ΛΑΜΙΑ - ΥΛΙΚΟ ΠΟΛΕΜΟΥ

• 438 replies
  • 117220 views
*

Αποσυνδεδεμένος nikog7

• *
  • 8
  • +0/-0
    • Προφίλ
Re: ΛΑΜΙΑ - ΥΛΙΚΟ ΠΟΛΕΜΟΥ
« Απάντηση #165 στις: Μάιος 15, 2009, 12:45:27 πμ »
μια ερωτηση_αμα δεν προλαβουμε να βγαλουμε ακτινογραφια θωρακα μπορουμε να την δςσουμε κατα τη διαρκεια τησ θητειας?.......εκτοσ κι αν την θελουν για να καθορισουν το Ι.... :?  :cool
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 01, 1970, 02:00:00 πμ από Guest »

*

Αποσυνδεδεμένος nikog7

• *
  • 8
  • +0/-0
    • Προφίλ
« Απάντηση #166 στις: Μάιος 15, 2009, 12:57:49 πμ »
παντως κουραστηκα και βαρεθηκα να περιμενω,δεν ξερω αν με νοιωθετε βεβαια? αντε να μπουμε να γνωριστουμε και να πιουμε κανα μπυρονι......νικος απο χαλκιδα..... :cheers

*

Αποσυνδεδεμένος rambo

• *
  • 12
  • +0/-0
    • Προφίλ
« Απάντηση #167 στις: Μάιος 15, 2009, 02:37:34 πμ »
Παράθεση από: "nikog7"
παντως κουραστηκα και βαρεθηκα να περιμενω,δεν ξερω αν με νοιωθετε βεβαια? αντε να μπουμε να γνωριστουμε και να πιουμε κανα μπυρονι......νικος απο χαλκιδα..... :cheers

Κ εγω κουραστικα να περιμενω.Κ οσο παει αγχωνομαι κ περισσοτερο! Αντε να μπουμε να ησυχασουμε!

*

Αποσυνδεδεμένος mandragora

• **
  • 22
  • +0/-0
    • Προφίλ
« Απάντηση #168 στις: Μάιος 15, 2009, 07:36:25 πμ »
Έλα ρε μην ακούω για άγχος! Όλα μία χαρά θα πάνε!

*

Αποσυνδεδεμένος lilipouas

• *
  • 5
  • +0/-0
    • Προφίλ
« Απάντηση #169 στις: Μάιος 15, 2009, 09:45:55 πμ »
Παράθεση από: "Snake21"
Μίλησα με παιδί που ήταν προηγούμενη σειρά στη Λαμία και μου είπε ήταν τέλεια στις 40 μέρες, 6 μέρες είχε υπηρεσία 3 σκοπιά, 3 θαλαμοφύλακας.. το μόνο κακό που έχει το κέντρο είναι ότι είναι πολύ παλιό με ότι συνεπάγεται αυτό..

όσοι μπαίνουν 18 είναι "υλικό πολέμου" και "αεροπορία στρατού" ενώ όσοι μπαίνουν 19 είναι έρευνας και πληροφορικής (το πτυχίο σας μη ξεχάσετε όσοι θα μπείτε για πληροφορική...)

δείτε εδώ το αναλυτικό παράρτημα της Β ΕΣΣΟ 2009 (πατήστε παραρτήματα διαταγής)
http://www.stratologia.gr/ANAK_ESSO_SX.HTM

Ρε φίλε έγω δεν είμαι Πληροφορικής αλλά Νομικής και πάλι 19 μου έδωσαν στο χαρτί να παρουσιαστώ...

Ξέρεις τι παίζει μήπως....

*

Αποσυνδεδεμένος Ρ0Δ

• **
  • 19
  • +0/-0
    • Προφίλ
« Απάντηση #170 στις: Μάιος 15, 2009, 09:54:21 πμ »
Δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα με αυτό...
Κι εγώ 19 μπαίνω κι επίσης δεν είμαι της Πληροφορικής αλλά της Φιλοσοφικής.
Έχει να κάνει με το στρατολογικό γραφείο όπου ο καθένας υπάγεται.
Από το στρατολογικό Λευκάδας όπου εγώ υπάγομαι λ.χ. για υλικού πολέμου μπαίνουν την Τρίτη και όχι τη Δευτέρα...

