Τώρα είναι Κυρ 26 Οκτ, 2014 2:32

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες [ DST ]

Κανόνες Δ. Συζήτησης

Παρακαλούμε διαβάζετε τους κανόνες του φόρουμ και κάθε δημόσιας συζήτησης πριν αποστείλλετε νέο θέμα ή απαντήσετε σε ήδη υπάρχον.
Εν συντομία: 1) Δε βρίζουμε, δε συκοφαντούμε άλλους χρήστες 2) Δεν γράφουμε άσχετα πράγματα σε άσχετα θέματα, δεν γράφουμε το ίδιο πράγμα σε διαφορετικές θεματικές ενότητες 3) Χρησιμοποιούμε την Αναζήτηση γιατί αυτό που θέλουμε να ρωτήσουμε μπορεί να έχει ήδη απαντηθεί 4) Γράφουμε ελληνικά και όχι Greeklish, είναι κουραστικά, δυσκολεύουν τις αναζητήσεις, και την καταχώρηση των θεμάτων σε μηχανές αναζήτησης. Μηνύματα σε greeklish διαγράφονται χωρίς άλλη ειδοποίηση
ΕΠΕΙΔΗ ΠΟΛΛΟΙ ΕΡΩΤΟΥΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΜΟΝΑΔΕΣ ΚΑΙ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΔΙΑΒΙΩΣΗΣ ΝΑ ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ Η ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΕ ΟΝΟΜΑΤΑ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΩΝ ΚΑΙ Η ΛΕΠΤΟΜΕΡΗΣ ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΕ ΘΕΣΕΙΣ ΜΟΝΑΔΩΝ.

Σελίδα 1 από 2 [ 21 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Aποσπαση για μαραθωνα,Αγια Μαρινα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 21 Ιουν, 2008 14:37 
Νέος

Εχει ακουστει οτι γινονται πολλες αποσπασεις για Μαρθωνα κ Αγια Μαρινα?Ξερει κανεις πως ειναι εκει τα πραγματα?τουλαχιστον ειναι καλυτερα απο κεπαλ που ειμαι τωρα?το σκεφτομαι σοβαρα γιατι ειναι πολυ πιο κοντα στο σπιτι μου κ η κατασταση στο κεπαλ δεν παλευεται ιδιαιτερα,συνεχεια φευγουν,οπου να'ναι θα αδειασει τελειως το στρατοπεδο.

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 22 Ιουν, 2008 23:28 
Νέος

Kalhspera file mindcircus,an kai den exw paei agia marina,xerw oti pezei 5-5(off).Agareioules exei opws kai peripolies gia purasfaleia .Epishs exei kounoupia proistorika, 5cm to kathena :D Elpizw na se kalupsa

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 23 Ιουν, 2008 0:02 
Στρατηγός

Pantws apo tous 10 pou irthan apospasi apo kepal oi 8 meinane ekei...oi 2 girisane an sou leei kati auto....gia ta kounoupia einai alitheia alla me kana autan kai kana tsiroto paleuetai i katastasi...gia osous den kseroun exei mpanio sti thalasa 2.30 - 4.30 kathe mera kai sinema to vradi gia opoion thelei kai den exei douleia...kai ta off einai megali ipothesi eidika twra to kalokairi...auta...

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 23 Ιουν, 2008 3:16 
Ψαρούλης

13 pigan stin agia marina kai gyrisan ego ki allos enas. filarako i gnomi moy einai na pas agia marina kai na araxeis ekei kana 2mino na isioseis. 5-5 paizei kai fysika DEN einai xeirotera apo to goyantanamo opos polloi nomizoyn. oi protes meres einai mono dyskoles meta syni8izeis kai eidika molis bgeis 5 off ekei einai poy xexnas ti 8a pei stratos. Ego gyrisa giati den 8elo na bgalo oli tin 8iteia ekei mias kai den meno konta kai o allos giati itan d seira kai 9 mino kai opoy na nai apolyetai.. i apofasi dikia soy

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 23 Ιουν, 2008 10:53 
Νέος

Σας ευχαριστω πολυ παιδια για τις πληροφοριες,θα το ψαξω μηπως μπορεσω να παρω αποσπαση για εκει.

