Τώρα είναι Τετ 20 Σεπ, 2017 3:25

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες [ DST ]

Κανόνες Δ. Συζήτησης

Παρακαλούμε διαβάζετε τους κανόνες του φόρουμ και κάθε δημόσιας συζήτησης πριν αποστείλλετε νέο θέμα ή απαντήσετε σε ήδη υπάρχον.
Εν συντομία: 1) Δε βρίζουμε, δε συκοφαντούμε άλλους χρήστες 2) Δεν γράφουμε άσχετα πράγματα σε άσχετα θέματα, δεν γράφουμε το ίδιο πράγμα σε διαφορετικές θεματικές ενότητες 3) Χρησιμοποιούμε την Αναζήτηση γιατί αυτό που θέλουμε να ρωτήσουμε μπορεί να έχει ήδη απαντηθεί 4) Γράφουμε ελληνικά και όχι Greeklish, είναι κουραστικά, δυσκολεύουν τις αναζητήσεις, και την καταχώρηση των θεμάτων σε μηχανές αναζήτησης. Μηνύματα σε greeklish διαγράφονται χωρίς άλλη ειδοποίηση
ΕΠΕΙΔΗ ΠΟΛΛΟΙ ΕΡΩΤΟΥΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΜΟΝΑΔΕΣ ΚΑΙ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΔΙΑΒΙΩΣΗΣ ΝΑ ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ Η ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΕ ΟΝΟΜΑΤΑ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΩΝ ΚΑΙ Η ΛΕΠΤΟΜΕΡΗΣ ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΕ ΘΕΣΕΙΣ ΜΟΝΑΔΩΝ.

Σελίδα 1 από 2 [ 16 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: ΠΟΛΕΜΙΚΟ ΝΑΥΤΙΚΟ/ΠΑΡΑΜΕΘΩΡΙΟΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 22 Φεβ, 2017 12:56 
Ψαρούλης

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΤΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΡΙΣΜΕΝΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΝΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΥΠΗΡΕΤΗΣΟΥΝ ΣΤΟ Π.Ν:
Μερα πρωτη:
ΠΑΤΕ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ 99% ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΠΑΤΕ ΚΑΙ ΠΟΡΟ.Η ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΟΙΟ ΔΥΣΚΟΛΗ ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΔΙΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΣΤΟ ΤΡΕΞΙΜΟ ΟΛΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΡΑΔΥΝΙ ΚΑΤΑΚΛΙΣΗ.ΑΦΟΥ ΣΑΣ ΜΑΖΕΨΟΥΝ ΟΛΟΥΣ ΜΑΖΙ ΠΕΡΝΑΤΕ ΕΛΕΓΧΟ ΓΙΑ ΚΙΝΗΤΑ.MP3 ΜΩΡΟΜΑΝΤΥΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟΡΥΠΑΝΤΙΚΑ.ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΟ ΨΑΧΤΥΡΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΥΧΕΙ ΝΑ ΣΑΣ ΦΕΡΟΥΝ ΣΚΥΛΙΑ ΚΑΙ ΣΩΜΑΤΙΚΟ ΕΛΕΓΧΟ(ΕΝΑΣ ΤΡΟΠΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΠΑΛΙΟ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΜΕΡΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΖΕΥΓΑΡΙ ΚΑΛΤΣΕΣ ΣΤΟΝ ΣΑΚΟ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΕΛΕΓΧΟ ΔΕΙΞΕΙΣ ΤΟ ΠΑΛΙΟ).ΑΦΟΥ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΑΡΧΙΖΕΤΕ ΝΑ ΠΕΡΝΕΤΕ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΣΥΝΝΕΧΕΙΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Η ΩΡΑ ΤΟΥ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟΥ.ΑΦΟΥ ΦΑΤΕ ΠΑΤΕ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΡΟΥΧΑ,ΑΡΒΥΛΑ ΠΥΛΙΚΙΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΟΤΙ ΘΑ ΣΑΣ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΣΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΤΗΣ ΘΗΤΕΙΑΣ ΣΑΣ.ΟΤΑΝ ΞΕΜΠΕΡΔΕΨΕΤΕ ΟΛΟΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΣΑΣ ΠΑΝΕ ΣΤΟΝ ΘΑΛΑΜΟ ΝΑ ΣΤΡΩΣΕΤΕ ΚΡΕΒΑΤΙΑ ΝΑ ΕΤΟΙΜΑΣΤΕΙΤΕ ΓΙΑΤΙ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟΣ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΑΓΚΑΡΙΑ ΜΑΓΕΙΡΙΑ(ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΛΑΤΖΑ)ΑΦΟΥ ΦΑΝΕ ΟΛΟΙ ΚΑΙ ΓΙΝΟΥΝ ΚΑΘΑΡΑ ΤΑ ΜΑΓΕΙΡΙΑ ΣΤΙΣ 9 ΓΙΝΕΤΕ ΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΟΥΝΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑΖΙ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΗΓΑΙΝΕΤΕ ΣΤΑ ΚΡΕΒΑΤΙΑ ΣΑΣ ΓΙΑ ΥΠΝΟ.ΑΦΟΥ ΠΡΩΤΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΙ ΣΑΣ ΔΕΙ Ο ΕΧΩΝ ΒΑΡΔΙΑ(ΜΟΝΙΜΟΣ ΠΙΘ ΚΕΛΕΥΣΤΗΣ)

