B' ΕΣΣΟ 2009, ΣΩΜΑ ΕΡΕΥΝΑΣ - ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ (ΚΕΥΠ Λαμία)

• 55 replies
  • 13684 views
*

Αποσυνδεδεμένος konc

• 209
  • +0/-0
    • Προφίλ
Re: B' ΕΣΣΟ 2009, ΣΩΜΑ ΕΡΕΥΝΑΣ - ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ (ΚΕΥΠ Λαμία)
« Απάντηση #30 στις: Ιούλιος 10, 2009, 06:14:24 μμ »
ΕΛΕΟΣ πια με τα ΥΕΑ και τα ΣΕΑ και τα ΜΕΑ... 800 φορές να τα γράψουμε, όλο και κάποιος που βαριέται να κάνει ένα search θα μας βάζει να τα ξαναγράφουμε.

Να ψάξεις νέος...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 01, 1970, 02:00:00 πμ από Guest »
[size=85]Στρ(ΕΠ) 08Α\'
6ο ΣΠ Κόρινθος -> ΣΑΕΠ -> 80 ΑΔΤΕ Κως -> ΣΣΕ Βάρη -> Πολίτης...[/size]

*

Αποσυνδεδεμένος avl

• *
  • 14
  • +0/-0
    • Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Ιούλιος 11, 2009, 02:25:49 μμ »
Ε ρε παίδες ωραια στην ΣΑΕΠ!!Λοιπόν γεια χαρα και από μένα....Κανενας απο τους παλιότερους ξέρει για την 3η ΤΑΞΥΠ Ασσυρο η Λαγκαδα θεσσαλονίκη τίποτα....?

*

Αποσυνδεδεμένος ΙSI

• *
  • 12
  • +0/-0
    • Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Ιούλιος 12, 2009, 03:08:37 πμ »
Μπαινω κι εγω ΚΕΥΠ Λαμιας 18 Αυγουστου.Εγω ειμαι απο Πολυτεχνειο ορμωμενος μηχανικος Η/Υ με Μsc σε τηλεπικοινωνιες.Το θεμα ειναι πως στην ΣΑΕΠ πανε ποσοι?Οχι ολοι να υποθεσω απο οσους παρουσιαστουμε στην Λαμια?Επισης μετα την ΣΑΕΠ τι παιζει?

Επισης τι συνθηκες επικρατουν εκει περα?Καλο στρατοπεδο?

Και κατι τελευταιο,αυτοι που εχουν ενδειξη ΕΠ παρουσιαζονται μονο Λαμια?

*

Αποσυνδεδεμένος coach

• 26
  • +0/-0
    • Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Ιούλιος 12, 2009, 11:01:54 μμ »
καλησπέρα συνάδελφε ISI...
Το στρατόπεδο από αυτά που λένε είναι παλιό αλλά είναι αρκετά καλά γενικότερα...
Δεν πάνε μόνο οι ΕΠ εκεί...Οι ΕΠ φιλοξενούνται εκεί από το κέντρο υλικού πολέμου...

*

Αποσυνδεδεμένος avl

• *
  • 14
  • +0/-0
    • Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Ιούλιος 13, 2009, 01:16:56 πμ »
Παρουσιάζεσαι Λαμία....Κάνεις εκπαίδευση κανονικά τα πάντα....Ολοι οι ΕΠ ήταν ανάμικτοι...1ο και 3ο λόχο(δεν νομίζω να είχε στον 2ο).Μετα την εκπαίδευση αν επιλεγείς για ΕΠ πηγαίνεις 2 εβδομάδες γουδη για μετεκπαιδευση..

Το στρατόπεδο γενικά καλό....οι τουαλέτες καθαρές το πρωί και το μεσημέρι μετά το φαί....Αμα πέσεις σε καλό θάλαμο καθαρό γενικά δεν υπάρχει πρόβλημα....ο διοικητής έχει κόλλημα με καθαριότητα(καλά κάνει) και με τους πακετάδες.....Προσοχή στα σουβλάκια απ'έξω...γενικά μην μασήσετε...ούτε για σεντόνια ούτε για τίποτα(το βράδυ) το μεσημέρι λίγο πιο προσεχτικά απλά

*

Αποσυνδεδεμένος ΙSI

• *
  • 12
  • +0/-0
    • Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Ιούλιος 13, 2009, 01:29:05 πμ »
Βραδυ τι εννοεις?  :?:

Επισης,τι περιλαμβανεται στην εκπαιδευση που κραταει 6 βδομαδες?(ειμαι σωστος ?)

