Τώρα είναι Πέμ 23 Οκτ, 2014 13:59

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες [ DST ]

Κανόνες Δ. Συζήτησης

Παρακαλούμε διαβάζετε τους κανόνες του φόρουμ και κάθε δημόσιας συζήτησης πριν αποστείλλετε νέο θέμα ή απαντήσετε σε ήδη υπάρχον.
Εν συντομία: 1) Δε βρίζουμε, δε συκοφαντούμε άλλους χρήστες 2) Δεν γράφουμε άσχετα πράγματα σε άσχετα θέματα, δεν γράφουμε το ίδιο πράγμα σε διαφορετικές θεματικές ενότητες 3) Χρησιμοποιούμε την Αναζήτηση γιατί αυτό που θέλουμε να ρωτήσουμε μπορεί να έχει ήδη απαντηθεί 4) Γράφουμε ελληνικά και όχι Greeklish, είναι κουραστικά, δυσκολεύουν τις αναζητήσεις, και την καταχώρηση των θεμάτων σε μηχανές αναζήτησης. Μηνύματα σε greeklish διαγράφονται χωρίς άλλη ειδοποίηση
ΕΠΕΙΔΗ ΠΟΛΛΟΙ ΕΡΩΤΟΥΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΜΟΝΑΔΕΣ ΚΑΙ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΔΙΑΒΙΩΣΗΣ ΝΑ ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ Η ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΕ ΟΝΟΜΑΤΑ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΩΝ ΚΑΙ Η ΛΕΠΤΟΜΕΡΗΣ ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΕ ΘΕΣΕΙΣ ΜΟΝΑΔΩΝ.

Σελίδα 6 από 17 [ 246 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 17  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟ - ΟΛΕΣ ΟΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΜΕΝΕΣ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 21 Απρ, 2010 13:20 
Ψαρούλης

Έχω πάρει και την ειδικότητα Ν/Τ. Γνωστός μου, επίσης Πτυχιούχος Νοσηλευτικής, δεν είχε άδεια και δεν του έδωσαν κάποια βεβαίωση, λέγοντάς του ότι είναι απαραίτητη. Δηλαδή την βεβαίωση θα την πάρω από το Στρατολογικό γραφείο όπου ανήκω κι όχι από εκεί που θα απολυθώ; Ευχαριστώ πάρα πολύ!

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 21 Απρ, 2010 16:30 
Ψαρούλης

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ, ΜΟΛΙΣ ΓΡΑΦΤΗΚΑ ΣΤΟ FORUM ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΧΡΗΣΙΜΟ ..! ΚΑΤΑ ΤΟΝ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟ ΕΚΑΝΑ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΠΡΟΤΑΚΤΟΣ ΝΑ ΦΥΓΩ ΤΟΝ ΜΑΙΟ.. ΤΕΛΙΚΑ ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑ ΠΗΡΑ ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΤΙΣ ΚΑΤΑΤΑΞΕΙΣ ΜΟΥ :lol: ΟΠΟΥ ΜΕ ΕΚΠΛΗΞΗ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΜΕ ΚΑΛΟΥΝ ΣΤΟ ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟ . ΣΤΟ ΚΕΥΓ ΑΡΤΑΣ..! ΚΑΙ ΤΟ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΓΩ ΔΝ ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΑΥΤΑ, ΕΓΩ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΨΥΚΤΙΚΟΣ ΑΠΟ ΕΠΑΛ ΚΑΙ ΤΟ ΕΙΧΑ ΔHΛΩΣΕΙ ΟΤΑΝ ΠHΓΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΜΟΥ, ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΒΑΛΑ ΚΑΝΕΝΑ ΜΕΣΟ..! ΑΛΛΑ ΕΜΕΝΑ Η ΑΠΟΡΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΘΑ ΜΕ ΠΑΝΕ ΑΛΛΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑ ΜΗΝΑ, ΕΝΝΟΩ ΝΑ ΜΕ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΠΧ ΠΕΖΙΚΟ..! ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΟ? Η ΘΑ ΤΕΛΕΙΩΣΩ ΤΗΝ ΘΗΤΕΙΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟ.. ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ, ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΟΔΗΓΟΣ ΑΣΘΕΝΟΦΟΡΟΥ ? ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΔΙΠΛΩΜΑ ΓΙΑ ΙΧ.. ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ :lol:

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 22 Απρ, 2010 0:42 
Στρατηγός
Άβαταρ μέλους

@Mr Nurse δεν γνωρίζω τι γίνεται με την άδεια άσκησης επαγγέλματος, καλύτερα να σου απαντήσει κάποιος νοσηλευτής.