ΜΕΡΑ ΔΕΥΤΕΡΗ:
ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΜΕ ΕΝΑ ΠΡΟΟΙΔΟΠΟΙΤΗΚΟ ΚΛΗΣΗΣ ΣΤΙΣ 7 ΝΟΜΙΖΩ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΑΠΑΝΤΕΣ ΝΤΥΝΕΣΤΕ ΜΕ ΤΑ ΑΓΚΑΡΙΕΣ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΦΩΝΑΞΕΙ ΚΛΗΣΗ ΠΑΤΕ ΚΑΤΩ.ΕΚΕΙ ΘΑ ΣΑΣ ΜΑΖΕΥΟΥΝ ΚΑΘΕ ΠΡΩΙ ΓΙΑ ΠΡΩΙΝΟ.ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΡΩΙΝΟ ΕΧΕΤΕ ΛΙΓΟ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΚΑΝΑ ΤΣΙΓΑΡΟ Η ΚΑΦΕ ΑΠΟ ΚΨΜ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΛΗΣΗ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΓΙΑ ΠΑΡΟΥΣΙΕΣ,ΚΑΙ ΕΛΕΓΧΟ ΞΥΡΙΣΜΑ,ΓΥΑΛΙΣΜΑ,ΠΡΟΣΕΥΧΗ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΣΑΣ ΔΩΣΕΙ Ο ΟΠΛΟΝΟΜΟΣ.
ΑΦΟΥ ΣΠΑΣΕΤΕ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΙΘΑΝΟΝ ΝΑ ΣΑΣ ΧΩΡΙΣΟΥΝ ΣΕ ΟΜΑΔΕΣ ΓΙΑ ΑΓΓΑΡΙΕΣ Η ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΤΕ ΜΕ ΟΤΙ ΧΑΡΤΙΑ ΕΜΕΙΝΑΝ ΑΥΤΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΑ ΑΤΟΜΑ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΟΜΟΙΑ.ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΚΑΤΩ
08:00 ΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΠΡΩΙΝΟ/ΠΡΩΙΝΟ
09:00 ΕΠΑΡΣΗ ΣΗΜΑΙΑΣ/ΠΡΟΣΕΥΧΗ/ΜΕΤΡΗΜΑ/ΕΛΕΓΧΟΣ
10:00 10ΤΙΑΝΟ(ΚΕΙΚ/ΤΥΡΟΠΙΤΑ/ΚΡΟΥΣΑΝ/ΧΥΜΟ
11:00 ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΠΕΖΙΚΑ ΜΕ Η ΧΩΡΙΣ ΟΠΛΟ
1200 ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΠΕΖΙΚΑ ΜΕ Η ΧΩΡΙΣ ΟΠΛΟ
13:00 ΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ
14:00-17:00 ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΩΡΑ ΓΙΑ ΥΠΝΟ Η ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΘΕΛΕΤΕ
17:00 ΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΑΓΚΑΡΙΕΣ Η ΠΕΖΙΚΑ Η ΟΜΙΛΙΑ Η ΣΕΜΗΝΑΡΙΟ
18:00 ΑΓΓΑΡΙΕΣ Η ΠΕΖΙΚΑ
19:00 ΒΡΑΔΥΝΟ
20:00-21:00 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΧΡΟΝΟ
21:00 ΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΥΠΝΟ

ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΘΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΥΤΑ Η ΠΕΡΙΠΟΥ ΤΑ ΙΔΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΝΔΙΑΜΕΣΑ ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΙ ΒΗΜΑ ΓΙΑ ΠΕΡΕΛΑΣΗ ΟΡΚΟΜΟΣΙΑΣ ΒΟΛΕΣ ΣΠΕΝ Κ.Α.

2 ΘΕΜΑ ΠΑΡΑΜΕΘΩΡΙΟΣ
ΣΤΑ ΝΗΣΙΑ 9ΜΗΝΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΠΑΝΤΟΥ
ΤΑ ΝΗΣΙΑ ΕΙΝΑΙ:ΣΑΜΟΘΡΑΚΗ/ΛΗΜΝΟΣ/ΛΕΣΒΟΣ/ΧΙΟΣ/ΚΩΣ/ΡΟΔΟΣ-ΚΑΣΤΕΛΟΡΙΖΟ
ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ 12ΜΗΝΑ.ΣΤΑ ΝΗΣΙΑ 9ΜΗΝΟΥ ΠΑΙΖΕΙ ΤΟ 20-10 ΜΕ ΑΔΕΙΕΣ ΧΩΡΙΣ ΕΞΟΔΟ ΟΜΩΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ 20ΜΕΡΟ
ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΘΑ ΜΙΛΗΣΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΣΒΟ ΟΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΘΗΤΕΙΑ
ΤΟ ΝΗΣΙ ΕΧΕΙ 1 ΚΛΗΜΑΚΙΟ ΣΤΗΝ ΜΥΤΙΛΗΝΗ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΛΙΜΑΝΙ(ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΤΣΕΤΕ ΕΚΕΙ)4 ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΙΡΙΑ 15(ΜΥΤΙΛΗΝΗ)16 ΣΤΟ ΠΛΩΜΑΡΙ ΤΟ 24(ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΚΛΕΙΩ) ΚΑΙ ΤΟ 39 (ΚΟΝΤΑ ΣΕ ΑΝΤΙΣΑ-ΣΙΓΡΙ)ΤΟ ΝΗΣΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΣΤΑΘΜΟ ΓΙΑ ΠΕΤΡΑΛΑΙΑ ΣΤΟ ΣΙΓΡΙ.
ΕΚΤΟ ΑΠΟ ΤΟ 16 ΚΑΙ ΤΟ ΚΛΗΜΑΚΙΟ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΡΙΑ ΤΟΥ ΝΗΣΙΟ ΔΙΑΘΕΤΟΥΝ ΜΟΝΟ ΟΤΕ ΤΒ ΚΑΙ ΟΧΙ ΙΝΤΕΡΝΕΤ
ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΧΑΛΑΡΑ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΜΟΝΙΜΟ ΜΕΤΑ ΤΗΣ 14:00 ΚΑΙ ΤΑ ΣΚ
ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΑΡΑΤΗΡΗΡΙΑ ΕΚΤΟΣ ΝΗΣΙΟΥ ΟΠΩΣ ΣΑΜΟΘΡΑΚΗ ΛΗΜΝΟ ΚΩ ΡΟΔΟ-ΚΑΣΤΕΛΟΡΙΖΟ