Αν επιλεγω στην ΕΠ για Γουδη,μετα την 2βδομαδη εκπαιδευση τι παιζει?Παιρνω μεταθεση απο οπου και θα απολυθω?

Κινητα επιτρεπονται?

Πακεταδες??

Οτι αλλο παιδια κρινετε απαραιτητο πειτε.

Ευχαριστω!

*

Αποσυνδεδεμένος konc

• 209
  • +0/-0
    • Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Ιούλιος 13, 2009, 04:56:01 πμ »
Παράθεση από: "ΙSI"
Βραδυ τι εννοεις?  :?:

Επισης,τι περιλαμβανεται στην εκπαιδευση που κραταει 6 βδομαδες?(ειμαι σωστος ?)

Αν επιλεγω στην ΕΠ για Γουδη,μετα την 2βδομαδη εκπαιδευση τι παιζει?Παιρνω μεταθεση απο οπου και θα απολυθω?

Κινητα επιτρεπονται?

Πακεταδες??

Οτι αλλο παιδια κρινετε απαραιτητο πειτε.

Ευχαριστω!

Κάνε ένα search στο forum, είσαι και ΕΠ τρομάρα σου :)
1) βράδυ εννοούμε νύχτα...εκεί κοιμάσαι όπως γουστάρεις, δεν θα στην πέσει κανείς. Μεσημέρι αν σε νοιάζει ιδιαίτερα, κρατήσου προβλεπόμενα.
2) Σωστός είσαι, 1,5 μήνας είναι. Ότι περιλαμβάνει η εκπαίδευση των ΥΠ, +του ότι παίζει να έχεις λίγο καλύτερη μεταχείρηση-σεβασμό ώς ΕΠ
3) Ακριβώς. μετά το ΚΕΥΠ έχεις 2 εβδομάδες στη ΣΑΕΠ (οι καλύτερες της θητείας σου) και μετά σε κάποιο γραφείο ΕΠ (Αθήνα οι τυχεροί, παραμεθόριο οι υπόλοιποι) μέχρι να απολυθείς.
4) Κινητά επιτρέπονται, χωρίς κάμερα. Φυσικά θα έχεις με κάμερα όπως όλοι απλά δεν θα "φανείς"
5) = deliverάδες..

Με αφορμή αυτό το post, έχω να πω 2 πράγματα... Γράφτηκα εδώ πριν γίνω ΣΤΡ(ΕΠ) 08 Α ΕΣΣΟ και θεωρώ πως έχω βοηθήσει αρκετό κόσμο μέχρι τώρα. Είμαι ήδη μισό χρόνο πολίτης και συνεχίζω και γράφω χωρίς να το παίζω παλιός και έξυπνος.

Αισθάνομαι πως ο κύκλος μου έχει πια κλείσει, ότι είχα να πω σαν ΕΠ και "παλιός" φαντάρος το έχω πει και οι ερωτήσεις επαναλαμβάνονται (Υγειονομικάριε με νιώθεις έτσι?)

Παιδιά ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΣΤΕ συνεχώς (admin κάνε κάτι με το search, είναι πρόβλημα καθώς πολλά πράγματα είναι μικρά σε μήκος εξ' ορισμού) και ειλικρινά βαρέθηκα τα pm. Ότι είναι να πείτε, πείτε το δημόσια, θα μας γλυτώσετε από πολύ γράψιμο και θα βοηθήσετε και άλλους που ψάχνουν το ίδιο πράγμα.

Καλή θητεία νέοι, ποντικαράδες κλπ :) και να είστε σίγουροι πως οι περισσότεροι απο εμάς περάσαμε πολύ χειρότερα. Τώρα πλέον υπάρχει κόσμος και τα 30 μέσα αποτελούν ιστορίες για τα εγγόνια μας και μόνο...