*

Αποσυνδεδεμένος lilipouas

• *
  • 5
  • +0/-0
    • Προφίλ
« Απάντηση #171 στις: Μάιος 15, 2009, 09:56:46 πμ »
Μίλησα με παιδί που ήταν προηγούμενη σειρά στη Λαμία και μου είπε ήταν τέλεια στις 40 μέρες, 6 μέρες είχε υπηρεσία 3 σκοπιά, 3 θαλαμοφύλακας.. το μόνο κακό που έχει το κέντρο είναι ότι είναι πολύ παλιό με ότι συνεπάγεται αυτό..

όσοι μπαίνουν 18 είναι "υλικό πολέμου" και "αεροπορία στρατού" ενώ όσοι μπαίνουν 19 είναι έρευνας και πληροφορικής (το πτυχίο σας μη ξεχάσετε όσοι θα μπείτε για πληροφορική...)

Φίλε μου, έγω δεν είμαι πληροφορικής αλλά νομικής και πάλι το χαρτί μου γράφει 19...

Ξέρεις τι παίζει μ' αυτό.....

*

Αποσυνδεδεμένος Ρ0Δ

• **
  • 19
  • +0/-0
    • Προφίλ
« Απάντηση #172 στις: Μάιος 15, 2009, 10:00:42 πμ »
Δεν ισχύει πως όλοι όσοι μπαίνουν στις 19 είναι Έρευνας Πληροφορικής.
Αναλόγως με το Στρατολογικό Γραφείο, μπαίνουν στρατεύσιμοι για Υλικού Πολέμου και στις 19, όχι μόνο στις 18...

Έριξα μια ματιά στο παρατεθέν αναλυτικό παράρτημα.... Πιστεύω σωστά πως υπάγεσαι στο Στρατολογικό Γραφείο Τρικάλων?

Ρε σειρές, μια χάρη... Το πρώτο σημείωμα κατάταξης μου είχε έρθει για Μεσολόγγι. Μετά που άλλαξε, μου έστειλαν μέσω Αστυνομίας το νέο αλλά σε fax και μου είπαν σήμερα από τη στρατολογία πως το πρωτότυπο πιθανότατα θα φτάσει κατόπιν εορτής!
Μου είπαν βέβαια πως και με το fax δεν θα έχω πρόβλημα -κι ελπίζω να είναι έτσι- αλλά μου λείπει το πίσω μέρος του σημειώματος με τα απαραίτητα για την κατάταξη...
Το προηγούμενο σημείωμα το επέστρεψα.

Μπορεί να μπει κάποιος στον κόπο να τα ποστάρει?
Νομίζω πως τα θυμάμαι βέβαια αλλά καλύτερα να είναι σίγουρος κανείς...

*

Αποσυνδεδεμένος Snake21

• 36
  • +0/-0
    • Προφίλ
« Απάντηση #173 στις: Μάιος 15, 2009, 12:41:42 μμ »
Παράθεση από: "lilipouas"

Ρε φίλε έγω δεν είμαι Πληροφορικής αλλά Νομικής και πάλι 19 μου έδωσαν στο χαρτί να παρουσιαστώ...

Ξέρεις τι παίζει μήπως....

παίζει βύσμα μάλλον... PDT_Armataz_01_01
"Ακόμα και τα σταματημένα ρολόγια, δείχνουν δυο φορές τι μέρα τι σωστή ώρα.."

« Απάντηση #174 στις: Μάιος 15, 2009, 12:42:59 μμ »
οι πληροφορίες που είχα είναι παλαιότερες οπότε δεν τις αναφέρω ας μείνουμε στις οδηγίες του προηγούμενου φίλου.
Εγώ που είμαι της πληροφορικής? λέτε να μου στρώσουν και κόκκινο χαλί??? :) εμείς οι παππούδες θα έχουμε και κουνιστή καρέκλα για να λέμε και παραμύθια?

Την πρώτη μέρα το παράρτημα διαταγής αναφέρει ότι 18 μπαίνουν ΥΠ (Υλικό πολέμου) και ΑΣ (αεροπορία στρατου) και 19 ΕΠ (έρευνας πληροφορικής). Συνεπώς Ελπίζουμε να παραμείνουμε στο Υλικό πολέμου όπως μας αναφέρει το καταταξόχαρτο και να μην γίνει καμιά πλάκα να μας γυρίσουν στην αεροπορία στρατου....
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 15, 2009, 12:49:40 μμ από capitano verde »

*

Αποσυνδεδεμένος Snake21

• 36
  • +0/-0
    • Προφίλ
« Απάντηση #175 στις: Μάιος 15, 2009, 12:48:53 μμ »
Παράθεση από: "Ρ0Δ"
Δεν ισχύει πως όλοι όσοι μπαίνουν στις 19 είναι Έρευνας Πληροφορικής.
Αναλόγως με το Στρατολογικό Γραφείο, μπαίνουν στρατεύσιμοι για Υλικού Πολέμου και στις 19, όχι μόνο στις 18...