Υ.Γ ΤΟ ΝΑΥΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΛΑΡΟ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ.ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΣΠΕΝ ΕΙΝΑΙ ΧΑΛΑΡΑ
Υ.Γ2 ΤΑ ΝΗΣΙΑ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΚΟΣΜΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΕΚΕΙ ΣΤΗΡΙΞΤΕ ΤΑ ΝΗΣΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΧΑΣΕΤΕ(ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΕ Η ΧΡΗΣΗ ΛΑΠΤΟΠ(ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΒΑΡΔΙΑ ΤΟΥ ΡΑΝΤΑΡ ΟΜΩΣ)
Υ.Γ 3 ΤΟ ΝΑΥΤΙΚΟ ΣΑΣ ΠΑΡΕΧΕΙ ΕΝΑ ΕΙΣΙΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΚΑΡΕΒΙ ΜΕ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΜΕ ΚΑΜΠΙΝΑ + ΤΑ ΚΤΕΛ Η ΤΡΕΝΟ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΠΑΤΕ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΠΑΤΕ ΞΑΝΑ ΠΙΣΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΕΙΣΙΤΗΡΙΟ ΜΕ ΚΑΡΑΒΙ ΚΑΙ ΚΑΜΠΙΝΑ ΜΟΛΙΣ ΠΑΡΕΤΕ ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΑΠΟΛΥΣΗΣ
ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ :cool

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: ΠΟΛΕΜΙΚΟ ΝΑΥΤΙΚΟ/ΠΑΡΑΜΕΘΩΡΙΟΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 22 Φεβ, 2017 18:10 
Ψαρούλης

Σ ευχαριστούμε πολύ για τις πληροφορίες! Εσύ πότε έκανες τη θητεία σου;

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 21 Απρ, 2017 13:44 
Ψαρούλης

φιλε μου 20 μερες μεσα στο στρατοπεδο χωρις εξοδους?πως την παλευεις τοσο καιρο?αυτο ειναι βασανιστηριο

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 11 Μάιος, 2017 4:46 
Έμπειρος

Theo19 έγραψε:
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΤΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΡΙΣΜΕΝΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΝΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΥΠΗΡΕΤΗΣΟΥΝ ΣΤΟ Π.Ν:
Μερα πρωτη:
ΠΑΤΕ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ 99% ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΠΑΤΕ ΚΑΙ ΠΟΡΟ.Η ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΟΙΟ ΔΥΣΚΟΛΗ ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΔΙΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΣΤΟ ΤΡΕΞΙΜΟ ΟΛΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΡΑΔΥΝΙ ΚΑΤΑΚΛΙΣΗ.ΑΦΟΥ ΣΑΣ ΜΑΖΕΨΟΥΝ ΟΛΟΥΣ ΜΑΖΙ ΠΕΡΝΑΤΕ ΕΛΕΓΧΟ ΓΙΑ ΚΙΝΗΤΑ.MP3 ΜΩΡΟΜΑΝΤΥΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟΡΥΠΑΝΤΙΚΑ.ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΟ ΨΑΧΤΥΡΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΥΧΕΙ ΝΑ ΣΑΣ ΦΕΡΟΥΝ ΣΚΥΛΙΑ ΚΑΙ ΣΩΜΑΤΙΚΟ ΕΛΕΓΧΟ(ΕΝΑΣ ΤΡΟΠΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΠΑΛΙΟ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΜΕΡΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΖΕΥΓΑΡΙ ΚΑΛΤΣΕΣ ΣΤΟΝ ΣΑΚΟ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΕΛΕΓΧΟ ΔΕΙΞΕΙΣ ΤΟ ΠΑΛΙΟ).ΑΦΟΥ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΑΡΧΙΖΕΤΕ ΝΑ ΠΕΡΝΕΤΕ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΣΥΝΝΕΧΕΙΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Η ΩΡΑ ΤΟΥ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟΥ.ΑΦΟΥ ΦΑΤΕ ΠΑΤΕ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΡΟΥΧΑ,ΑΡΒΥΛΑ ΠΥΛΙΚΙΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΟΤΙ ΘΑ ΣΑΣ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΣΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΤΗΣ ΘΗΤΕΙΑΣ ΣΑΣ.ΟΤΑΝ ΞΕΜΠΕΡΔΕΨΕΤΕ ΟΛΟΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΣΑΣ ΠΑΝΕ ΣΤΟΝ ΘΑΛΑΜΟ ΝΑ ΣΤΡΩΣΕΤΕ ΚΡΕΒΑΤΙΑ ΝΑ ΕΤΟΙΜΑΣΤΕΙΤΕ ΓΙΑΤΙ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟΣ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΑΓΚΑΡΙΑ ΜΑΓΕΙΡΙΑ(ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΛΑΤΖΑ)ΑΦΟΥ ΦΑΝΕ ΟΛΟΙ ΚΑΙ ΓΙΝΟΥΝ ΚΑΘΑΡΑ ΤΑ ΜΑΓΕΙΡΙΑ ΣΤΙΣ 9 ΓΙΝΕΤΕ ΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΟΥΝΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑΖΙ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΗΓΑΙΝΕΤΕ ΣΤΑ ΚΡΕΒΑΤΙΑ ΣΑΣ ΓΙΑ ΥΠΝΟ.ΑΦΟΥ ΠΡΩΤΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΙ ΣΑΣ ΔΕΙ Ο ΕΧΩΝ ΒΑΡΔΙΑ(ΜΟΝΙΜΟΣ ΠΙΘ ΚΕΛΕΥΣΤΗΣ)

