Τώρα είναι Κυρ 21 Δεκ, 2014 2:45

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες [ DST ]

Κανόνες Δ. Συζήτησης

Παρακαλούμε διαβάζετε τους κανόνες του φόρουμ και κάθε δημόσιας συζήτησης πριν αποστείλλετε νέο θέμα ή απαντήσετε σε ήδη υπάρχον.
Εν συντομία: 1) Δε βρίζουμε, δε συκοφαντούμε άλλους χρήστες 2) Δεν γράφουμε άσχετα πράγματα σε άσχετα θέματα, δεν γράφουμε το ίδιο πράγμα σε διαφορετικές θεματικές ενότητες 3) Χρησιμοποιούμε την Αναζήτηση γιατί αυτό που θέλουμε να ρωτήσουμε μπορεί να έχει ήδη απαντηθεί 4) Γράφουμε ελληνικά και όχι Greeklish, είναι κουραστικά, δυσκολεύουν τις αναζητήσεις, και την καταχώρηση των θεμάτων σε μηχανές αναζήτησης. Μηνύματα σε greeklish διαγράφονται χωρίς άλλη ειδοποίηση
ΕΠΕΙΔΗ ΠΟΛΛΟΙ ΕΡΩΤΟΥΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΜΟΝΑΔΕΣ ΚΑΙ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΔΙΑΒΙΩΣΗΣ ΝΑ ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ Η ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΕ ΟΝΟΜΑΤΑ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΩΝ ΚΑΙ Η ΛΕΠΤΟΜΕΡΗΣ ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΕ ΘΕΣΕΙΣ ΜΟΝΑΔΩΝ.

Σελίδα 7 από 16 [ 227 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 16  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΝΑΥΤΙΚΟ Δ ΕΣΣΟ 2009
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 23 Οκτ, 2009 10:35 
Νέος

Καλημερα παιδια θα ηθελα να ρωτησω κ εγω καποια πραγματα...
Ειμαι απο θεσσαλονικη, για να ερθω θεσσαλονικη χωρισ βυσμα το κοβω λιγο δυσκολο...σκευτηκα να δηλωσω Λημνο που ειναι 15-15 οποτε θα ερχομαι αρκετες μερες σπιτι...Θα ειναι καλυτερα ετσι ή το 1-1 ειναι καλυτερο (σε περιπτωση που βρω βυσμα)???Θα ήταν πιο ευκολο δλδ να παω λημνο ή θεσσαλονικη σε περιπτωση που δν βρω καποιο βισμα...
κ επισης κατα ποσο θα ισχυει το 15-15 αμα ειμαστε λιγοτερα ατομα στην Δ ΕΣΣΟ ή δν παιζουν ρολο τα ατομα???
Επειδη θα ανω 9μηνο κατα ποσο μπορω να ερθω θεσσαλονικη ή λιμνο...εννοω οι 9μηνητες πανε καπου στανταρ? ή σαν τους αλλους απλα εχουν μια μεταθεση!
Ευχαριστω!!!

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 23 Οκτ, 2009 11:23 
Ψαρούλης

guys σας ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες γιατι ειμαι ανιδεος..οσο για το βυσμα που λετε δεν εχω απολυτως τιποτα..με πηρανε Π.Ν. απο σποντα γιατι 17 χρονων τοτε ειχα δηλωσει Π.Ν..και ολοι μου λενε οτι εβαλα καποιον..τεσπα..ειμαι κ τυχερος και ατυχος αφου ειναι 12μηνο...οσο για νοσηλευτες ΑΕΙ ειναι ακριβως το ιδιο με εμας του ΤΕΙ οποτε δεν βλεπω το λογο να μας διαχωριζουν ετσι..αλλα για να το λετε εσεις κατι παραπανω θα ξερετε..χεστηκα επισης να δηλωσω διοπας αφου δεν πληρωνονται κ γιατι να φορτωνομαι ευθυνες? ειναι καλα εκει στο θεραπευτηριο? τι ακριβως κανουν? εχω προυπηρεσια σε ενα νοσοκομειο να το πω? ευχαριστω πολυ και παλι.. PDT_Armataz_01_05

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 23 Οκτ, 2009 13:55 
Πάλιουρας

