Τώρα είναι Πέμ 24 Μάιος, 2018 11:21

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες [ DST ]

Κανόνες Δ. Συζήτησης

Παρακαλούμε διαβάζετε τους κανόνες του φόρουμ και κάθε δημόσιας συζήτησης πριν αποστείλλετε νέο θέμα ή απαντήσετε σε ήδη υπάρχον.
Εν συντομία: 1) Δε βρίζουμε, δε συκοφαντούμε άλλους χρήστες 2) Δεν γράφουμε άσχετα πράγματα σε άσχετα θέματα, δεν γράφουμε το ίδιο πράγμα σε διαφορετικές θεματικές ενότητες 3) Χρησιμοποιούμε την Αναζήτηση γιατί αυτό που θέλουμε να ρωτήσουμε μπορεί να έχει ήδη απαντηθεί 4) Γράφουμε ελληνικά και όχι Greeklish, είναι κουραστικά, δυσκολεύουν τις αναζητήσεις, και την καταχώρηση των θεμάτων σε μηχανές αναζήτησης. Μηνύματα σε greeklish διαγράφονται χωρίς άλλη ειδοποίηση
ΕΠΕΙΔΗ ΠΟΛΛΟΙ ΕΡΩΤΟΥΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΜΟΝΑΔΕΣ ΚΑΙ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΔΙΑΒΙΩΣΗΣ ΝΑ ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ Η ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΕ ΟΝΟΜΑΤΑ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΩΝ ΚΑΙ Η ΛΕΠΤΟΜΕΡΗΣ ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΕ ΘΕΣΕΙΣ ΜΟΝΑΔΩΝ.

Σελίδα 1 από 1 [ 8 Δημοσιεύσεις ] 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Διδακτορικό και Στρατός
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 20 Ιούλ, 2010 18:03 
Ψαρούλης

Καλησπέρα παιδιά και συγχρητήρια για τη δουλεία που κάνετε.

Είμαι κάτοχος διδακτορικού από το Τμήμα Πληροφορικής του Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών και μπαίνω και εγώ στρατό τώρα τον Αύγουστο. Βέβαια, στο στρατό, αφού συνυπολόγισαν τα προσόντα μου (εδώ γελάνε......), αποφάσισαν πως η θέση που μου αρμόζει ειναι ... Τεθωρακισμένα στην Αυλώνα (έβαλα "τρελό" βύσμα,ε? ;-) ). Έτσι, την ίδια ώρα που κατά πάσα πιθανότητα εγώ θα φυλάω σκοπιά κάπου στο διάολο, κάποιοι "βυσματούχοι" κάποιου τυχαρπαστου ΙΕΚ Πληροφορικής θα'ναι στο Ερευνας Πληροφορικής και θα κάνουν "διακοπές" στην Αθήνα.

Τελος πάντων, αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω, είναι , αν γνωρίζει καποιος βέβαια, αν μπορώ να κάνω κατι τωρα. Θέλω να πω μετα το κεντρο, το διδακτορικο θα μετρησει καθολου για καμια ευνοηκοτερη μεταθεση; Μπορώ να ζητήσω εγώ κάτι τέτοιο και πώς; Φάνταζομαι (αλλά μόνο το .... φαντάζομαι δεν το πολυ-πιστεύω κιολας) πως κάπου υπαρχει κάποιος φακελος με τα χαρτια μας που μας "συνοδευει"....Γενικοτερα, η νομοθεσια προβλεπει κατι για τους κατόχους διδακτορικου - δεν εχω χαρακτηριστει "διακεκριμενος επιστημονας", από τη στιγμή που ολοκληρη η διατριβή εκπονηθηκε στο ... Ellada (sorry, για το greeklish) -. Οποιος, γνωρίζει κατι ας βοηθήσει. Ολα τα tips ειναι καλοδεχουμενα....

Ευχαριστω εκ των προτερων

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: Διδακτορικό και Στρατός
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 20 Ιούλ, 2010 20:07 
Στρατηγός

εγω εχω βγαλει τει φυσικοθεραπεια και με ειχαν στειλει στο πυροβολικο.τους ειχα πει για το υγειονομικο και μου ειπαν να κανω μια αιτηση για να αλλαξω σε αυτο.υπαρχει ενα ειδος αιτησης εξω από τα στρατολογικα γραφεια οπου εχει διαφορες επιλογες οπως για αναβολη, οτι εισαι πολυτεκνος, να αλλαξεις σωμα κ.α. αν την κανεις ισως σε βοηθησει να αλλαξεις( αν εχεις και λιγο σπρωξιμο ακομα καλυτερα). εγω για καλη μου τυχη καταφερα να κανω μεταταξη και ετσι δεν μπορω να σου πω την αποτελεσματικοτητα της.παντως δοκιμασε. καλη επιτυχια. :cheers