ΜΕΡΑ ΔΕΥΤΕΡΗ:
ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΜΕ ΕΝΑ ΠΡΟΟΙΔΟΠΟΙΤΗΚΟ ΚΛΗΣΗΣ ΣΤΙΣ 7 ΝΟΜΙΖΩ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΑΠΑΝΤΕΣ ΝΤΥΝΕΣΤΕ ΜΕ ΤΑ ΑΓΚΑΡΙΕΣ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΦΩΝΑΞΕΙ ΚΛΗΣΗ ΠΑΤΕ ΚΑΤΩ.ΕΚΕΙ ΘΑ ΣΑΣ ΜΑΖΕΥΟΥΝ ΚΑΘΕ ΠΡΩΙ ΓΙΑ ΠΡΩΙΝΟ.ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΡΩΙΝΟ ΕΧΕΤΕ ΛΙΓΟ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΚΑΝΑ ΤΣΙΓΑΡΟ Η ΚΑΦΕ ΑΠΟ ΚΨΜ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΛΗΣΗ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΓΙΑ ΠΑΡΟΥΣΙΕΣ,ΚΑΙ ΕΛΕΓΧΟ ΞΥΡΙΣΜΑ,ΓΥΑΛΙΣΜΑ,ΠΡΟΣΕΥΧΗ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΣΑΣ ΔΩΣΕΙ Ο ΟΠΛΟΝΟΜΟΣ.
ΑΦΟΥ ΣΠΑΣΕΤΕ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΙΘΑΝΟΝ ΝΑ ΣΑΣ ΧΩΡΙΣΟΥΝ ΣΕ ΟΜΑΔΕΣ ΓΙΑ ΑΓΓΑΡΙΕΣ Η ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΤΕ ΜΕ ΟΤΙ ΧΑΡΤΙΑ ΕΜΕΙΝΑΝ ΑΥΤΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΑ ΑΤΟΜΑ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΟΜΟΙΑ.ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΚΑΤΩ
08:00 ΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΠΡΩΙΝΟ/ΠΡΩΙΝΟ
09:00 ΕΠΑΡΣΗ ΣΗΜΑΙΑΣ/ΠΡΟΣΕΥΧΗ/ΜΕΤΡΗΜΑ/ΕΛΕΓΧΟΣ
10:00 10ΤΙΑΝΟ(ΚΕΙΚ/ΤΥΡΟΠΙΤΑ/ΚΡΟΥΣΑΝ/ΧΥΜΟ
11:00 ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΠΕΖΙΚΑ ΜΕ Η ΧΩΡΙΣ ΟΠΛΟ
1200 ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΠΕΖΙΚΑ ΜΕ Η ΧΩΡΙΣ ΟΠΛΟ
13:00 ΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ
14:00-17:00 ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΩΡΑ ΓΙΑ ΥΠΝΟ Η ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΘΕΛΕΤΕ
17:00 ΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΑΓΚΑΡΙΕΣ Η ΠΕΖΙΚΑ Η ΟΜΙΛΙΑ Η ΣΕΜΗΝΑΡΙΟ
18:00 ΑΓΓΑΡΙΕΣ Η ΠΕΖΙΚΑ
19:00 ΒΡΑΔΥΝΟ
20:00-21:00 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΧΡΟΝΟ
21:00 ΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΥΠΝΟ

ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΘΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΥΤΑ Η ΠΕΡΙΠΟΥ ΤΑ ΙΔΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΝΔΙΑΜΕΣΑ ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΙ ΒΗΜΑ ΓΙΑ ΠΕΡΕΛΑΣΗ ΟΡΚΟΜΟΣΙΑΣ ΒΟΛΕΣ ΣΠΕΝ Κ.Α.

2 ΘΕΜΑ ΠΑΡΑΜΕΘΩΡΙΟΣ
ΣΤΑ ΝΗΣΙΑ 9ΜΗΝΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΠΑΝΤΟΥ
ΤΑ ΝΗΣΙΑ ΕΙΝΑΙ:ΣΑΜΟΘΡΑΚΗ/ΛΗΜΝΟΣ/ΛΕΣΒΟΣ/ΧΙΟΣ/ΚΩΣ/ΡΟΔΟΣ-ΚΑΣΤΕΛΟΡΙΖΟ
ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ 12ΜΗΝΑ.ΣΤΑ ΝΗΣΙΑ 9ΜΗΝΟΥ ΠΑΙΖΕΙ ΤΟ 20-10 ΜΕ ΑΔΕΙΕΣ ΧΩΡΙΣ ΕΞΟΔΟ ΟΜΩΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ 20ΜΕΡΟ
ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΘΑ ΜΙΛΗΣΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΣΒΟ ΟΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΘΗΤΕΙΑ
ΤΟ ΝΗΣΙ ΕΧΕΙ 1 ΚΛΗΜΑΚΙΟ ΣΤΗΝ ΜΥΤΙΛΗΝΗ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΛΙΜΑΝΙ(ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΤΣΕΤΕ ΕΚΕΙ)4 ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΙΡΙΑ 15(ΜΥΤΙΛΗΝΗ)16 ΣΤΟ ΠΛΩΜΑΡΙ ΤΟ 24(ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΚΛΕΙΩ) ΚΑΙ ΤΟ 39 (ΚΟΝΤΑ ΣΕ ΑΝΤΙΣΑ-ΣΙΓΡΙ)ΤΟ ΝΗΣΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΣΤΑΘΜΟ ΓΙΑ ΠΕΤΡΑΛΑΙΑ ΣΤΟ ΣΙΓΡΙ.
ΕΚΤΟ ΑΠΟ ΤΟ 16 ΚΑΙ ΤΟ ΚΛΗΜΑΚΙΟ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΡΙΑ ΤΟΥ ΝΗΣΙΟ ΔΙΑΘΕΤΟΥΝ ΜΟΝΟ ΟΤΕ ΤΒ ΚΑΙ ΟΧΙ ΙΝΤΕΡΝΕΤ
ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΧΑΛΑΡΑ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΜΟΝΙΜΟ ΜΕΤΑ ΤΗΣ 14:00 ΚΑΙ ΤΑ ΣΚ
ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΑΡΑΤΗΡΗΡΙΑ ΕΚΤΟΣ ΝΗΣΙΟΥ ΟΠΩΣ ΣΑΜΟΘΡΑΚΗ ΛΗΜΝΟ ΚΩ ΡΟΔΟ-ΚΑΣΤΕΛΟΡΙΖΟ

Υ.Γ ΤΟ ΝΑΥΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΛΑΡΟ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ.ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΣΠΕΝ ΕΙΝΑΙ ΧΑΛΑΡΑ
Υ.Γ2 ΤΑ ΝΗΣΙΑ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΚΟΣΜΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΕΚΕΙ ΣΤΗΡΙΞΤΕ ΤΑ ΝΗΣΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΧΑΣΕΤΕ(ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΕ Η ΧΡΗΣΗ ΛΑΠΤΟΠ(ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΒΑΡΔΙΑ ΤΟΥ ΡΑΝΤΑΡ ΟΜΩΣ)
Υ.Γ 3 ΤΟ ΝΑΥΤΙΚΟ ΣΑΣ ΠΑΡΕΧΕΙ ΕΝΑ ΕΙΣΙΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΚΑΡΕΒΙ ΜΕ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΜΕ ΚΑΜΠΙΝΑ + ΤΑ ΚΤΕΛ Η ΤΡΕΝΟ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΠΑΤΕ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΠΑΤΕ ΞΑΝΑ ΠΙΣΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΕΙΣΙΤΗΡΙΟ ΜΕ ΚΑΡΑΒΙ ΚΑΙ ΚΑΜΠΙΝΑ ΜΟΛΙΣ ΠΑΡΕΤΕ ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΑΠΟΛΥΣΗΣ
ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ :cool

Καλα ολα αυτα και ισχυουν απ οσο ειδα κ εγω στη δικη μου προπαιδευση..τα παρατηρητηρια δεν ειναι τοσο ευκολο να πας πιο πολυ βυσματικα ειναι..εγω ημουν ατυχος πηγα σε καραβι κ πηρα αναβολη γτ δεν αντεξα εκει μεσα. Μακαρι να με εστελναν εκει που λες φιλε μ...

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 11 Μάιος, 2017 14:07 
Ψαρούλης

καλησπερα φιλε σε ποια περιοχη ησουν και γιατι δεν αντεχεις μεσα σε καραβι?

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 11 Μάιος, 2017 19:50 
Έμπειρος

leu73 έγραψε:
καλησπερα φιλε σε ποια περιοχη ησουν και γιατι δεν αντεχεις μεσα σε καραβι?

Σαλαμινα ημουν αλλα φιλε οπως κ να χει ειναι παλουκι το καραβι ολοι το λενε! κανε οτι μπορεις για να μην πας εκει..αν δηλωσεις οτι δε ξερεις κολυμπι πχ νομιζω δε σε πανε καν..εγω αργησα να μαθω το τρικ αυτο

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 11 Μάιος, 2017 20:12 
Στρατηγός

Έχω διαβάσει κ κάποιους που τους άρεσε το καράβι, όπως π.χ. ο φράπας http://forum.thiteia.org/memberlist.php?mode=viewprofile&u=13777. Γενικά ο καθένας έχει τις προτιμήσεις του. Αυτό που κάποιοι βρίσκουν βολικό, κάποιοι άλλοι βρίσκουν ενοχλητικό. Δεν υπάρχει γενικός κανόνας. Διάβασε τις περιγραφές της θητείας σε διάφορα πόστα κ δες τί σου ταιριάζει, κ κυνήγα αυτό.

