Τώρα είναι Παρ 24 Νοέμ, 2017 15:56

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες [ DST ]

Κανόνες Δ. Συζήτησης

Παρακαλούμε διαβάζετε τους κανόνες του φόρουμ και κάθε δημόσιας συζήτησης πριν αποστείλλετε νέο θέμα ή απαντήσετε σε ήδη υπάρχον.
Εν συντομία: 1) Δε βρίζουμε, δε συκοφαντούμε άλλους χρήστες 2) Δεν γράφουμε άσχετα πράγματα σε άσχετα θέματα, δεν γράφουμε το ίδιο πράγμα σε διαφορετικές θεματικές ενότητες 3) Χρησιμοποιούμε την Αναζήτηση γιατί αυτό που θέλουμε να ρωτήσουμε μπορεί να έχει ήδη απαντηθεί 4) Γράφουμε ελληνικά και όχι Greeklish, είναι κουραστικά, δυσκολεύουν τις αναζητήσεις, και την καταχώρηση των θεμάτων σε μηχανές αναζήτησης. Μηνύματα σε greeklish διαγράφονται χωρίς άλλη ειδοποίηση
ΕΠΕΙΔΗ ΠΟΛΛΟΙ ΕΡΩΤΟΥΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΜΟΝΑΔΕΣ ΚΑΙ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΔΙΑΒΙΩΣΗΣ ΝΑ ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ Η ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΕ ΟΝΟΜΑΤΑ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΩΝ ΚΑΙ Η ΛΕΠΤΟΜΕΡΗΣ ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΕ ΘΕΣΕΙΣ ΜΟΝΑΔΩΝ.

Σελίδα 4 από 6 [ 81 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προεδρική Φρουρά
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 17 Απρ, 2011 12:35 
Στρατηγός

Οι μετατάξεις έχουνε κοπεί οπότε αν περάσεις από το 251 ΓΝΑ φέρε μου και έναν καφέ :mrgreen:

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 21 Ιουν, 2011 9:50 
Ψαρούλης

παιδια γεια σας,εγω παρουσιαζομαι αυγουστο και λογο υψους(1,96),ακουω απο πολλους οτι θα με διαλεξουν για προεδρικη φρουρα..τα κριτηρια που απαιτουνται τα ικανοποιω,αλλα δεν εχω αποφασισει ακομα αν θα ηθελα να παω(εχω ακουσει οτι και να σε διαλεξουν πρεπει να θες κι ολας)..απτη μια θεωρω πολυ μεγαλη τιμη να γινω ευζωνας και οντως ειναι καποιες στιγμες που πιανω τον εαυτο μου να λεω ναι θελω να παω...απτην αλλη ειναι φορες που το ξανασκεφτομαι για προφανεις λογους...γενικα διαβασα αυτα που εχουν γραφτει εδω,απλα θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει καποιος,μετα το μερος που θα παρουσιαστω και θα κατσω κανα μηνα,αν με διαλεξουν και παω πφ θα ξεκινησω εκπαιδευση ευζωνα για 1 μηνα οπου καθημερινα το απογευμα θα ειμαι εξω..μετα απο αυτον το μηνα που πλεον θα θεωρουμαι ευζωνας,ποια ακριβως θα ειναι η καθημερινοτητα μου για τους επομενους 7 μηνες??θα κανουμε υπηρεσιες στο συνταγμα και στα αλλα μερη που γινονται?ποσες ειναι οι υπηρεσιες τη μερα?δηλ ποση ωρα θα γινεται αυτο?και τελος αυτο θα γινεται καθε μερα η υπαρχουν κι εδω πχ 2 μεσα 1 εξω κτλ?η θα ειμαι καθε μερα μεσα χωρις εξοδους?

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 21 Ιουν, 2011 19:46 
Στρατηγός

Παράθεση:
.απτη μια θεωρω πολυ μεγαλη τιμη να γινω ευζωνας και οντως ειναι καποιες στιγμες που πιανω τον εαυτο μου να λεω ναι θελω να παω...

για ποιον λόγο ειναι τιμή; γιατί κάθεσαι κάγκελο μπροστά απο τη βουλή και μέσα είναι οι κλέφτες και μπροστά σου ειναι όλος ο κόσμος και ρίχνει μούτζες;

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 22 Ιουν, 2011 9:04 
Ψαρούλης

εγω δεν το βλεπω απο πολιτικη ας το πουμε σκοπια..

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 22 Ιουν, 2011 11:15 
Στρατηγός

το πως το βλέπεις εσυ δεν έχει καμμία σημασία, απαξ και στέκεσαι εκεί τη βιτρίνα τους κάνεις...

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 16 Ιούλ, 2011 12:47 
Ψαρούλης

παιδια ξερετε με ποια κριτηρια γινεται η επιλογη για τισ υπηρεσιες στο μνημειο του αγνωστου στρατιωτη.καποιοι λενε πως γινεται με βαση το υψος,ενω αλλοι λενε πως κανουν υπηρεσιες στο Μ.Α.Σ. οσοι εχουν καλο βημα.ξερετε τι απο αυτα ισχυει?

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 20 Ιούλ, 2011 1:27 
Στρατηγός
Άβαταρ μέλους

Το ύψος είναι απαραίτητη προϋπόθεση για να κάνεις υπηρεσία στο ΜΑΣ. Όταν υπηρετούσα εγώ έπρεπε να είσαι πάνω από 1,92.

Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 28 Ιούλ, 2011 14:03 
Ψαρούλης

Καλησπερα παρουσιαζομαι μεσολογγι 29-9 ευζωνες...παω εκει και μετα με στελνουν για εκπαιδευση,για προεδρικη φρουρα?αν ναι ποσο διαρκει η εκπαιδευση και αν κοπω παω ΜΛΑΤ ή Δ/Λ και σκεφτομαι για χαιδαρι...

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 03 Αύγ, 2011 20:14 
Ψαρούλης

p_h...
Δεν κάνουμε την βιτρινα κανενός...
Ασε να ξέρουμε εμείς καλύτερα τα χειροκροτήματα που ακούγαμε απο τους αγανακτισμένους σε κάθε αλλαγή στο Μ.Α.Σ.
Αποστολή μας δεν είναι ούτε να προστατέψουμε τη βουλή ούτε τον Παπούλια...
Το θεσμό της δημοκρατίας προστατεύουμε καθώς επίσης και το μνημείο του αγνώστου στρατιώτου...
Όποιος δεν ξέρει καλύτερα να μην μιλάει σχετικά με την Προεδρική Φρουρα...

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 03 Αύγ, 2011 20:43 
Στρατηγός

οκ, εσύ ξέρεις καλύτερα.

μια ερώτηση μόνο, δεν ντρέπεσαι να βαράς προσοχές στον κάθε πολιτικό, παπά, μεγαλοκαραβανά που κατέστρεψαν τη χώρα; εγώ μια φορά ήμουν σε άγημα για τον αγιασμό των υδάτων και ντρεπόμουν για όλους αυτούς που τους αποδίδαμε τιμές.

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 15 Ιούλ, 2012 9:51 
Ψαρούλης

καλημερα και απο μενα. με υψος 2,06 σε παιρνουν σιγουρα ε? :P γνωριζει κανεις για την εκπαιδευση? τι παιζει περιπου?

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 17 Ιούλ, 2012 3:38 
Στρατηγός

Pit έγραψε:
Όποιος δεν ξέρει καλύτερα να μην μιλάει σχετικά με την Προεδρική Φρουρα...

κόψτε μωρέ αυτή την παπάτζα λες και η προεδρική φρουρά είναι κάτι το απόρρητο,μήπως θα μας σώσετε και σε περίπτωση πολέμου ρε ? θα πετάτε τα τσαρούχια σας στα αντιαεροπορικά ? :mrgreen:

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 02 Απρ, 2013 17:45 
Ψαρούλης

παιδια,αυριο παρουσιαζομαι προεδρικη φρουρα..μολις πηρα μεταθεση λογω δυσμενης περιοχης απο συμη και εχω ειδικοτητα μαγειρα..πεζικαριος ειμαι οχι ευζωνας οποτε θα παω στον Λ/Δ..ξερει κανεις τι παιζεται εκει?με υπηρεσιες?και ως μαγειρας θα κανω υπηρεσιες μονο?μονο μαγειρια?η μαγειρια και υπηρεσιες οπως εκανα συμη?

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 11 Μάιος, 2013 17:51 
Ψαρούλης

Καλησπέρα παιδιά έχω μια απορία για τα προβλήματα που μπορεί να μου παρουσιαστούν αν και εφόσον με επιλέξουν σαν εύζωνα… Είμαι 1,90 82 κιλά και με αρκετά αθλητικό τρόπο ζωής
Θα ένιωθα τρομερά υπερηφάνως αν με επέλεγαν μιας και ανατριχιάζω και μόνο στην σκέψη να φρουρώ το άγαλμα του αγνώστου στρατιώτη αλλά σε μια συζήτηση μου με έναν εν ενεργεία φαντάρο ( ναυτικό… ) μου είπε πως πολλές φορές παρουσιάζονται προβλήματα στα γεννητικά όργανα των φαντάρων ακόμα και στείρωση λόγο της στολής μπορεί να ισχύει κάτι τέτοιο γιατί τρόμαξα αρκετά??
Παρουσιάζομαι σε 10 μέρες στο σύνταγμα ευζώνων στο Μεσολόγγι παρακαλώ κάποιος παλιός ή γνώστης σχετικά με τα προβλήματα που παρουσιάζονται ας μου απαντήσει

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 11 Μάιος, 2013 19:02 
Στρατηγός

Ότι μαλακία του κατεβαίνει του καθένα στο κεφάλι κάθεται και την λέει...σοβαρέψου ρε φίλε αν ίσχυε κάτι τέτοιο θα πήγαιναν άτομα στην Φρουρά ?? μην τα τρώτε όλα αμάσητα..σε βρήκε νέο και σε κορόιδεψε ο ναυτάρας.

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 Σελίδα 4 από 6 [ 81 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Παρόμοια Θέματα
Mερικές (Ακόμα) ερωτήσεις για την Προεδρική Φρουρά
Δ. Συζήτηση: Στρατός Εντός
Συγγραφέας: loumidis15
Απαντήσεις: 8
Προεδρική Φρουρά - ΜΛΑΤ
Δ. Συζήτηση: Πολεμικό Ναυτικό
Συγγραφέας: pasig
Απαντήσεις: 17
Προεδρική Φρουρά
Δ. Συζήτηση: Στρατός Ξηράς - Αμυνα
Συγγραφέας: amateur