλιος 15, 2010, 03:00:46 μμ »
Το ΚΕΥΠ είναι από τα καλύτερα στρατόπεδα παιδια!! πήγε το αγόρι μου εκει με την προηγούμενη εσσο και ήταν ονειρεμένα  :lol:  :lol:
Από κινητα δεν θα σας πουν κατι αρκει να μην έχει κάμερα. Για το sleeping bag αν το πας πάλι δεν θα σου πουν...αλλα θα σου πρότινα να στο φέρει κάποιος στο πρώτο επισκεπτήριο που είναι το Σάββατο στις 15/5 κατα πάσα πιθανότητα. Προσοχή στα πολύπριζα όμως τα απαγορεύουν πάραυτα...

*

Αποσυνδεδεμένος nothing

• 45
  • +0/-0
    • Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Απρίλιος 15, 2010, 04:18:40 μμ »
αληθεια αυτο ξερουμε γιατι? (εννοω με τα πολυπριζα..οχι οτι θα επερνα αλλα απο περιεργεια)

για sleeping bag στο θεμα χρωματος τι επιτρεπεται?
πχ μαυρο μονο ή μπορει και πρασινο-χακι ή και μπλε σκουρο?
ρωταω για να δω αναλογως τι θα βρω.

αλλη ερωτηση ειναι : το σακβουγιαζ που θα εχουμε μαζι μας με τα πραγματα πρεπει να ειναι στρατιωτικο και μονο ή δεν παιζει ρολο οτι και να ειναι?

*

Αποσυνδεδεμένος petrosp_13

• 245
  • +0/-0
    • Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Απρίλιος 15, 2010, 04:38:24 μμ »
Παράθεση από: "nothing"
αληθεια αυτο ξερουμε γιατι? (εννοω με τα πολυπριζα..οχι οτι θα επερνα αλλα απο περιεργεια)

Εμένα μου το πήρανε στην κατάταξη και δεν το ξαναείδα
Φοβούνται μη γίνει κανά βραχυκύκλωμα και πάθει κανένας τίποτα

αλλη ερωτηση ειναι : το σακβουγιαζ που θα εχουμε μαζι μας με τα πραγματα πρεπει να ειναι στρατιωτικο και μονο ή δεν παιζει ρολο οτι και να ειναι?

Ο πολιτικός σου σάκος μπορεί να είναι ό,τι να'ναι
Μην φέρεις και κανέναν ροζ ε

*

Αποσυνδεδεμένος lolwut

• *
  • 4
  • +0/-0
    • Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Απρίλιος 15, 2010, 04:58:37 μμ »
Παράθεση από: "thagkol"
Το στρατόπεδο είναι κοντά στο σταθμό Λιανοκλάδι (όχι σε αυτόν που λέγεται "Λαμία").
Επίσης είναι σχετικά κοντά και από τα ΚΤΕΛ (κανένα 15λεπτο με τα πόδια), ή αν κουβαλάτε πράγματα μπορείτε να πάρετε ταξί από τα ΚΤΕΛ, πάνω από 3 ευρώ δεν παίρνει γιατί είναι πολύ κοντά. Επίσης υπάρχει περίπτωση αν στο ΚΤΕΛ είστε τίγκα φαντάροι, να σας πάει ο οδηγός μέχρι την πόρτα του στρατοπέδου, έχει γίνει στο παρελθόν.

δε ξέρω που ήταν το ΚΤΕΛ περυσι που ήσουν λαμία, το φλεβάρη πάντως εμείς το πήραμε από σταθμό ο οποίος ήταν έξω από την πόλη, σίγουρα πάνω από 15 λεπτά περπάτημα, και απόσταση μάλλον ακατόρθωτη με το φόρτωμα.

Το τρένο αφήνει ακριβώς απ έξω από το στρατόπεδο, πρέπει κανείς να πάρει το τρένο για Λαμία και ο σταθμός ονομάζεται "Παγκράτι", είναι μετά το Λειανοκλάδι όπου το τρένο σταματάει για κανένα δεκάλεπτο πριν συνεχίσει για Λαμία

*

Αποσυνδεδεμένος nickosps

• *
  • 11
  • +0/-0
    • Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Απρίλιος 15, 2010, 05:00:30 μμ »
@nothing: σε συζήτηση με άτομο που μπήκε τον Νοέμβριο, μου είπε πως το sleeping bag καλό είναι να είναι σκούρο και καλύτερα μαύρο ή πράσινο.
Και κάτι ακόμα: εντάξει το πολύμπριζο απαγορεύεται, αν φέρουμε κανα "ταυ" λέτε να το πάρουν κι αυτό??

*

Αποσυνδεδεμένος nothing

• 45
  • +0/-0
    • Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Απρίλιος 15, 2010, 05:22:03 μμ »
καλα απο χρωματα εννοειται σκουρα απλα ρωτησα για να δω μηπως θελει μονο κατι συγκεκριμενο...
αυτο με το σακβουαγιαζ παλι καλα μπας και γλυτωσουμε κανα φραγκο γιατι πρεπει να γινουν διαφορα ψωνια δυστυχως...