Αν θές οπωσδήποτε στεριά, ας γίνεις οδηγός. Οδηγούς θέλουν και στην Αθήνα, αλλά και στα νησιά.

Τώρα, αν τα παρατηρητήρια έγιναν βυσματικά είναι κάτι καινούργιο.

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 11 Μάιος, 2017 21:24 
Έμπειρος
Άβαταρ μέλους

Νίκος_Ν έγραψε:
Έχω διαβάσει κ κάποιους που τους άρεσε το καράβι, όπως π.χ. ο φράπας http://forum.thiteia.org/memberlist.php?mode=viewprofile&u=13777. Γενικά ο καθένας έχει τις προτιμήσεις του. Αυτό που κάποιοι βρίσκουν βολικό, κάποιοι άλλοι βρίσκουν ενοχλητικό. Δεν υπάρχει γενικός κανόνας. Διάβασε τις περιγραφές της θητείας σε διάφορα πόστα κ δες τί σου ταιριάζει, κ κυνήγα αυτό.
Αν θές οπωσδήποτε στεριά, ας γίνεις οδηγός. Οδηγούς θέλουν και στην Αθήνα, αλλά και στα νησιά.

Δεν θα έλεγα πως μου άρεσε το καράβι, αλλά δεν είναι και ότι δε μου άρεσε. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι εφόσον αποφασίζεις να υπηρετήσεις κανονικά, αυτό που έχει σημασία τελικά είναι η σωματική και κυρίως η ψυχική σου υγεία. Αν καταφέρεις αυτά να τα διατηρείς μέσα στο ναυτικό, το οποίο απ'ό,τι ακούω από φίλους και γνωστούς είναι αρκετά χαλαρότερο σαν σώμα από τον στρατό, τότε μπορείς να έχεις μια καλή θητεία. Αλλιώς, για μένα προσωπικά, η επιλογή είναι.... Απαλλαγή. Με κάθε τρόπο. Καμία θητεία. Το καράβι σίγουρα θα δοκιμάσει τα όριά σου περισσότερο από το μπετονένιο Αβέρωφ,το οποίο μετακόμισε πρόσφατα (παραμένει άραγε βυσματικό;), ή το ΘΑΝ ή το Καστελλόριζο ή η Υπηρεσία Φάρων ή κ.ο.κ..

Πιο συγκεκριμένα, το καράβι έχει και τα καλά του, τα οποία μπορώ να πω σε όποιον θέλει εδώ, αλλά σ'αυτό το τόπικ δεν έχει νόημα να αναφερθώ.

Αλλά μην τα δαιμονοποιούμε όλα. Υπάρχουν μια χαρά καράβια (αναφέρομαι σε όσα πάνε κανονικά ταξίδια, όχι τσιμεντένια τύπου ΤΠΚ Λάσκος), στα οποία η θητεία σε γενικές γραμμές είναι καλή και ενδιαφέρουσα (τουλάχιστον).

Όπως και να'χει, καταλαβαίνω τον οποιονδήποτε φοβάται, αλλά μην το γενικεύετε. Κι αν ρωτήσετε όντως άλλους που έχουν πάει σε καράβια θα δείτε ότι δεν είναι πια τόσο τραγική η κατάσταση. Πωπω, σαν ΕΠΟΠ μιλάω, πιπέρι! Αυτά από μένα. Κατά τ'άλλα κουράγιο και καλή θητεία, 12 μήνες είναι και για τους τυχερούς (ή βυασματωμένους τέλος πάντων) 9.

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 11 Μάιος, 2017 22:40 
Έμπειρος

frapas έγραψε:
Νίκος_Ν έγραψε:

Δεν θα έλεγα πως μου άρεσε το καράβι, αλλά δεν είναι και ότι δε μου άρεσε. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι εφόσον αποφασίζεις να υπηρετήσεις κανονικά, αυτό που έχει σημασία τελικά είναι η σωματική και κυρίως η ψυχική σου υγεία. Αν καταφέρεις αυτά να τα διατηρείς μέσα στο ναυτικό, το οποίο απ'ό,τι ακούω από φίλους και γνωστούς είναι αρκετά χαλαρότερο σαν σώμα από τον στρατό, τότε μπορείς να έχεις μια καλή θητεία. Αλλιώς, για μένα προσωπικά, η επιλογή είναι.... Απαλλαγή. Με κάθε τρόπο. Καμία θητεία. Το καράβι σίγουρα θα δοκιμάσει τα όριά σου περισσότερο από το μπετονένιο Αβέρωφ,το οποίο μετακόμισε πρόσφατα (παραμένει άραγε βυσματικό;), ή το ΘΑΝ ή το Καστελλόριζο ή η Υπηρεσία Φάρων ή κ.ο.κ..

Πιο συγκεκριμένα, το καράβι έχει και τα καλά του, τα οποία μπορώ να πω σε όποιον θέλει εδώ, αλλά σ'αυτό το τόπικ δεν έχει νόημα να αναφερθώ.