Χαιρετίσματα στην Κω από όποιον πάει εκεί... ο μεγάλος μου έρωτας!
[size=85]Στρ(ΕΠ) 08Α\'

*

Αποσυνδεδεμένος ΙSI

• *
  • 12
  • +0/-0
    • Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Ιούλιος 13, 2009, 01:15:10 μμ »
Eυχαριστω παρα πολυ μεγαλε!!!!  :D

*

Αποσυνδεδεμένος mavraganis238

• **
  • 24
  • +0/-0
    • Προφίλ
« Απάντηση #38 στις: Ιούλιος 13, 2009, 03:13:33 μμ »
Παράθεση από: "konc"
...
Καλή θητεία νέοι, ποντικαράδες κλπ :) και να είστε σίγουροι πως οι περισσότεροι απο εμάς περάσαμε πολύ χειρότερα. Τώρα πλέον υπάρχει κόσμος και τα 30 μέσα αποτελούν ιστορίες για τα εγγόνια μας και μόνο...

Χαιρετίσματα στην Κω από όποιον πάει εκεί... ο μεγάλος μου έρωτας!
Δεν υπάρχει αμφιβολία οτι βοηθάς πολύ και πολλούς με τις συμβουλές σου konc.

Βλέπω οτι για μεταθέσεις παραμεθώριου στηρίζεις πολύ Αλεχανδρούπολη/Ξάνθη. Εκεί όμως δεν θα είναι χειρότερα απο αποψη καιρικών συνθηκών το χειμώνα (σε σχέση με Ροδο ας πουμε)? Βεβαια σε κάποιες περιπτώεσεις ο καιρός είναι το τελευταίο που σε απασχολεί...

*

Αποσυνδεδεμένος konc

• 209
  • +0/-0
    • Προφίλ
« Απάντηση #39 στις: Ιούλιος 13, 2009, 05:31:00 μμ »
Σαν ΕΠ στην Ξάνθη και στην Αλεξανδρούπολή δεν πρόκειται να πιάσεις όπλο στα χέρια σου, οπότε δε νομίζω να σε νοιάζει από το γραφείο σου με το internet τι καιρό κάνει έξω :)
[size=85]Στρ(ΕΠ) 08Α\'

*

Αποσυνδεδεμένος avl

• *
  • 14
  • +0/-0
    • Προφίλ
« Απάντηση #40 στις: Ιούλιος 14, 2009, 05:54:50 μμ »
εμεις ειδική μεταχείρηση δεν είχαμε....ότι κανανε οι υπ καναμε όλοι....τρίτος λόχος πάντως αν και προβλεπε θεωρώ ότι ήταν καλύτερα....αν απλά θες να να πας να τελειώνεις χωρίς παιδιαρίσματα κτλ...πρώτος λόχος που τα ξύναν όλοι μέρα από την βαρεμάρα τους άρχισαν να πλακώνονται στο ξύλο.....Τελευταίο βράδυ στο κευπ Β ΕΣΣΟ 09 έγινε φάση εξέγερσης χαχαχα δεν μπαίναν μέσα μετα το σιωπητήριο φώναζε ο ανθυπας χαμός...αφού λέγαμε να πετάμε χαρτια τουαλέτας απο πάνω σαν φυλακές...Παλιά πάντως τους ΕΠ τους βάζανε 4ο λόχο(ζωάρα a/c κτλ...)πλεόν οχι...αν πάτε εσεις μπορεί...αυτά παίζουν.....Ανθύπες σε οσους πάνε τώρα...αν είναι οι ιδιοι...τρίτος λόχος πρώτη διμοιρία(3/1) τσιγάρας....γαμάτος...πολυ εντάξει παιδί....3/2 βαΐτσης...καλό παιδί αλλα προβλεπε...έχει μια αγάπη με τον ήλιο και μαλωμένος με το διάλλειμα.....3/3 αποστολόπουλος....power.....3/4 & 3/5 τσίλιγκερίδης......commando....ολοι οι ΕΠ(οι μάλλον οι περισσότεροι) ήταν 3ο λόχο επειδή παρουσιάστηκαν τρίτη ενώ οι ΥΠ ξεκίνησαν απο Δευτέρα

*

Αποσυνδεδεμένος avl

• *
  • 14
  • +0/-0
    • Προφίλ
« Απάντηση #41 στις: Ιούλιος 14, 2009, 05:56:52 μμ »
Παράθεση από: "konc"
Σαν ΕΠ στην Ξάνθη και στην Αλεξανδρούπολή δεν πρόκειται να πιάσεις όπλο στα χέρια σου, οπότε δε νομίζω να σε νοιάζει από το γραφείο σου με το internet τι καιρό κάνει έξω :)
Αλεξ/πολη έχει και τα σκοπέτα...αλλα είναι πολύ χαλαρά γιατί έχει καμπόσους ΕΠ....ξάνθη είναι ζάχαρη....

