Τώρα είναι Δευτ 20 Οκτ, 2014 15:59

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες [ DST ]

Κανόνες Δ. Συζήτησης

Παρακαλούμε διαβάζετε τους κανόνες του φόρουμ και κάθε δημόσιας συζήτησης πριν αποστείλλετε νέο θέμα ή απαντήσετε σε ήδη υπάρχον.
Εν συντομία: 1) Δε βρίζουμε, δε συκοφαντούμε άλλους χρήστες 2) Δεν γράφουμε άσχετα πράγματα σε άσχετα θέματα, δεν γράφουμε το ίδιο πράγμα σε διαφορετικές θεματικές ενότητες 3) Χρησιμοποιούμε την Αναζήτηση γιατί αυτό που θέλουμε να ρωτήσουμε μπορεί να έχει ήδη απαντηθεί 4) Γράφουμε ελληνικά και όχι Greeklish, είναι κουραστικά, δυσκολεύουν τις αναζητήσεις, και την καταχώρηση των θεμάτων σε μηχανές αναζήτησης. Μηνύματα σε greeklish διαγράφονται χωρίς άλλη ειδοποίηση
ΕΠΕΙΔΗ ΠΟΛΛΟΙ ΕΡΩΤΟΥΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΜΟΝΑΔΕΣ ΚΑΙ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΔΙΑΒΙΩΣΗΣ ΝΑ ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ Η ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΕ ΟΝΟΜΑΤΑ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΩΝ ΚΑΙ Η ΛΕΠΤΟΜΕΡΗΣ ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΕ ΘΕΣΕΙΣ ΜΟΝΑΔΩΝ.

Σελίδα 1 από 1 [ 3 Δημοσιεύσεις ] 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Ορθοπεδικο προβλημα SOS
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 21 Αύγ, 2010 3:48 
Ψαρούλης

Παιδια καλησπερα σας,

Ψαχνω την απαντηση σε διαφορα ΦΕΚ για το τι Ι θα ειμαι με το προβλημα που αντιμετωπιζω και απαντηση δεν βρισκω γιαυτο και το σας το λεω μην τυχων δρω μια λυση..

Ας τα παρουμε απο την αρχη...

Προβλημα

Ειμαι 27 χρ. με Διαχωριστικη οστεοχωνδριτιδα εσω μυριαιου κονδυλου (εχω χειρουρχηθει 2 φορες...πριν απο 7 χρονια χωρις αποτελεσμα οπως αποδειχθηκε).

Το τωρα εχει ως εξις:

Διαχωριστικη οστεοχωνδριτιδα εχω μυριαιου κονδυλου...προχωρημενη πια.....επιγονατομυριαια αρθρυτιδα...και κομμενος μυνισκος.

Οι γιατροι μου λενε οτι θα χρειαστω ακομη 3 τουλαχιστον χειρουργια....μεταμοσχευση χονδρου...οστεοτομια (ρεβο γονατο)...
και ρωτω....

Αν καταταγω τωρα που με το παραμικρο ποναω τι Ι θα ειμαι??

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: Ορθοπεδικο προβλημα SOS
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 22 Αύγ, 2010 10:54 
Ψαρούλης

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,

ΡΙΞΕ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΕΔΩ ΠΕΡΑ:

http://www.thiteia.org/downloads/si.pdf

ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΛΙΓΟ ΨΑΞΙΜΟ ΑΛΛΑ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΣΤΟ ΠΕΡΙΠΟΥ ΤΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΣΟΥ...ΕΙΝΑΙ ΧΩΡΙΣΜΕΝΑ ΣΕ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ. ΠΑΝΤΩΣ ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΖΕΣΑΙ ΔΕ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΜΟΝΟ ΣΟΥ ΤΗ ΔΙΑΓΝΩΣΗ, ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠ ΤΟ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΣΕ ΕΞΕΤΑΣΕΙ. ΟΤΑΝ ΘΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΕΙΣ, ΘΑ ΠΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΟΤΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΥΓΕΙΑΣ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΣΕ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΣΕ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΕΞΕΤΑΣΟΥΝ 'Η ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΞΕΙΣ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΗΔΗ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΟΥΝ ΤΙ "Ι" ΘΑ ΒΓΕΙΣ. ΦΡΟΝΤΙΣΕ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΤΑ ΠΑΝΤΑ, ΟΤΙ ΣΧΕΤΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ, ΑΚΤΙΝΟΓΡΑΦΙΕΣ, ΜΑΓΝΗΤΙΚΕΣ, ΓΝΩΜΑΤΕΥΣΗ ΑΠΟ ΓΙΑΤΡΟΥΣ - ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΧΡΗΣΙΜΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΞΕΙΣ ΤΟ ΙΣΤΟΡΙΚΟ. ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΙΣΚΟΚΗΛΗ ΑΠΟ ΚΕΙ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΒΓΩ Ι3 ΤΟ ΠΟΛΥ Ι4 ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ 1 ΧΡΟΝΟ ΑΝΑΒΟΛΗ, ΚΟΙΤΩΝΤΑΣ ΜΟΝΟ Κ ΜΟΝΟ ΤΗ ΜΑΓΝΗΤΙΚΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ...ΦΑΝΤΑΣΟΥ! ΔΕΝ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΝΑ ΣΕ ΠΑΝΕ ΑΠΟ ΑΝΑΒΟΛΗ ΣΕ ΑΝΑΒΟΛΗ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΑΠΑΛΛΑΓΗ, ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΙΚΟΣ ΕΦ ΟΣΟΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ ΠΟΝΑΣ, ΔΥΣΚΟΛΑ ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΟΥΝ ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΤΙ ΡΙΖΙΚΑ ΣΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΟΥ.

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: Ορθοπεδικο προβλημα SOS
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 22 Αύγ, 2010 18:48 
Ψαρούλης

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου!!

Ειναι ενα προβλημα που μερα με την μερα γινετε χειροτερο και οχι καλητερο...δλδ δεν περναει....παρα μονο με μεγαλη ταλαιπωρια απο αμφυβολα χειρουργια...και στο τελος ολικη αρθροπλαστικη....
Ο γιατρος εχει φτασει σε σημειο να μου τα απογορευσει ολα (!).
Εχω κανα 2 μαγνητικες και καμια 10αρα ακτηνογραφιες, επιπλεον ο γιατρος μου ειπε οτι θα μου δωσει λεπτομερης αναφορα για τα προβληματα που εχω στο γοντατο...το μονο σιγουρο ειναι οτι αν μπω σε διαδικαδια χειρουργιων θα μου παρει 1-2 χρονια...(!)

και δεν μπορω να μπαινοβγαινω με αναβολες... πρεπει να δω τι θα κανω.... :(

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 Σελίδα 1 από 1 [ 3 Δημοσιεύσεις ] 

Παρόμοια Θέματα
με αυτο το προβλημα απαλλασομαι???
Δ. Συζήτηση: Απαλλαγές - Αντιρρησίες Συνείδησης και λοιποί
Συγγραφέας: azerothe
Απαντήσεις: 5
αμμεση βοηθεια εχω προβλημα με την στρατολογια
Δ. Συζήτηση: Στρατολογικά