Αποφοιτος ΑΕΝ, με πηραν τηλ πριν 3 μερες πως θα μου ερχοταν χαρτι καταταξης στρατου ξηρας και να το πηγαινα στο Ρουφ για να κανουν τη μεταθεση(τους ειχα καταθεσει το πτυχιο μου πριν μιαμιση βδομαδα),σημερα με πηραν απ'το Α.Τ. πηρα το χαρτι( Οδηγος τεθωρακισμενων Ιωαννινα μπλα μπλα ξερω γω) πηγα ρουφ και το χαρτι του ΠΝ το ειχαν ετοιμο,

12/11 Κανελλοπουλος

Ερωτησεις:
1.Την ακτινογραφια πρεπει να τη βγαλουμε?
2.Εννοειται πως παμε με λεωφορειο ή γονείς ή ταξι στην καταταξη ή μπορουμε και με το δικο μας αμάξι?(αν και το βρισκω ανουσιο) μιας και θα κατσουμε 15 μερες εκει.

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 23 Οκτ, 2009 15:58 
Πάλιουρας

Jaw έγραψε:
theog έγραψε:
muck82 έγραψε:
paides kalispera...se liges meres parousiazomai ston skaramagka polemiko naytiko... kepal kati tetoio..den exo idea gia to ti paizetai genika k gi'ayto stelno mpas kai me fotisei kapoios na ksero ti mou ginetai...afto pou me endiaferei einai epidi eimai ptyxiouxos tei nosileftikis paizei na pao se kanena nautiko nosokomeio/iatreio stin propaideusi? eimai tyxeros giati eimai apo paramethoria perioxi ara tha me pane ekei logika...kai kati akoma..uparxei dynatotita na diloso efedros ypaxiomatikos logo ptyxiou i aytes einai mpourdes pou mou lene?kano parapano thiteia?plironontai?an nai posa? sas euxaristo poly ek ton proteron... :hello

plirofories propedeysis koita to pano post. afou eisai nosokomos logika stin propedeysi tha eisai sto therapeytirio. Se NNA i NNS den pas prin tin propedeysi. Den mporeis na diloseis efedros ypaksiomatikos. Strateysimoi diopoi synithos ginontai oi giatroi kai oi emporoploiarxoi pou den pane SEA kai aytoi pou exoun master i phd stin pliroforiki. sti periptosi pou gineis diopos to poly poly na pairneis to iligiodes poso toy 1,5 E parapano apo to nayti. oi nosokomoi den ginontai S.diopoi.

theog mas ta exeis priksei , exeis gnomi pantos episthitou , ase mas isixous geloie me tis apopsis sou
Se kathe thema , pouts kai o theog exei apopsi gia ta panta, aman pia kourastika.

File smuck85 min psaroneis pandou mpaineis arkei na exeis visma, kai ego nosileutis eimai kai eimai st.diopos kai phra tora proti metathesii sto nna, mhn akous ton gelio auta pou leei.

Po po!!! Me eipes geloio kai tha balo ta klamata!!! Ego re megale leo auta pou eida kai ezisa. Eixame ena paidi sti dimoiria pou itan nosileytis kai sou periegrapsa to ti egine me ekeino. Jaw AN, leo AN, ksereis na diabazeis ellinika i greeklish, grafo: Se NNA i NNS den pas prin tin propedeysi. Yparxei periptosi re (den se leo karagkiozi giati den tha se kano laiko iroa) na kaneis propaideysi sto NNA i sto NNS???? Esy pou a ksereis ola kai mporeis na ksexoriseis poios leei paparies pes mou: mporeis na kaneis propaideysi sto NNA i sto NNS??? Se prokalo na apantiseis. Meta tin propaideysi fysika kai mporei na paei se nosokomeio!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 23 Οκτ, 2009 16:03 
Πάλιουρας

Etsi BRAVO Jaw! Esy ksereis kalytera ti isxyei. Esy ksereis ti isxyei gia nosokomes kai proistamenes afou eisai toy epaggelmatos!!!!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 23 Οκτ, 2009 17:04 
Στρατηγός
Άβαταρ μέλους

Ποντικομαχίες!

Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 23 Οκτ, 2009 18:38 
Ψαρούλης

ρε παιδια ηρεμια!! κατι απωριες ειχα κ ηθελα να μαθω δεν ειναι λογος να τσακωνεστε..οκ το καταλαβα οτι δεν μπορω πριν την ορκωμοσια να παω ΝΝΑ η ΝΝΣ που δε με ενδιαφερει κιολας γιατι θα παω στο μερος μου μετα την ορκωμοσια γιατι ειμαι απο παραμεθωρια περιοχη..και θα ειμαι απλος ναυτακος.. αν μπορει καποιος να με ενημερωσει πως ειναι σ'αυτο το θεραπευτηριο που λετε ..τι ακριβως κανουν? με ενδιαφερει για να ξερω πως να πραξω.. thanks και παλι..(νιωθω πως προκαλεσα πολεμο χωρις λογο :? ..)

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 23 Οκτ, 2009 19:15 
Πάλιουρας

muck82 έγραψε:
guys σας ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες γιατι ειμαι ανιδεος..οσο για το βυσμα που λετε δεν εχω απολυτως τιποτα..με πηρανε Π.Ν. απο σποντα γιατι 17 χρονων τοτε ειχα δηλωσει Π.Ν..και ολοι μου λενε οτι εβαλα καποιον..τεσπα..ειμαι κ τυχερος και ατυχος αφου ειναι 12μηνο...οσο για νοσηλευτες ΑΕΙ ειναι ακριβως το ιδιο με εμας του ΤΕΙ οποτε δεν βλεπω το λογο να μας διαχωριζουν ετσι..αλλα για να το λετε εσεις κατι παραπανω θα ξερετε..χεστηκα επισης να δηλωσω διοπας αφου δεν πληρωνονται κ γιατι να φορτωνομαι ευθυνες? ειναι καλα εκει στο θεραπευτηριο? τι ακριβως κανουν? εχω προυπηρεσια σε ενα νοσοκομειο να το πω? ευχαριστω πολυ και παλι.. PDT_Armataz_01_05

Diopas den diloneis. ayto paei analoga me to ptyxio soy. Pantos kalytera na min pas. Exei synithos perissotero xosimo. Sto therapeytirio einai kala giati glytoneis polla. apo oti ksero sto therapeytiro kaneis tin douleia sou. opos otan eisai nosokomos. pisteyo oti kalo einai na pas alla na ksereis exei bardies kai istories.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 23 Οκτ, 2009 19:20 
Πάλιουρας

nikos1987 έγραψε:
Αποφοιτος ΑΕΝ, με πηραν τηλ πριν 3 μερες πως θα μου ερχοταν χαρτι καταταξης στρατου ξηρας και να το πηγαινα στο Ρουφ για να κανουν τη μεταθεση(τους ειχα καταθεσει το πτυχιο μου πριν μιαμιση βδομαδα),σημερα με πηραν απ'το Α.Τ. πηρα το χαρτι( Οδηγος τεθωρακισμενων Ιωαννινα μπλα μπλα ξερω γω) πηγα ρουφ και το χαρτι του ΠΝ το ειχαν ετοιμο,

12/11 Κανελλοπουλος

Ερωτησεις:
2.Εννοειται πως παμε με λεωφορειο ή γονείς ή ταξι στην καταταξη ή μπορουμε και με το δικο μας αμάξι?(αν και το βρισκω ανουσιο) μιας και θα κατσουμε 15 μερες εκει.

1. kalytera na bgaleis tin aktinografia gia na glytoseis talaiporia. Me to simeioma katataksis pas se ena nosokomeio, bgazeis tin aktinografia kai tin pas gia gnomateysi giatrou. Episis otan pas sto nosokomeio na exeis kai mia fotografia kai tin taytotita sou.
2. kalytera na min pareis to amaksi sou giati tha prepei na to afiseis se mia alana pou den tin fylane.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 23 Οκτ, 2009 19:24 
Πάλιουρας

muck82 έγραψε:
ρε παιδια ηρεμια!! κατι απωριες ειχα κ ηθελα να μαθω δεν ειναι λογος να τσακωνεστε..οκ το καταλαβα οτι δεν μπορω πριν την ορκωμοσια να παω ΝΝΑ η ΝΝΣ που δε με ενδιαφερει κιολας γιατι θα παω στο μερος μου μετα την ορκωμοσια γιατι ειμαι απο παραμεθωρια περιοχη..και θα ειμαι απλος ναυτακος.. αν μπορει καποιος να με ενημερωσει πως ειναι σ'αυτο το θεραπευτηριο που λετε ..τι ακριβως κανουν? με ενδιαφερει για να ξερω πως να πραξω.. thanks και παλι..(νιωθω πως προκαλεσα πολεμο χωρις λογο :? ..)

den ftais esy re file pou merikoi einai ptoxoi to pneymati kai kompleksikoi.... Sto therapeytirio, mallon, tha kaneis oti kai se nosokomeio. Tin douleia tou nosokomou. kala einai. glytoneis aggareies kai merikes kliseis. alla opos sou eipa to thema einai oti exeis bardies.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 23 Οκτ, 2009 19:51 
Ψαρούλης

απο βαρδιες και χωσιματα φιλε μου αλλο τιποτα..ειμαι συνηθισμενος γιατι δουλευα σε νοσοκομειο..θα τις κανω αρκει να αποφυγω οσα λεγονται στην προπαιδευση..αν και ειμαι ετοιμος για ολα..γουσταρω τη δουλεια μου (του νοσηλευτη εννοω) οποτε πιστευω να μην εχω προβληματα..θα δειξει η πορεια..το μονο που με καιει πλεον πολυ ειναι αυτα τα παρατηρητηρια στα νησια..ξερω οτι ειναι γελοιο αυτο που λεω γιατι ειναι χιλιαδες φορες καλυτερα απο οτι στρατος ξηρας ας πουμε, αλλα θελω να πληροφορηθω γμτ γιατι κανεις απ τους φιλους μου δεν εκανε ναυτικο κ δεν ειναι στο επαγγελμα μου..οποτε δεν μπορουν να μου δωσουν πληροφοριες..εκει σ'αυτα τα παρατηρητηρια στα νησια τι παιζει? εχω ακουσει διαφορες ιστοριες για ξυσιμο κτλ αλλα δεν το πολυ πιστευω..εχουν λεει δορυφορικη, plystation και ιστοριες..παιζει αυτο?τοσο χαλαρα δλδ? οσο για τις εξοδους καλες ειναι αλλα και παλι πολυτραβηγμενο το 15-15 ή 10-15 κτλ..αν γνωριζεις τπτ σχετικα και με αυτο γραψε..ειμαι κ ψαρωμενος δεν το κρυβω αλλα καθε αρχη και δυσκολη...thanks και παλι....

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 23 Οκτ, 2009 20:42 
Πάλιουρας

theog έγραψε:
nikos1987 έγραψε:

12/11 Κανελλοπουλος

Ερωτησεις:

1. kalytera na bgaleis tin aktinografia gia na glytoseis talaiporia. Me to simeioma katataksis pas se ena nosokomeio, bgazeis tin aktinografia kai tin pas gia gnomateysi giatrou. Episis otan pas sto nosokomeio na exeis kai mia fotografia kai tin taytotita sou.
2. kalytera na min pareis to amaksi sou giati tha prepei na to afiseis se mia alana pou den tin fylane.

η φωτο να ειναι παλια? ή οπως θα παρουσιαστώ?
ωραια, συνεχιζουμε.
1. να φανταστω: παμε κανελλοπουλου και αμα ειναι να παμε πορο, παμε κατευθειαν απο εκει δεν ειναι πως πας σπιτι και παρουσιαζεσε αλλη μερα ξερω 'γω
2. διαβασα για ρουχα και κινητα κλασσικα, απλα εχω μυωπια, φοραω γυαλια αλλα συνηθως φακους. παιζει ξερω γω ρολο, οπως με το μουσι(που πρεπει να παρουσιαστεις με μουσι και οχι να το αφησεις μεσα στο στρατο, ) να παιζει κατι παρομοιο με τα γυαλια?βλακεια ρωταω ε?

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 23 Οκτ, 2009 22:21 
Πάλιουρας

nikos1987 έγραψε:
theog έγραψε:
nikos1987 έγραψε:

12/11 Κανελλοπουλος

Ερωτησεις:

η φωτο να ειναι παλια? ή οπως θα παρουσιαστώ?
ωραια, συνεχιζουμε.
1. να φανταστω: παμε κανελλοπουλου και αμα ειναι να παμε πορο, παμε κατευθειαν απο εκει δεν ειναι πως πας σπιτι και παρουσιαζεσε αλλη μερα ξερω 'γω
2. διαβασα για ρουχα και κινητα κλασσικα, απλα εχω μυωπια, φοραω γυαλια αλλα συνηθως φακους. παιζει ξερω γω ρολο, οπως με το μουσι(που πρεπει να παρουσιαστεις με μουσι και οχι να το αφησεις μεσα στο στρατο, ) να παιζει κατι παρομοιο με τα γυαλια?βλακεια ρωταω ε?

Pote kapoios den rotaei blakeies. Basika tin foto gia tin aktinografia ti thelei o giatros gia na bebaiothei oti eisai esy. Tora ti na sou po den ksero… Episis kai gia ta gyalia den ksero. Den thimamai na einai toso sxolastikoi alla oute na exei tyxei kanena analogo problima. An einai na pas poro, feygeis tin idia mera kateytheian gia poro. Tha sas baloun se leoforeio kai ta figete gia poro me ploio metaforas prosopikou. i apostasi einai peripou 4 ores.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 23 Οκτ, 2009 22:33 
Ψαρούλης

πουτς νατος ο πολυπραγμων theog παλι , εχεις γινει η μανα του ναυτη , εχεις απαντησει σε ολα σε 500 διαφορετικους ναυτες.
Σιγα μην πας και στον αρχιεπισκοπο για να δηλωσεις το εννιαμηνο , πιο κεπ και μλκιες παλιο ασχετε γελειοε , που οτι σου κατεβει το λες , στην μοναδα σου το δηλωνεις και τελειωνει η υποθεση.

Σταματα πια να παραπληροφορεις τον κοσμο εχεις καταντησει σαν τον καγκουρα του ΠΝ.

PS : και οσο αφορα την νοσηλευτικη , μαλλον εσυ το λαχταρας αυτο που υπονοεις και που λες . Μαλλον πρεπει να σε αναλαβει κανενας νοσηλευτης να καταλαβεις τι εστι βερικοκο , ΓΕΛΟΙΕ. !!!

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 23 Οκτ, 2009 23:04 
Πάλιουρας

Jaw έγραψε:
πουτς νατος ο πολυπραγμων theog παλι , εχεις γινει η μανα του ναυτη , εχεις απαντησει σε ολα σε 500 διαφορετικους ναυτες.
Σιγα μην πας και στον αρχιεπισκοπο για να δηλωσεις το εννιαμηνο , πιο κεπ και μλκιες παλιο ασχετε γελειοε , που οτι σου κατεβει το λες , στην μοναδα σου το δηλωνεις και τελειωνει η υποθεση.

Σταματα πια να παραπληροφορεις τον κοσμο εχεις καταντησει σαν τον καγκουρα του ΠΝ.

PS : και οσο αφορα την νοσηλευτικη , μαλλον εσυ το λαχταρας αυτο που υπονοεις και που λες . Μαλλον πρεπει να σε αναλαβει κανενας νοσηλευτης να καταλαβεις τι εστι βερικοκο , ΓΕΛΟΙΕ. !!!

giati den apantas re libanistiri stin erotisi pou sou ekana? alla pou na breis ta frydia. Sou ta exoun kopsei apo tin kounia....

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 Σελίδα 7 από 16 [ 227 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 16  Επόμενο

Παρόμοια Θέματα
Γ ΕΣΣΟ 569 ΡΟΔΟΠΟΛΗ ΣΕΡΡΩΝ
Δ. Συζήτηση: Στρατός Ξηράς - Αμυνα
Συγγραφέας: sergi1
Απαντήσεις: 25
Γ ΕΣΣΟ 2009- ΚΕΕΜ ΣΠΑΡΤΗ
Συγγραφέας: akakios
Απαντήσεις: 18
(ΚΕΜΧ) (ΝΑΥΠΛΙΟ) 2013 ΣΤ΄ ΕΣΣΟ (Νοέμβριος)
Συγγραφέας: zachos
Απαντήσεις: 45
Δ ΕΣΣΟ 547 ΤΠ Ρέθυμνο...
Συγγραφέας: Κρητικάκι
Απαντήσεις: 8
ΟΡΚΟΜΩΣΙΑ Γ΄ ΕΣΣΟ 2008 (;;;;;;;;)
Δ. Συζήτηση: Πολεμική Αεροπορία
Συγγραφέας: goukakos
Απαντήσεις: 17

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες [ DST ]