Τώρα είναι Δευτ 20 Νοέμ, 2017 10:50

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες [ DST ]

Κανόνες Δ. Συζήτησης

Παρακαλούμε διαβάζετε τους κανόνες του φόρουμ και κάθε δημόσιας συζήτησης πριν αποστείλλετε νέο θέμα ή απαντήσετε σε ήδη υπάρχον.
Εν συντομία: 1) Δε βρίζουμε, δε συκοφαντούμε άλλους χρήστες 2) Δεν γράφουμε άσχετα πράγματα σε άσχετα θέματα, δεν γράφουμε το ίδιο πράγμα σε διαφορετικές θεματικές ενότητες 3) Χρησιμοποιούμε την Αναζήτηση γιατί αυτό που θέλουμε να ρωτήσουμε μπορεί να έχει ήδη απαντηθεί 4) Γράφουμε ελληνικά και όχι Greeklish, είναι κουραστικά, δυσκολεύουν τις αναζητήσεις, και την καταχώρηση των θεμάτων σε μηχανές αναζήτησης. Μηνύματα σε greeklish διαγράφονται χωρίς άλλη ειδοποίηση
ΕΠΕΙΔΗ ΠΟΛΛΟΙ ΕΡΩΤΟΥΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΜΟΝΑΔΕΣ ΚΑΙ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΔΙΑΒΙΩΣΗΣ ΝΑ ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ Η ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΕ ΟΝΟΜΑΤΑ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΩΝ ΚΑΙ Η ΛΕΠΤΟΜΕΡΗΣ ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΕ ΘΕΣΕΙΣ ΜΟΝΑΔΩΝ.

Σελίδα 3 από 3 [ 33 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΠΟΡΙΑ!!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 30 Μάιος, 2009 21:16 
Ψαρούλης

Τίποτα ρε φίλε, την σεμνή και ταπεινή μου άποψη εξέφρασα τίποτα περισσότερο. Σε ευχαριστώ για την απάντηση.
Στο θέμα μας τώρα, έχω κάνει σπλινεκτομη αλλά κράτησε για δυόμιση χρονιά μονό και μετά ξανά υποτροπίασε πάλι, πριν την ενχήριση είχα πάρει κυκλοσπορινη σαν ανασοκατασταλτικό αλλά δεν είναι μόνιμη λύσεις αυτή, είχε παρενέργειες και την σταμάτησα καλά για κορτιζόνη δεν το συζητώ έχω πάρει με τα καντάρια. Τώρα είμαι με θεραπεία πάλι παίρνω mapthera εσύ ως doctor θα το ξέρεις, κρατάει καναδύο χρονιά ξαναπέφτουν το ξαναπερνώ πάλι μέχρι τώρα το έχω πάρει τρεις φόρες, στην τελευταία εξέταση πού έκανα ήταν 142 χιλιάδες με την θεραπεία που ανέφερα παραπάνω ωμός. Όλη αυτή ή ιστορία κρατάει εδώ και δώδεκα χρόνια τώρα που θα του πάει θα σταματήσει.
Εγώ κολλάω στο Ι5 γιατί έχω ακούσει ότι θα έχω διάφορα προβλήματα μετά όσον αφόρα για εύρεση εργασίας και τέτοια.

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 30 Μάιος, 2009 22:19 
Στρατηγός
Άβαταρ μέλους

megalos25 έγραψε:
Τίποτα ρε φίλε, την σεμνή και ταπεινή μου άποψη εξέφρασα τίποτα περισσότερο. Σε ευχαριστώ για την απάντηση.
Στο θέμα μας τώρα, έχω κάνει σπλινεκτομη αλλά κράτησε για δυόμιση χρονιά μονό και μετά ξανά υποτροπίασε πάλι, πριν την ενχήριση είχα πάρει κυκλοσπορινη σαν ανασοκατασταλτικό αλλά δεν είναι μόνιμη λύσεις αυτή, είχε παρενέργειες και την σταμάτησα καλά για κορτιζόνη δεν το συζητώ έχω πάρει με τα καντάρια. Τώρα είμαι με θεραπεία πάλι παίρνω mapthera εσύ ως doctor θα το ξέρεις, κρατάει καναδύο χρονιά ξαναπέφτουν το ξαναπερνώ πάλι μέχρι τώρα το έχω πάρει τρεις φόρες, στην τελευταία εξέταση πού έκανα ήταν 142 χιλιάδες με την θεραπεία που ανέφερα παραπάνω ωμός. Όλη αυτή ή ιστορία κρατάει εδώ και δώδεκα χρόνια τώρα που θα του πάει θα σταματήσει.
Εγώ κολλάω στο Ι5 γιατί έχω ακούσει ότι θα έχω διάφορα προβλήματα μετά όσον αφόρα για εύρεση εργασίας και τέτοια.

Λοιπόν ΟΚ από το ιστορικό σου και μόνο είναι σίγουρο ότι θα πάρεις Ι5-απαλλαγή. Ακόμα και αν τους πεις ότι θέλεις να υπηρετήσεις είναι απίθανο να το δεχτούν.
Μην κολλάς καθόλου στο Ι5-παθολογικό. Δε θα σου δημιουργήσει ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα στην εύρεση εργασίας. Το μόνο "πρόβλημα" είναι ότι δεν θα μπορείς να διοριστείς στα σώματα ασφαλείας (δηλ. στρατό, αστυνομία, πυροσβεστική, λιμενικό). Κατά τα άλλα μπορείς χαλαρά να διοριστείς είτε στο δημόσιο είτε να δουλέψεις στον ιδιωτικό τομέα.

Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 31 Μάιος, 2009 12:55 
Ψαρούλης

Σε ευχαριστώ φίλε μου. Δηλαδή λες και εσύ αυτό που μου είχανε πει και στην επιτροπή, πάω για καραμπινάτη απαλλαγή.
Τελοσπάντον έχω τρεις μήνες ακόμα για να σκεφτώ και να δω τι θα απογίνω. ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΩ ότι βρέξει ας κατεβάσει, όλα καλά όλα ανθηρά.:cheers

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 Σελίδα 3 από 3 [ 33 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3

Παρόμοια Θέματα
ΑΠΟΡΙΑ : ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΝΑΒΟΛΗ ΕΧΟΝΤΑΣ ΚΑΝΕΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣ
Δ. Συζήτηση: Στρατολογικά
Συγγραφέας: PavlitoRT
Απαντήσεις: 2
ΑΠΟΡΙΑ! ΕΠΕΙΓΟΝ
Δ. Συζήτηση: Στρατολογικά
Συγγραφέας: Batigoal