Τώρα είναι Τετ 01 Οκτ, 2014 21:15

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες [ DST ]

Κανόνες Δ. Συζήτησης

Παρακαλούμε διαβάζετε τους κανόνες του φόρουμ και κάθε δημόσιας συζήτησης πριν αποστείλλετε νέο θέμα ή απαντήσετε σε ήδη υπάρχον.
Εν συντομία: 1) Δε βρίζουμε, δε συκοφαντούμε άλλους χρήστες 2) Δεν γράφουμε άσχετα πράγματα σε άσχετα θέματα, δεν γράφουμε το ίδιο πράγμα σε διαφορετικές θεματικές ενότητες 3) Χρησιμοποιούμε την Αναζήτηση γιατί αυτό που θέλουμε να ρωτήσουμε μπορεί να έχει ήδη απαντηθεί 4) Γράφουμε ελληνικά και όχι Greeklish, είναι κουραστικά, δυσκολεύουν τις αναζητήσεις, και την καταχώρηση των θεμάτων σε μηχανές αναζήτησης. Μηνύματα σε greeklish διαγράφονται χωρίς άλλη ειδοποίηση
ΕΠΕΙΔΗ ΠΟΛΛΟΙ ΕΡΩΤΟΥΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΜΟΝΑΔΕΣ ΚΑΙ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΔΙΑΒΙΩΣΗΣ ΝΑ ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ Η ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΕ ΟΝΟΜΑΤΑ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΩΝ ΚΑΙ Η ΛΕΠΤΟΜΕΡΗΣ ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΕ ΘΕΣΕΙΣ ΜΟΝΑΔΩΝ.

Σελίδα 1 από 1 [ 12 Δημοσιεύσεις ] 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: ΕΠΟΠ για αεροπορια...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 20 Ιαν, 2009 1:07 
Ψαρούλης

Καλησπερα........εχει καιρο να βγει προκυρηξη για ΕΠΟΠ στη αεροπορια......γνωριζει κανεις ποτε την περιμενουμε......;Και ποια ειναι τα κρητηρια για να διαλεξουν καποιον...........?

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: ΕΠΟΠ για αεροπορια...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 22 Ιαν, 2009 4:50 
Στρατηγός
Άβαταρ μέλους

Sigoura h or8ografia den apotelei krithrio! Opote mhn agxwnesai! :cheers

Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 10 Μαρ, 2009 3:02 
Ψαρούλης

καλησπερα σας...ειμαι καινουρια στο σαιτ,.
εχω καποιες αποροιες.
ενδιαφερομαι για επ.οπ αεροπορια,αλλα δεν εχω μεσον,δυσκολο να μπω?
εχω τελειωσει απο δημοσιο ιεκ μαγειρικη,αλλα μετα δεν εδωσα πιστοποιηση,εαν το καταθεσω το χαρτι-βεβαιωση που εχω,θα μετρησει ή οχι?τωρα σπουδαζω θερμοκηπιακων καλλιεργειων και ανθοκομιας,θελω κοντα στα δυο χρονια να τελειωσω,εαν βγει η προκυρηξη,μπορω να βαλω οτι ειμαι φοιτητρια κ σε ποιον κλαδο,κ να φερω χαρτι απο την σχολη,ή δε μετραει?

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 07 Απρ, 2009 2:48 
Πάλιουρας

Δεν μετραει κανενα χαρτι οταν δεν ειναι πτυχιο πιστοποιημενο.. Οποτε λογικα δεν μετραει ουτε το πρωτο που εχεις.
Το μεσον βοηθαει αλλα δεν ειναι απαραιτητο.. Αμα εχεις τα μορια μπαινεις.. Επισης αμα εσυ εχεις τα μορια και καποιος εχει μπει με μεσον και δεν τα εχει , τον πετας εξω κανοντας ενστανση ή στην τελικη μπαινεις και εσυ και αυτος..
Φιλε μου τα κριτιρια δεν τα ξερει κανεις αν δεν βγει η προκυρηξη.. Εξαρταται παντα απο τις ειδικοτητες που θα παρουν.. Σε γενικες γραμμες τα κριτηρια ειναι σχεδον παντα τα ιδια.. κατεβασε μια παλιοτερη προκυρηξη απο το ιντερνετ να δεις τι παιζει πανω κατω..

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 20 Απρ, 2009 18:47 
Ψαρούλης

βοηθεια σας δεν μπορειται ποσο πολητιμη θα μου ειναι. Στην προηγουμενη προκηριξη για εποπ αεροποριας εδωσα εξετασεις και ειμουνα επιλχων απο τους πρωτους στην ειδοικοτητα μου. Η απορια μου ειναι πως μπορω να ειμαι σιγουρος οτι το τρεχον διαστημα δεν καταληφθηκε η θεση μου απο καποιον αλλον υποψηφιο ισως και με λιγοτερα μορια. Δεν ειμαι καχυποπτος ουτε υπαινησωμαι κατι το ξεκαθαριζω αλλα ισως τηλεφωνικος/αλλαξα τηλεφωνο/θες εγγραφως δεν ετυχε δυνατο να ενημερωθω. Αυτο που ξερω σιγουρα ειναι πως οι καταστασεις των επιλαχωντων φυλασωνται μεχρι να βγει νεα προκυριξη και φανταζομαι απο εκει ανατρεχουνε και συμβουλευοντε οι υπηρεσιες σε περιπτωση παραιτησης καποιου και τον αναπληρωνουνε. Ρωτω αν γνωριζεται καποιου κοντινου σας αναλογη περιπτωση πως με ποιες διαδικασιες 'κινηθηκε'πχ γνωριζω τωρα ποια διορισμενο φυλακα φυλακων που εν μεσω μιας νυχτος καλεστηκε με εναν ακομη επιλαχων σε κληρωση ενα χρονο μετα αφοτου εδωσε εξετασεις και προσληφθηκε. Λογω του οτι ακουγεται οτι θα βγει νεα προκυριξη αεροποριας τα περιθωρια μου ειναι παρα πολυ στενα και αδυνατον να μου ξανασυμβει τετοια περιπτωση και το ξερω δυστηχως και ειναι κριμα. Ικετευω σας. Γνωριζω οτι δεν υπαρχει αναλογη περιπτωση να μου συμβει κατι αλλο με τετοιες'προηποθεσεις' . Ευχαριστω