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 24 Ιουν, 2008 23:22 
Νέος

Ακουγεται οτι Αγ.Μαρινα στελνονται ατομα με δυσμενη μεταθεση,λενε οτι ο ναυαρχος τα σπαστηκε με ατομα που ειχαν μικρα βυσματα κ τον "ενοχλουσαν" συνεχεια.Δεν ξερω αν ισχυει κατι τετοιο αλλα οσα παιδια πανε εκει με το που τους το ανακοινωνουν ξενερωνουν απιστευτα.Μηπως ξερει κανεις που ειναι εκει να μας πει τι γινεται τελικα?γιατι ακουγονται διαφορα.

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 25 Ιουν, 2008 9:01 
Πάλιουρας

egw exw akousei mesw filou oti uparxei periptwsh na fas ph3imo agia marina, kathws ekei brisketai to theretro twn a3iwmatikwn k twn paidiwn tous...

opote analoga me to posto pou tha mpeis, endexetai na se tre3oun genika...

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 28 Ιουν, 2008 12:04 
Έμπειρος

στον μαραθωνα παντως που εχω εναν γνωστο λεει οτι ειναι 1-1 αλλα οι σκοπιες σταματανε στις 12.00 επειδη πρεπει να βγουν οι σκυλαδες με τα σκυλια.το πρωι εχει μαγηρεια το απογευμα τιποτα .αυτα απο οτι ξερω.απο το κεπαλ περασα στα καλα του 1-2 ,1-3 τωρα στην μαυριλα και με την πυρασφαλεια δεν θα τρωγεται με τιποτα

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 28 Ιουν, 2008 12:05 
Έμπειρος

α επισης ξεχασα κατι σημαντικο.στον μαραθωνα δεν φοραει κανεις καπελο,εντολη διοικητη και επισης ολοι ειναι με t-shirt του πολεμικου ναυτικου και οχι με το πουκαμισο

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 30 Ιουν, 2008 1:59 
Ψαρούλης

to mono sigoyro einai oti einai kalytera apo to kepal...tipota allo..an eisai nnp nna polemiko moyseio klp soy fainetai sa dysmenh metatjesh...ego poy yphrethsa nnp k nna prin enamish xrono "katalaba" oti yphretisa sthn propaideysh kai stin agia marina apospash...kalytera kathimerino ksipnima kai to meshmeri epistrofh spitaki soy kai na exeis thn aisthsh dhmosioy ypaliloy para pentemish - tesserisimish off...an bebaia eisai se kana kepal klp tote to than soy fainetai paradeisos[/img]

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 30 Ιουν, 2008 2:02 
Ψαρούλης

ppanos έγραψε:
Pantws apo tous 10 pou irthan apospasi apo kepal oi 8 meinane ekei...oi 2 girisane an sou leei kati auto....gia ta kounoupia einai alitheia alla me kana autan kai kana tsiroto paleuetai i katastasi...gia osous den kseroun exei mpanio sti thalasa 2.30 - 4.30 kathe mera kai sinema to vradi gia opoion thelei kai den exei douleia...kai ta off einai megali ipothesi eidika twra to kalokairi...auta...

y.g an eisai mageireia apo tis 7 to proi kai 2 30 exeis koyragio na pas gia mpanio kai kapakia ksana mageiria mexri tis 12 to brady.... :roll:

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 04 Ιούλ, 2008 0:04 
Έμπειρος

μπορει να μας πει καποιος μονο απο αγκαριες τι ποστα υπαρχουν???? μονο αγκαριες οχι να αρχισει να λεει για το cinema και το μπανιο στην θαλλασα.πως ειναι το καθημερινο προγραμμα του ναυτη???? το θεμα πειστευω απασχολει ολους μας γιατι η αγια μαρινα ειναι αποσπαση που παει το 80% των ναυτων.