17/10/08- 14/05/09: Ν.Ν.Α
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 21 Ιούλ, 2010 10:55 
Πάλιουρας

hal9000 έγραψε:

Είμαι κάτοχος διδακτορικού από το Τμήμα Πληροφορικής του Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών και μπαίνω και εγώ στρατό τώρα τον Αύγουστο. Βέβαια, στο στρατό, αφού συνυπολόγισαν τα προσόντα μου (εδώ γελάνε......), αποφάσισαν πως η θέση που μου αρμόζει ειναι ... Τεθωρακισμένα στην Αυλώνα (έβαλα "τρελό" βύσμα,ε? ;-) ). Έτσι, την ίδια ώρα που κατά πάσα πιθανότητα εγώ θα φυλάω σκοπιά κάπου στο διάολο, κάποιοι "βυσματούχοι" κάποιου τυχαρπαστου ΙΕΚ Πληροφορικής θα'ναι στο Ερευνας Πληροφορικής και θα κάνουν "διακοπές" στην Αθήνα.

Τελος πάντων, αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω, είναι , αν γνωρίζει καποιος βέβαια, αν μπορώ να κάνω κατι τωρα. Θέλω να πω μετα το κεντρο, το διδακτορικο θα μετρησει καθολου για καμια ευνοηκοτερη μεταθεση; Μπορώ να ζητήσω εγώ κάτι τέτοιο και πώς; Φάνταζομαι (αλλά μόνο το .... φαντάζομαι δεν το πολυ-πιστεύω κιολας) πως κάπου υπαρχει κάποιος φακελος με τα χαρτια μας που μας "συνοδευει"....Γενικοτερα, η νομοθεσια προβλεπει κατι για τους κατόχους διδακτορικου - δεν εχω χαρακτηριστει "διακεκριμενος επιστημονας", από τη στιγμή που ολοκληρη η διατριβή εκπονηθηκε στο ... Ellada (sorry, για το greeklish) -. Οποιος, γνωρίζει κατι ας βοηθήσει. Ολα τα tips ειναι καλοδεχουμενα....

Ευχαριστω εκ των προτερων

Οι κάτοχοι διδακτορικού τίτλου εντάσσονται πλέον στην κατηγορία "ειδικών επιστημόνων". Απο προσωπική εμπειρία πιστεύω ότι θα σε ευνοήσει στο θέμα της μετάθεσης. Γνωρίζω κάτοχο διδακτορικού τίτλου (μεταξύ αρκετών άλλων διδακτόρων που περιλαμβάνονταν στο σχετικό σήμα) που μετά τη βασική του εκπαίδευση στο ΚΕΝ μετατέθηκε σε μονάδα εσωτερικού.

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 21 Ιούλ, 2010 15:00 
Πάλιουρας

hal9000 έγραψε:

Από την 2009 Δ ΕΣΣΟ και μετά υπάρχει κανονισμός που κάθε κάτοχος διδακτορικού τοποθετείται στο τόπο συμφερόντων του. Όσον αφορά το Σώμα Έρευνας Πληροφορικής κάνε μια βόλτα από την στρατολογία μπας και γίνει τίποτα, έστω με 2η ειδικότητα. Τόνισε τους ότι έχεις καταθέσει το διδακτορικό σου που είναι στη πληροφορική.

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 19 Αύγ, 2010 14:05 
Ψαρούλης

Είναι ΚΑΘΑΡΑ θέμα τύχης,Έχω γνωρίσει πολύ κόσμο κατά τη διάρκεια της θητείας μου με διδακτορικά, οι οποίοι λιώνανε στα σκοπέτα και την εκπαίδευση.ΑΝ τύχει και χρειαστούν κάποιον με γνώσεις στο αντικείμενο που έχεις σπουδάσει, έχει καλώς, αλλιώς...καλό πήξιμο!

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 14 Απρ, 2018 22:05 
Ψαρούλης

Καλησπέρα,

Είμαι 26 και τελειώνω πρόσφατα το μεταπτυχιακό μου. Έχω πρόταση για 3 χρόνια διδακτορικό σε πρόγραμμα στο ίδιο πανεπιστήμιο. Αλλά δε ψήνομαι πλέον, αλλά φοβάμαι να αφήσω και το οικονομικό κομμάτι. Και ίσως με το διδακτορικό θα ακολουθήσει κάτι άλλο καλύτερο. Τί πιστεύετε;

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 26 Απρ, 2018 5:50 
Ψαρούλης

Απο προσωπική εμπειρία πιστεύω ότι θα σε ευνοήσει στο θέμα της μετάθεσης.
192.168.0.1
combat reloaded

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 16 Μάιος, 2018 12:51 
Ψαρούλης

Thank you for this informative blog Stick RPG 2

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 Σελίδα 1 από 1 [ 8 Δημοσιεύσεις ]