Αλλά μην τα δαιμονοποιούμε όλα. Υπάρχουν μια χαρά καράβια (αναφέρομαι σε όσα πάνε κανονικά ταξίδια, όχι τσιμεντένια τύπου ΤΠΚ Λάσκος), στα οποία η θητεία σε γενικές γραμμές είναι καλή και ενδιαφέρουσα (τουλάχιστον).

Όπως και να'χει, καταλαβαίνω τον οποιονδήποτε φοβάται, αλλά μην το γενικεύετε. Κι αν ρωτήσετε όντως άλλους που έχουν πάει σε καράβια θα δείτε ότι δεν είναι πια τόσο τραγική η κατάσταση. Πωπω, σαν ΕΠΟΠ μιλάω, πιπέρι! Αυτά από μένα. Κατά τ'άλλα κουράγιο και καλή θητεία, 12 μήνες είναι και για τους τυχερούς (ή βυασματωμένους τέλος πάντων) 9.

Κάπου σε έχασα..για ποιά περίπτωση αναφέρεσαι ότι κάποιος πρέπει νε επιλέξει απαλλαγή? κ βασικά η απαλλαγή δε δίνεται πλέον πολύ δύσκολα (αντιθέτως με την αναβολή)?

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 13 Μάιος, 2017 16:37 
Έμπειρος
Άβαταρ μέλους

george3580 έγραψε:
Κάπου σε έχασα..για ποιά περίπτωση αναφέρεσαι ότι κάποιος πρέπει νε επιλέξει απαλλαγή? κ βασικά η απαλλαγή δε δίνεται πλέον πολύ δύσκολα (αντιθέτως με την αναβολή)?

Όντως τα είπα λίγο χύμα. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι παίρνεις μια απόφαση. Είτε κάνεις την θητεία κανονικά με τα όλα της και διαχειρίζεσαι ό,τι προκύψει ή καλύτερα να μην την κάνεις καθόλου. Αναβολή (για ψυχολογικούς λόγους) τουλάχιστον στο Ναυτικό παίρνεις για πλάκα. Όταν ξαναπαρουσιαστείς παίρνεις άλλη μία αναβολή και όταν πάλι ξαναπαρουσιαστείς παίρνεις επιτέλους απαλλαγή. Απλά πράγματα. Και η απαλλαγή δεν έχει πια καμιά συνέπεια (επαγγελματική ή άλλης μορφής) στη ζωή σου εκτός κι αν θες να σταδιοδρομήσεις στις Ένοπλες Δυνάμεις ή στα Σώματα Ασφαλείας, όπου αν υποπίπτεις σε αυτήν την περίπτωση (και θες και απαλλαγή) τότε είσαι λίγο διχασμένη προσωπικότητα.

Συνεπώς, η επιλογή είναι δική σου.

Υπάρχει βέβαια και ο τρίτος δρόμος, ο βυσματικός, στον οποίο είμαι αντίθετος, αλλά ήδη είμαστε οφ τόπικ και δεν πρόκειται να σχολιάσω κάτι άλλο.

Πράγματι όπως είπε ο Νίκος, το οδηγηλίκι σε φέρνει σίγουρα εντός Αθήνας/Αττικής. Όχι πως δεν παίζει να πήξεις κι εκεί. Ειδικά αν πρέπει όλη μέρα να οδηγείς ό,τι να'ναι, από σκουπιδιάρικο (όπου βέβαια όταν σταματάει κάνεις κι εσύ τον σκουπιδιάρη, δεν οδηγείς απλώς) μέχρι πούλμαν αρχαία με μηδενική ασφάλεια. Παντού δύσκολα είναι κατ'αυτήν την έννοια..

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 14 Μάιος, 2017 20:27 
Έμπειρος

frapas έγραψε:
george3580 έγραψε:

Όντως τα είπα λίγο χύμα. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι παίρνεις μια απόφαση. Είτε κάνεις την θητεία κανονικά με τα όλα της και διαχειρίζεσαι ό,τι προκύψει ή καλύτερα να μην την κάνεις καθόλου. Αναβολή (για ψυχολογικούς λόγους) τουλάχιστον στο Ναυτικό παίρνεις για πλάκα. Όταν ξαναπαρουσιαστείς παίρνεις άλλη μία αναβολή και όταν πάλι ξαναπαρουσιαστείς παίρνεις επιτέλους απαλλαγή. Απλά πράγματα. Και η απαλλαγή δεν έχει πια καμιά συνέπεια (επαγγελματική ή άλλης μορφής) στη ζωή σου εκτός κι αν θες να σταδιοδρομήσεις στις Ένοπλες Δυνάμεις ή στα Σώματα Ασφαλείας, όπου αν υποπίπτεις σε αυτήν την περίπτωση (και θες και απαλλαγή) τότε είσαι λίγο διχασμένη προσωπικότητα.

Υπάρχει βέβαια και ο τρίτος δρόμος, ο βυσματικός, στον οποίο είμαι αντίθετος, αλλά ήδη είμαστε οφ τόπικ και δεν πρόκειται να σχολιάσω κάτι άλλο.

Πράγματι όπως είπε ο Νίκος, το οδηγηλίκι σε φέρνει σίγουρα εντός Αθήνας/Αττικής. Όχι πως δεν παίζει να πήξεις κι εκεί. Ειδικά αν πρέπει όλη μέρα να οδηγείς ό,τι να'ναι, από σκουπιδιάρικο (όπου βέβαια όταν σταματάει κάνεις κι εσύ τον σκουπιδιάρη, δεν οδηγείς απλώς) μέχρι πούλμαν αρχαία με μηδενική ασφάλεια. Παντού δύσκολα είναι κατ'αυτήν την έννοια..