BiLL_91 έγραψε:
ΑΛΛΑ ΕΜΕΝΑ Η ΑΠΟΡΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΘΑ ΜΕ ΠΑΝΕ ΑΛΛΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑ ΜΗΝΑ, ΕΝΝΟΩ ΝΑ ΜΕ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΠΧ ΠΕΖΙΚΟ..! ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΟ? Η ΘΑ ΤΕΛΕΙΩΣΩ ΤΗΝ ΘΗΤΕΙΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟ.. ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ, ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΟΔΗΓΟΣ ΑΣΘΕΝΟΦΟΡΟΥ ? ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΔΙΠΛΩΜΑ ΓΙΑ ΙΧ.. ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ :lol:

Δεν είναι περίεργο να μπει κάποιος χωρίς σχετικές σπουδές και χωρίς βύσμα στο υγειονομικό. Δεν μπορεί να σου απαντήσει κανείς αν θα μείνεις υγειονομικό. Η αλήθεια είναι ότι όσοι δεν έχουν σχετικό πτυχίο κινδυνεύουν περισσότερο απ' τους υπόλοιπους να πάρουν μετάταξη σε άλλο σώμα, αλλά δεν λέει κάτι αυτό. Μπορεί κάλλιστα να μείνεις εσύ υγειονομικό και κάποιος νοσηλευτής να γίνει μάγειρας για παράδειγμα. Θα πρέπει να περιμένεις τις ειδικότητες/μεταθέσεις για να το μάθεις αυτό. Έχεις πιθανότητες πάντως να πάρεις ειδικότητα Οδηγού, Μαγειρα, ΕΜΤΥ ή Ν/Τ.

Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 22 Απρ, 2010 0:45 
Στρατηγός
Άβαταρ μέλους

Mr Nurse έγραψε:
Έχω πάρει και την ειδικότητα Ν/Τ. Γνωστός μου, επίσης Πτυχιούχος Νοσηλευτικής, δεν είχε άδεια και δεν του έδωσαν κάποια βεβαίωση, λέγοντάς του ότι είναι απαραίτητη. Δηλαδή την βεβαίωση θα την πάρω από το Στρατολογικό γραφείο όπου ανήκω κι όχι από εκεί που θα απολυθώ; Ευχαριστώ πάρα πολύ!

Τη βεβαίωση θα την πάρεις από το 1ο Γραφείο της μονάδας από την οποία θα απολυθείς.

Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 30 Απρ, 2010 13:45 
Ψαρούλης

καταρχήν να σας συγχαρώ για το καταπληκτικό forum με όλες τις πληροφορίες...

Στο ψητό: παρουσιάζομαι στην Αρτα 11/05... Αξίζει να πάω με το αμάξι μου από την Θεσσαλονίκη; Υπάρχει χώρος έξω από το στρατόπεδο; Υπάρχει κίνδυνός κλοπής κλπ. ;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 30 Απρ, 2010 19:31 
Στρατηγός
Άβαταρ μέλους

pato έγραψε:
καταρχήν να σας συγχαρώ για το καταπληκτικό forum με όλες τις πληροφορίες...

Στο ψητό: παρουσιάζομαι στην Αρτα 11/05... Αξίζει να πάω με το αμάξι μου από την Θεσσαλονίκη; Υπάρχει χώρος έξω από το στρατόπεδο; Υπάρχει κίνδυνός κλοπής κλπ. ;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Με τις τιμές που έχει ανέβει η βενζίνη, δεν αξίζει ... κοστίζει. Καλύτερα να πας με τρένο μέχρι τη Λάρισα και μετά με λεωφορείο μέσω Καλαμπάκας, θα ταλαιπωρηθείς βέβαια 5-6 ώρες παραπάνω αλλά θα σου βγει τσάμπα :lol:

Χωρίς πλάκα τώρα, όντως δεν αξίζει, για τους εξής λόγους:
1. Από Θεσσαλονίκη έχει βολικό δρομολόγιο ΚΤΕΛ απευθείας για Άρτα.
2. Πριν την ορκομωσία λογικά δεν θα σας αφήσουν να βάλετε μέσα τα αυτοκίνητα, οπότε θα έχεις το άγχος κλοπής ή ζημιάς (Η αλήθεια είναι ότι δεν είναι επικίνδυνο να σου το κλέψουν σε κατοικημένη περιοχή - στα 10 μέτρα από την πύλη έχει σπίτια).
3. Θα σου κοστίσει πιο φθηνά.
4. Δεν θα χρειαστείς αυτοκίνητο μέχρι την ορκομωσία.
5. Στην ορκομωσία όλο και κάποιος δικός σου θα έρθει φαντάζομαι, οπότε θα έχεις μεταφορικό για επιστροφή.

Μετά την ορκομωσία εννοείται να το πάρεις μαζί σου. Θα μπορέσεις λογικά να βγάλεις και κάρτα εισόδου στο στρατόπεδο και τα Σαββατοκύριακα αν έχεις έξοδο θα μπορείς να "πεταχτείς" στις γύρω παραλίες για κανα μπανάκι.

Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 02 Μάιος, 2010 13:58 
Έμπειρος

Ούτε και μετά από την ορκομωσία αφήνουνε να βάλεις μέσα το αμάξι.....

Αν δεν έχει οικονομικό "θέμα" τότε πάρτο αλλά θα ζεις με την αγωνία αν στην έξοδο θα το βρεις σε άρτια κατάσταση...

Γενικά ο δρόμος μπροστά από το στρατόπεδο είναι λίγο περίεργος και "στενός" γιατί περνάνε και αστικά...
Αν δεν έχει ς άγχος γενκότερα και δεν σε νοιάζει πάρτο...
Ένα + στο να το πάρεις κυρίως για μετά την ορκομωσία είναι ότι στις μεγάλες εξόδους το ΣΚ (ενώ ουσιαστικά απαγορεύεται) μπορείς να πεταχτείς Γιάννενα ή Πρέβεζα που θα είναι πολύ ωραία τώρα που καλοκαιριάζει....

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 06 Μάιος, 2010 22:12 
Ψαρούλης

Σχετικά με το αυτοκινητο πάντως συστήνω προσοχή γιατί όταν θα έρθει η στιγμή της μετάθεσης οι Ν/Τ φεύγουν με ομαδικά φύλλα πορείας, σε αντίθεση με τους γιατρούς. Δυό γνωστοί μου αναγκάστηκαν να τα αφήσουν Άρτα και έστειλαν δικούς τους να τα πάρουν. Και την ''πάτησαν'' γιατί μας είχαν προγραμματίσει ένα extra Σαββ/κο άδειας, που όμως δε δόθηκε ποτέ λόγω Πάσχα. Άρα, προσοχή στο πότε θα κατεβάσετε το αυτοκίνητο στον τόπο κατοικίας σας ή στο ΕΚΕ που θα πάτε.

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 08 Μάιος, 2010 11:38 
Στρατηγός
Άβαταρ μέλους

8 Μαΐου 2010. Σαν σήμερα πριν 3 χρόνια, το 2007, ήταν η δικιά μου σειρά να παρουσιαστώ για να υπηρετήσω τη μαμά πατρίδα. Ευτυχώς για μένα, αυτή η μαμά ήταν ίσως η πιο στοργική, η πιο καλόβολη, η λιγότερο φωνακλού και η λιγότερο σκύλα. Και τη λέγανε Υγειονομικό. Την ίδια μαμά καλείστε κι εσείς να υπηρετήσετε σε 2-3 μέρες.
Πολλές φορές έχω προσπαθήσει να σας ηρεμήσω για το τι θα συναντήσετε στο υγειονομικό, παρουσιάζοντάς τα όλα ζάχαρη, ενώ ο ygeionomikarios προσπαθούσε να σας προσγειώσει. Η αλήθεια είναι ότι μπαίνετε στο στρατό, κι έτσι θα πρέπει να το αντιμετωπίσετε.

Διάβασα χθες στο topic του υγειονομικού για τη Β ΕΣΣΟ ότι στο 424 έχουν εμπλοκή, κάπου αλλού ότι γίνονται ένοπλες υπηρεσίες σε στρατιωτικά νοσοκομεία, και αντιδράτε κάποιοι λέγοντας "Μα, οι παλιότεροι μας λέγανε ότι είναι χαλαρά τα πράγματα, τι σκοπιές και εμπλοκές μας λέτε τώρα?". Προσγειωθείτε λοιπόν. Δεν είπα ποτέ ότι στο υγειονομικό θα κάθεστε. Ακόμα και τα στρατιωτικά νοσοκομεία έχουν σκοπιές και βραδυνά περίπολα, αν είναι λίγα τα άτομα εννοείται ότι θα έχει εμπλοκή, εννοείται ότι θα έχει αγγαρείες (ειδικά στο 424).