*

Αποσυνδεδεμένος coach

• 26
  • +0/-0
    • Προφίλ
« Απάντηση #42 στις: Ιούλιος 14, 2009, 06:00:50 μμ »
Παράθεση από: "avl"
εμεις ειδική μεταχείρηση δεν είχαμε....ότι κανανε οι υπ καναμε όλοι....τρίτος λόχος πάντως αν και προβλεπε θεωρώ ότι ήταν καλύτερα....αν απλά θες να να πας να τελειώνεις χωρίς παιδιαρίσματα κτλ...πρώτος λόχος που τα ξύναν όλοι μέρα από την βαρεμάρα τους άρχισαν να πλακώνονται στο ξύλο.....Τελευταίο βράδυ στο κευπ Β ΕΣΣΟ 09 έγινε φάση εξέγερσης χαχαχα δεν μπαίναν μέσα μετα το σιωπητήριο φώναζε ο ανθυπας χαμός...αφού λέγαμε να πετάμε χαρτια τουαλέτας απο πάνω σαν φυλακές...Παλιά πάντως τους ΕΠ τους βάζανε 4ο λόχο(ζωάρα a/c κτλ...)πλεόν οχι...αν πάτε εσεις μπορεί...αυτά παίζουν.....Ανθύπες σε οσους πάνε τώρα...αν είναι οι ιδιοι...τρίτος λόχος πρώτη διμοιρία(3/1) τσιγάρας....γαμάτος...πολυ εντάξει παιδί....3/2 βαΐτσης...καλό παιδί αλλα προβλεπε...έχει μια αγάπη με τον ήλιο και μαλωμένος με το διάλλειμα.....3/3 αποστολόπουλος....power.....3/4 & 3/5 τσίλιγκερίδης......commando....ολοι οι ΕΠ(οι μάλλον οι περισσότεροι) ήταν 3ο λόχο επειδή παρουσιάστηκαν τρίτη ενώ οι ΥΠ ξεκίνησαν απο Δευτέρα
Δηλαδή εμείς πάμε τρίτο λόχο ή τέταρτο?

*

Αποσυνδεδεμένος ΙSI

• *
  • 12
  • +0/-0
    • Προφίλ
« Απάντηση #43 στις: Ιούλιος 14, 2009, 06:02:37 μμ »
a/c? coooooool χεχε,μακαρι να μαστε ετσι οπως τα λες.ποσους λοχους εχει εκει περα?και ποσα ατομα ο καθε ενας?

coach και συ Τριτη 18 παρουσιαζεσαι?Πληροφορικαριος?

*

Αποσυνδεδεμένος thagkol

• 524
  • +0/-0
    • Προφίλ
« Απάντηση #44 στις: Ιούλιος 14, 2009, 08:24:44 μμ »
Παράθεση από: "coach"
Παράθεση από: "avl"
Δηλαδή εμείς πάμε τρίτο λόχο ή τέταρτο?
Πού να ξέρουμε ρε φίλε;;; Σου είπε το παιδί, ότι το Μάιο οι ΕΠ μπήκαν μαζί με τους υλικοπολεμίτες, και ότι παλιά έμπαιναν 4ο λόχο. Δεν πήγαν όλοι 3ο, είχα εγώ στη διμοιρία μου παιδί ΕΠ που ήμουν 2ο λόχο και είχα παρουσιαστεί Δευτέρα. Είναι θέμα τύχης περισσότερο. Τώρα σχετικά με το τι θα γίνει στο μέλλον, είναι αδύνατον να ξέρει κανείς, εκτός από τον ίδιο τον διοικητή του στρατοπέδου!
Αυτό που όντως έγινε σε εμάς, είναι ότι όσοι παρουσιάστηκαν Δευτέρα, γέμισαν το μισό 1ο λόχο και όλο τον 2ο, και όσοι παρουσιάστηκαν Τρίτη, γέμισαν τον άλλο μισό 1ο λόχο και όλο τον 3ο.
18/5/2009 - 26/6/2009: ΚΕΥΠ (Λαμία)
27/6/2009 - 14/8/2009: 88 ΤΥΠ (Λήμνος)
15/8/2009 - 18/1/2010: ΤΣΥΜ/651 ΑΒΥΠ (Άγιος Στέφανος)
307 ΛΕΛΕ ΡΕ!!!