ωραια μαθαμε και το σταθμο σε περιπτωση που χρειαστει!  :)  (ειδα οτι καποιος ανεφερε το Λιανοκλαδι ως πιο κοντα και εχω λιγο μπερδευτει αλλα θα το ψαξω και αλλο)'

εν τω μεταξυ αλλος φιλος που ειχε παει πριν 4 χρονια μου λεει να παρω και το netbook μαζι αλλα πιστευω οτι παραπαει αυτο...
εχω ενα διλλημα μιας και ειμαι κολλημενος με τα pc αλλα θα το σκεφτω σοβαρα...

*

Αποσυνδεδεμένος soldier

• *
  • 9
  • +0/-0
    • Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Απρίλιος 15, 2010, 08:12:51 μμ »
@vsb

Ευχαριστώ φίλε για τις πληροφορίες!

*

Αποσυνδεδεμένος Toulipa

• 35
  • +0/-0
    • Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Απρίλιος 15, 2010, 09:58:50 μμ »
καλα απο χρωματα εννοειται σκουρα απλα ρωτησα για να δω μηπως θελει μονο κατι συγκεκριμενο...
αυτο με το σακβουαγιαζ παλι καλα μπας και γλυτωσουμε κανα φραγκο γιατι πρεπει να γινουν διαφορα ψωνια δυστυχως...

ωραια μαθαμε και το σταθμο σε περιπτωση που χρειαστει!  :)  (ειδα οτι καποιος ανεφερε το Λιανοκλαδι ως πιο κοντα και εχω λιγο μπερδευτει αλλα θα το ψαξω και αλλο)'

εν τω μεταξυ αλλος φιλος που ειχε παει πριν 4 χρονια μου λεει να παρω και το netbook μαζι αλλα πιστευω οτι παραπαει αυτο...
εχω ενα διλλημα μιας και ειμαι κολλημενος με τα pc αλλα θα το σκεφτω σοβαρα...

2 βδομαδες θα κανεις μια χαρα αποτοξίνωση! όταν πας στη μονάδα πάρε ότι θες. Τωρα στην βασική εκπαίδευση καλύτερα να μην έχεις πολλα πράγματα αξίας,άσε που δεν θα προλαβένετε να κάνετε και πολλα :P

*

Αποσυνδεδεμένος vsb

• **
  • 23
  • +0/-0
    • Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Απρίλιος 16, 2010, 01:19:06 μμ »
@nothing: τον φεβρουάριο υπήρχε παιδί με νετβοοκ μέσα (καλά, για PSP δεν χρειάζεται να πω καν), αλλά κι εγώ θα συμφωνήσω με την τουλίπα: λίγη αποτοξίνωση κάνει καλό! Εξάλλου σε πολλές εξόδους θα καταλήξεις να παίζεις medal of honor ή cs σε κανένα νετ καφέ για να περάσει η ώρα...  :lol:

*

Αποσυνδεδεμένος nothing

• 45
  • +0/-0
    • Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Απρίλιος 16, 2010, 01:46:53 μμ »
οχι ενταξει παρανοηση!!!!

δε θα το παρω για διαφορους λογους φυσικα αλλα το θεμα μου δεν ειναι τα παιχνιδια μιας και δε παιζω καθολου περα απο κατι flash που ειναι χαζομαριτσες ετσι για να ξεσκαω που και που...
πιο πολυ κολλημενος με το να διαβαζω φορουμ και να ενημερωνομαι για διαφορα θεματα και τις τελευταιες εξελιξεις :)
αυτο εννοουσα αλλα δε θα το παρω απλα το ανεφερα οτι μου το ειπε αυτο δειχνοντας μου ποσο χαλαρα ειναι η κατασταση εκει...

*

Αποσυνδεδεμένος tsirimingili

• *
  • 1
  • +0/-0
    • Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Απρίλιος 17, 2010, 12:55:45 μμ »
Καλημέρα παιδιά, εγώ απο Βέροια.
10/5 ΚΕΥΠ Λαμίας - Αεροπορία Στρατού.
Τι ακριβώς παίζει με την ειδικότητα μέσω internet?
Δεν μπορούμε να δηλώσουμε αφού παρουσιαστούμε?
Πώς είναι καλύτερα?
Ευχαριστώ..
Αντε και καλοί πολίτες..!!

*

Αποσυνδεδεμένος ikaros7

• **
  • 21
  • +0/-0
    • Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Απρίλιος 18, 2010, 10:40:12 μμ »
Όλε να και 2ος Αεροπορία Στρατού...  :P
Προς στιγμήν νόμιζα ότι θα ήμουν all alone Αεροπορία Στρατού...χαχαχαχαχαχαχαχα.
Και εγώ 10/5, από Πειραιά.

Δε νομίζω να έχει κ πολύ σημασία...(εώς καθόλου) η δήλωση μέσω Internet...μάλλον για τα μάτια του κόσμου είναι.