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 20 Απρ, 2009 22:45 
Πάλιουρας
Άβαταρ μέλους

Κοντευουν 4 χρονια απο τον τελευταιο διαγωνισμο.Τι θες και τα σκαλιζεις τωρα?
Παρε και ενα link για να παρηγορηθεις:
http://www.mothonas.gr/index.php?option ... &Itemid=66

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 21 Απρ, 2009 18:34 
Ψαρούλης

ευχαριστω για το ενδιαφερων αλλα περασα ολη τη διαδικασια και 'παει περασε και εγω δε μιλω για την τοτε στην αρχη που εγινε το μαγειρεμα μα τωρα που οι πινακες ειναι οριστικοι .απλα ανατρεχουν οι υπηρεσιες οταν παραιτηθει π.χ καποιος.και αλλωστε ποσοι μποροι να το 'πσαξουν' τωρα ενω τοτε αφηνεις να ενοηθει οτι μαγειρευτηκαν και το εκμεταλευτηκανε πολλοι. .νομιζω στην περιπτωση μου τα πραγματα ειναι διαφορετικα γιατι τωρα μετα απο τοσο καιρο οπως λες το μονο που ξερουμε σιγουρα ειναι πως τωρα ειναι οριστικα τα πραγματα οι πινακες ειναι οριστικοι και με αυτο θελω να καταπιαστω και ρωτω τι προβλεπεται και με ποιο τροπο.ευχαριστω.

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 21 Ιουν, 2009 23:58 
Ψαρούλης

γεια σασ παιδια ειμαι φοιτητησ στο τει πληροφορηκησ και τηλεποικινωνιων.
αν κανω τα χαρτια αν βγει προκειρικση υπαρχει καμια ελπιδα να μπω?
επισησ ειμαι ορφανοσ απο πατερα εχω καποια μορια επιπλεων και οαδελφοσ μου σπουδαζει και αυτοσ φετοσ και ειναι δυσκολη η κατασταση και για τουσ 2 μας.
αν μπορει να μου πει καποιοσ αν βγει καποια προκυριξη και αν παιζουν ρολο τα προηγουμενα.

ευχαριστω

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 25 Ιουν, 2009 21:21 
Ψαρούλης

dimitris vro έγραψε:
γεια σασ παιδια ειμαι φοιτητησ στο τει πληροφορηκησ και τηλεποικινωνιων.
αν κανω τα χαρτια αν βγει προκειρικση υπαρχει καμια ελπιδα να μπω?
επισησ ειμαι ορφανοσ απο πατερα εχω καποια μορια επιπλεων και οαδελφοσ μου σπουδαζει και αυτοσ φετοσ και ειναι δυσκολη η κατασταση και για τουσ 2 μας.
αν μπορει να μου πει καποιοσ αν βγει καποια προκυριξη και αν παιζουν ρολο τα προηγουμενα.

ευχαριστω

Το ότι είσαι φοιτητής δεν μετράει σε καμμία ειδικότητα.
Η προκύρηξη ζητάει συγκεκριμένα πτυχία για συγκεκριμένες ειδικότητες.
Το ότι είσαι ορφανός δεν σου δίνει επιπλέον μόρια (εξαίρεση : πατέρας πεσών κατά τη διάρκεια του καθήκοντος στιε ΕΔ).
Μόρια έχουν μόνο οι πολύτεκνοι.

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 25 Ιουν, 2009 21:35 
Ψαρούλης

κανεισ λαθοσ φιλε.
βρηκα την προηγουμενη προκυρηξη και τι διαβασα.
παιζει ρολο αν εχεισ συμπληρωσει πανω απο 1 χρονο στι σχολη σου και παιρνεισ 250 μορια και αν εισαι ορφανοσ μετραει αν σε προσλαβουν εχεισ καποια μορια για μεταθεσεισ κοντα στον τοπο συμφεροντων ή κατι τετοιο.

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 25 Ιουν, 2009 21:37 
Ψαρούλης

την προηγουμενη προκηρηξη!!!

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 07 Αύγ, 2009 15:20 
Στρατηγός
Άβαταρ μέλους

παιδια ΕΠΟΠ αεροπορία έχει τρελο αραλίκι. Τα ξήνεις ολη μερα με ανεμόπτερο. εκει που ημουν οι ΕΠΟΠ φυλακης ολη μερα tv και dvd εβλεπαν. Ξησιμο λεμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε. Καλα μη πουμε για τους πυροσβεστες. 1 υπηρεσία μεσα και 4 μερες σπιτάκι τους. Και γκρινιαζανε και ολη μερα οτι χωνονται. :cool :mrgreen:

Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 Σελίδα 1 από 1 [ 12 Δημοσιεύσεις ] 

Παρόμοια Θέματα
α' εσσο 2014 αεροπορια
Δ. Συζήτηση: Πολεμική Αεροπορία
Συγγραφέας: kostasxania
Απαντήσεις: 16
ΠΑΡΑΙΤΗΣΗ ΕΠΟΠ ΝΑΥΤΙΚΟΥ!
Δ. Συζήτηση: ΕΠ.ΟΠ και λοιποί
Συγγραφέας: PANAHS
Απαντήσεις: 7