Κοίτα, ούτε εγώ είμαι υπέρ της αναβολής από την άποψη ότι είσαι μπλεγμένος για 2+ χρόνια με την υπόθεση στρατός. εμένα μου έδωσαν αναβολή 1 έτους για καταθλιπτικό επεισόδιο κ θέλω να μάθω αν θα με ξαναβάλουν στην ίδια μονάδα κάτι το οποίο δε πρέπει να συμβεί για διάφορους λόγους...(μου την έδωσαν δε τη ζήτησα!)

Υ.Γ. ήμουν σε πλοίο που σημαίνει ότι μπορεί να υπάρχει ένας μικρός φόβος μην κάνω καμιά ''βλακεία'' εφόσον το επεισόδιο το έπαθα εκεί στη μονάδα κι όχι στην εκπαίδευση, εάν το έχω καταλάβει σωστά βέβαια..

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 14 Μάιος, 2017 20:38 
Έμπειρος
Άβαταρ μέλους

george3580 έγραψε:
frapas έγραψε:
george3580 έγραψε:

Κοίτα, ούτε εγώ είμαι υπέρ της αναβολής από την άποψη ότι είσαι μπλεγμένος για 2+ χρόνια με την υπόθεση στρατός. εμένα μου έδωσαν αναβολή 1 έτους για καταθλιπτικό επεισόδιο κ θέλω να μάθω αν θα με ξαναβάλουν στην ίδια μονάδα κάτι το οποίο δε πρέπει να συμβεί για διάφορους λόγους...(μου την έδωσαν δε τη ζήτησα!)

Υ.Γ. ήμουν σε πλοίο που σημαίνει ότι μπορεί να υπάρχει ένας μικρός φόβος μην κάνω καμιά ''βλακεία'' εφόσον το επεισόδιο το έπαθα εκεί στη μονάδα κι όχι στην εκπαίδευση, εάν το έχω καταλάβει σωστά βέβαια..

Προσωπική μου άποψη είναι ότι δεν αξίζει να ταλαιπωρηθείς, εφόσον όντως δεν την παλεύεις και δε θέλεις απλώς να τη σκαπουλάρεις. Δεν είσαι μπλεγμένος για 2+ χρόνια, απλώς για 2+ χρόνια θα χάσεις συνολικά 2-3 μέρες για να πάρεις την απαλλαγή κι αυτό είναι όλο. Στη θέση σου θα επεδίωκα την απαλλαγή, αλλά καταλαβαίνω πως ο καθένας αντιλαμβάνεται αλλιώς το θέμα θητεία, οπότε λίγη σημασία έχει τι θα έκανα εγώ :D

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 16 Μάιος, 2017 14:19 
Έμπειρος

Φράπας ελα στα πμ, σου εχω στειλει εκει.

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 21 Μάιος, 2017 8:41 
Ψαρούλης

Καλημερα παιδια! Μπαίνω τον Αυγουστο Ναυτικό και είμαι από 12νησα(Ρόδος)!Έχω ελπίδες να παω Ρόδο ή έστω Κω χωρις βυσμα(ή είναι θέμα τύχης να σε πάρουν);;; Επίσης δηλώνοντας γιατρός υπαρχει διαφορά στην θητεία(χαλαρά ή χώσιμο;;;) ή παίζει να με πάρουν σε καποιο άκυρο μέρος ή σε καράβι;;;

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 21 Μάιος, 2017 21:32 
Στρατηγός

Γεια σου Liobreaker,

Δεν έχω ιδέα αν αυξάνονται οι πιθανότητες να βρεθείς σε καράβι ή στο Ναυτικό Νοσοκομείο Αθηνών αν δηλώσεις γιατρός.

Ωστόσο ξέρω ότι αν είσαι από νησί και δηλώσεις νησί έχει σοβαρές πιθανότητες να υπηρετήσεις σε αυτό ή κοντά σε αυτό. Από όσο έχω αντιληφθεί αποφεύγουν να κάνουν τις μονάδες "γκέτο" ντόπιων (δηλαδή να στελεχωθεί μια μονάδα με πολλούς από την ίδια περιοχή), αλλά ταυτόχρονα θέλουν κάθε μονάδα να έχει οπωσδήποτε και ντόπιους, ώστε ακόμα και στη σπάνια περίπτωση μιας έκτακτης ανάγκης να μπορούν να σπεύσουν στη μονάδα άμεσα (ακόμα κι αν έχουν άδεια).

Γενικά η θητεία στο Ναυτικό στα νησιά θεωρείται καλή και ανθρώπινη (στα πλαίσια μιας θητείας βέβαια). Στο φόρουμ μπορείς να διαβάσεις διάφορα σχετικά.

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 Σελίδα 1 από 2 [ 16 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο

Παρόμοια Θέματα
07Β ΕΣΣΟ-ΠΟΛΕΜΙΚΟ ΝΑΥΤΙΚΟ-14/15/16 ΜΑΙΟΥ 2007
Δ. Συζήτηση: Πολεμικό Ναυτικό
Συγγραφέας: ΙΣΤΟΡΙΚΟΣ_ΠΝ
Απαντήσεις: 78
ΝΑΥΤΙΚΟ Γ ΕΣΣΟ ΤΡΙΠΟΛΗ
Δ. Συζήτηση: Πολεμικό Ναυτικό
Συγγραφέας: Nautis_Esso13g