Έριξα μια ματιά στο παρατεθέν αναλυτικό παράρτημα.... Πιστεύω σωστά πως υπάγεσαι στο Στρατολογικό Γραφείο Τρικάλων?

Ρε σειρές, μια χάρη... Το πρώτο σημείωμα κατάταξης μου είχε έρθει για Μεσολόγγι. Μετά που άλλαξε, μου έστειλαν μέσω Αστυνομίας το νέο αλλά σε fax και μου είπαν σήμερα από τη στρατολογία πως το πρωτότυπο πιθανότατα θα φτάσει κατόπιν εορτής!
Μου είπαν βέβαια πως και με το fax δεν θα έχω πρόβλημα -κι ελπίζω να είναι έτσι- αλλά μου λείπει το πίσω μέρος του σημειώματος με τα απαραίτητα για την κατάταξη...

αυτά που χρειάζεται για την κατάταξη είναι
ταυτότητα
ακτινογραφία
βιβλιάρια υγείας
φωτοτυπία α διπλώματος οδήγησης
κύριο πτυχίο φωτοτυπία
φωτοτυπάι ΑΦΜ

για την ακτινογραφία που είπε κάποιος εγώ δε θα βγάλω δεν υπάρχει πρόβλημα γιατι μου ήρθε αργά το χαρτί και θέλει περίπου 5 μερες να κάνονισεις ραντεβού, να πας να περιμένεις εκείνη τη μέρα,και να πας άλλη μέρα να την πάρεις... ταλαιπωρία και χρόνος που δεν υπάρχει...
οποτε η έρχεται στο κέντρο κινητη΄μονάδα υυγείας του στρατού και βγάζεις εκεί.. ή θα μας πάνε με στάγερ σο κέντρο υγείας της λαμίας και θα την βγάλουμε εκεί...

Μην αγχώνεστε για τίποτα!!
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 15, 2009, 12:52:59 μμ από Snake21 »

*

Αποσυνδεδεμένος rambo

• *
  • 12
  • +0/-0
    • Προφίλ
« Απάντηση #176 στις: Μάιος 15, 2009, 12:50:22 μμ »
Παράθεση από: "Ρ0Δ"

Παρ'το.

http://rapidshare.com/files/233206009/_ ... 1.gif.html

*

Αποσυνδεδεμένος Snake21

• 36
  • +0/-0
    • Προφίλ
« Απάντηση #177 στις: Μάιος 15, 2009, 12:51:01 μμ »
δηλαδή θα έχω και τσάμπα δικηγορικές συμβουλές, γουστάρω... λοιπόν θα προσλάβω το καλύτερο και άμα γίνει τίποτα θα μιλάει εκείνος για μένα... :mrgreen:

« Απάντηση #178 στις: Μάιος 15, 2009, 12:54:13 μμ »
Κύριοι,
σε μία εβδομάδα από σήμερα θα έχουμε ελαφρώς μπεί στο κλίμα.... οπότε θα έχουν φύγει και τα άγχη του αγνώστου της πρώτης εβδομάδας... που "κατα τας γραφάς" ειναι και το ζόρι....

Αιντε να τελειώνουμε...

Μr Lawyer,  :)
Να μας κάνεις σεμινάρια εργατικού δικαίου... Θα χρειαστεί για μετά....το 2010..

*

Αποσυνδεδεμένος θοδωρης

• *
  • 14
  • +0/-0
    • Προφίλ
« Απάντηση #179 στις: Μάιος 15, 2009, 02:33:44 μμ »
παιδια καλησπερα.δεν εχω ιδεα τι γινεται και εχω αγχωθει παρα πολυ.παρουσιαζομαι δευτερα 18 κευπ λαμια ειμαι φοιτητης νομικης,εχω παρει βεβαιωση σπουδων παιζει ρολο αυτο καθολου?απιπλεον εχω βεβαιωση απο νοσοκομειο για ενα προβλημα στη μεση που εχω και η αληθεια ειναι οτι μπορει να εχω μεγαλο προβλημα στο να σηκωνω μεγαλα βαρη.τελος σχετικα με τη καθαριοτητα ειναι ανεκτο το περιβαλλον.αφηστε τα εχω κρεμασει πλερεζες...ισως να ειμαι και αχαριστος γιατι υπαρχουν χειροτερα σωματα..μια φορα αισθανομαι αγχος και δε μπορω να κοιμηθω καλα τα βραδια μου.