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 10 Ιούλ, 2008 14:08 
Πάλιουρας
Άβαταρ μέλους

me steilane apo ton palaska apospash sthn agia marina.....
to gamisi pou travame den perigrafetai......
proswpika 8elw na gurisw ston palaska.....ekei exeis thn dunatothta na kruvesai kai na loufareis....sthn agia marina se opoio posto kai na se valoun douleueis 16 wres san alvanos xwris na plhrwnesai.......

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Apantisi
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 11 Ιούλ, 2008 18:35 
Νέος

Και εγώ ήμουν ΚΕΠΑΛ και πήρα απόσπαση για Μαραθώνα. Εμένα τι να πω μου αρέσει και θα εξηγήσω τι είναι αυτό που με κάνει να μου αρέσει.
Κατ’ αρχάς έχω μάθει από μικρός να δουλεύω και στον στρατό το είχα πάρει απόφαση ότι ότι και να κάνω δεν θα πληρωθώ.
Όποτε το θέμα είναι να περάσει ο καιρός να απολυθώ.
Στο ΚΕΠΑΛ που ήμουν πριν την απόσπαση
1) Δεν περνούσε με τίποτα η ώρα και με εκνεύριζε το έλα δω πήγαινε εκεί.
2) Όταν δεν ήμουν υπηρεσία έβγαινα 3 η ώρα και στο σπίτι ήμουν στης 4 μένω άνω Γλυφάδα και το πρωί έπρεπε να σηκωθώ 5 για να είμαι πάλι μέσα.
Όταν πήρα την απόσπαση τα είδα όλα μαύρα.
Κάθισα 7 ημέρες μέσα και μου φάνηκε αιώνας και μετά βγήκα για 5 ήμέρες.
Τώρα όμως τα βλέπω πολύ καλά και μακάρι να διαρκέσει πιο πολύ από ένα μήνα η απόσπαση.
Τα βλέπω πιο καλά γιατί:
1) δουλεύω αρκετές ώρες όπως λέει ο peiraioths αλλά περνάει πολύ γρήγορα η ώρα.
2) Η υπηρεσία που εγώ την βλέπω εργασία είναι 5 ημέρες μέσα αλλά ξέρω ότι θα είμαι και 5 ημέρες έξω.
3) Δεν έχω το να έρθει 3 η ώρα να φύγω και το 5 το πρωί να σηκωθώ να ξαναμπώ μέσα.
Ούτε το έλα εδώ πήγαινε εκεί. ξέρω ότι και να κάνω ότι σε 5 ημέρες θα είμαι 5 ημέρες έξω.
Γι αυτό εξαρτάτε από τον καθένα μας τι περιμένει και τι ζητάει.
Ο ξάδερφός μου υπηρετεί πεζικό στο Μέγα Δέρειο στον Έβρο όταν ακούω αυτόν πώς περνάει εγώ αισθάνομαι ότι είμαι σε κολέγιο.

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 14 Ιούλ, 2008 16:52 
Ψαρούλης

egw ekatsa sthn agia marina 10 mines h xera kai ton doihkiti einai o papadopoulos akoma e? me eixe balei sto thlefoniko kai eblepa th kanane kai h alloi xalara einai twra noembrio kai meta pali kala einai h douleia kai to paloukh arxizei me ta to febrouario ayto jerw giati eimouna ekei

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 Σελίδα 1 από 2 [ 21 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο

Παρόμοια Θέματα
Αποσπαση Αγια Μαρινα
Δ. Συζήτηση: Πολεμικό Ναυτικό
Συγγραφέας: trellosb
Απαντήσεις: 4
Μακριά απο Στρατοπεδο στην Αγια Παρασκευη!
Δ. Συζήτηση: Πολεμικό Ναυτικό
Συγγραφέας: Kantinierhs
Απαντήσεις: 0

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες [ DST ]

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Google [Bot] και 1 επισκέπτης

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για: