2ΕΤΗΣ ΑΝΑΒΟΛΗ - Ι5 ΓΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΥΓΕΙΑΣ

• 1 replies
  • 750 views
*

Αποσυνδεδεμένος spikas

• *
  • 1
  • +0/-0
    • Προφίλ
2ΕΤΗΣ ΑΝΑΒΟΛΗ - Ι5 ΓΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΥΓΕΙΑΣ
« στις: Μάρτιος 05, 2020, 12:11:14 πμ »
Καλησπέρα σας, πάσχω από ουρολογικό πρόβλημα το οποίο αντιμετωπίζεται με επέμβαση (παρουσιάζει όμως υψηλά ποσοστά επανεμφάνισης) το οποίο στην ΦΕΚ του 2014 είναι στην κατηγορία για ΔΑ / Ι5 αλλά με την φράση "σε περίπτωση αποτυχίας της κατάλληλης θεραπείας". Την προσεχή δευτέρα παρουσιάζομαι στην ΕΣΣΟ Μαρτίου όπου θα ζητήσω αναβολή. Κατά την άποψή σας θα μου δωθεί η 2ετής αναβολή που ορίζει η νομοθεσία ή θα μου δώσουν 6 μήνες ή 1 χρόνο ; Επίσης αν εγώ αμέσως μετά την αναβολή κάνω την επέμβαση και στην επόμενη παρουσίαση μου στο στρατό (μετά από 6 μήνες, 1 ή 2 χρόνια) είμαι θεραπευμένος έχω πιθανότητα να πάρω Ι5 χρησιμοποιώντας την παλιά διάγνωση ; Ευχαριστώ

*

Αποσυνδεδεμένος Greg12345

• *
  • 1
  • +0/-0
    • Προφίλ
Απ: 2ΕΤΗΣ ΑΝΑΒΟΛΗ - Ι5 ΓΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΥΓΕΙΑΣ
« Απάντηση #1 στις: Μάρτιος 07, 2020, 09:28:00 πμ »
Καλημερα..κοίτα οι γιατροί στο φρουραρχείο έχουν να δουν περίπου 300 άτομα από τη δική μου εμπειρία...το κάνουν μπαμ μπαμ χωρίς πολλές ερωτήσεις..σε κάποια φάση απλά ρωτάτε θες μικρή η μεγάλη? Αυτό!! Άμα σου πει ένα χρόνο σε παίρνει να του πεις μήπως θα μπορούσαμε να το κάνουμε δύο η κάτι...τώρα στο 401 είναι λίγο πιο σοβαρά τα πράματα..θα πάω κι εγώ από βδομάδα..έκανα το πρώτο βήμα πάμε για επιτροπή απαλλαγών!!! Καλή επιτυχία αδερφεεεε!