Τον ένα μήνα που ήμουν στο 424 ως εκπαιδευόμενος από άποψη υπηρεσιών/αγγαρειών ήταν ίσως χειρότερα κι απ' το Κουφόβουνο. 10 μέρες ήμουν στο παλιό 424 (λειτουργούσε τότε) και είχαμε σχεδόν καθημερινά υπηρεσία, το πρωΐ και το απόγευμα (μετά το επισκεπτήριο) κάναμε όλοι καθαριότητες (σκούπισμα, γοπινγκ) στον εξωτερικό χώρο του νοσοκομείου, τρέχαμε όλοι στα πρωϊνά πόστα για αγγαρείες (σεντόνια, κουβάλημα κλπ). Και το χειρότερο ήταν ότι οι γιατροί και οι οργανικοί δεν κάνανε απολύτως τίποτα. Στο καινούριο 424 που ήταν σαν φυλάκιο μας πήγαινε 3μέσα-1έξω, ουσιαστικά είχα 6 ώρες κενό ανάμεσα στις υπηρεσίες μου. Το χειρότερο ήταν ότι είμασταν 2 νέοι ανάμεσα σε 10 πάλιουρες που μετρούσαν μέρες για να απολυθούν, οπότε τρώγαμε και λίγο χώσιμο παραπάνω - εκτός του ότι ήταν όλοι απάλευτοι. Δεν θυμάμαι πραγματικά να έχω βγει στη Θεσσαλονίκη όσο ήμουν στο 424. Καναδυο εξόδους θυμάμαι μόνο, και μια φορά που ήρθαν και με πήρανε φιλαράκια να πάμε Χαλκιδική.
Από άποψη όμως χαλαρότητας εννοείται ότι ήταν ζάχαρη. Δεν μας φώναζε ποτέ κανείς. Δεν φοβόμασταν κανέναν ανώτερο (ούτε τον ίδιο τον ταξίαρχο). Οι υπηρεσίες ήταν χαλαρότατες, οι έφοδοι ελάχιστες. Έχω ξαναγράψει νομίζω κάπου για το περιστατικό με τον Αρχίατρο που έκανε έφοδο βράδυ με πολιτικά και μας βρήκε χύμα στο κύμα να ακούμε μουσική, να παίζουμε PSP με παρατημένα όπλα/κράνη και παρόλο που δεν του κάναμε αναγνώριση (γιατί δεν τον είχαμε πάρει χαμπάρι μέχρι που μπήκε στο δωματιάκι της πύλης) μας έπιασε κουβεντούλα, υπέγραψε "καλώς" κι έφυγε (μόνο "συγνώμη για την ενόχληση" δεν μας είπε). Και η χλιδή των εγκαταστάσεων μοναδική. Καινούριοι πεντακάθαροι χώροι, air-condition, δικό μας σαλονάκι με τηλεόραση/DVD player, πεντακάθαρες κανονικές τουαλέτες, μέχρι και ουρητήρες με αυτόματο καζανάκι που λειτουργούσε με φωτοκύτταρο είχε.

Στο ΚΕΥΓ η κατάσταση είναι εντελώς διαφορετική. Το κλίμα που θα έχετε με τους άλλους συμφάνταρους είναι μοναδικό. Μέσα σε μια βδομάδα, γνωρίζεις κάθε καρυδιάς καρύδι, πολλούς συναδέλφους (στο επάγγελμα) και δένεσαι με τους περισσότερους. Ζεις μια εντελώς διαφορετική κατάσταση, αλλά τη ζεις με άλλους 500-700 που μετράτε όλοι τις ίδιες μέρες και υπάρχει μια μοναδική αλληλεγγύη που δεν θα τη συναντήσεις ούτε στο ΕΚΕ ούτε στη μονάδα. Το γέλιο που θα ρίξετε, ειδικά τα βράδια θα το θυμάστε για πάντα. Γι' αυτό όλοι μα όλοι αναπολούν το ΚΕΥΓ ως τον καλύτερο μήνα της στρατιωτικής τους θητείας. Κατά τα άλλα βέβαια πρόκειται για στρατιωτική θητεία - στρατιωτικοποίηση για την ακρίβεια. Τα ωράρια είναι συγκεκριμένα, όλοι ακολουθούν ένα πρόγραμμα, έχει καθημερινή εκπαίδευση (ο Θεός να την κάνει εκπαίδευση), κανένας δεν μπορεί να κάνει του κεφαλιού του, οι φωνές αν δεν είσαι προβλεπόμενος ακούγονται ακόμα και στο ΚΕΥΓ, έχει ένοπλες υπηρεσίες και αγγαρείες κλπ.

Αρκετά ευχάριστα λοιπόν περνάνε οι πρώτοι 2-3 μήνες της θητείας στο υγειονομικό. Στη μετάθεση τα πράγματα είναι αλλιώς. Λιγότερο πήξιμο από άποψη εκπαίδευσης, περισσότερο πήξιμο από άποψη υπηρεσιών και αντιμετώπισης των ανωτέρων. Ανάλογα με τη μονάδα μπορεί να περάσεις από ζάχαρη μέχρι πολύ μαύρα. Σε κάθε περίπτωση ξανατονίζω ότι δεν θα γλιτώσετε υπηρεσίες/αγγαρείες/πόστα κλπ. Με κάτι τέτοια άλλωστε περνάνε πιο γρήγορα οι ώρες, κι ούτε που θα καταλάβετε για πότε θα έρθει η μέρα της απόλυσης (ειδικά με το 9μηνο). Κάπως έτσι κι εγώ πριν 2 χρόνια (8 Μαΐου 2008) δεν πίστευα πως πέρασαν τόσες μέρες. Το περίεργο είναι ότι μου μείνανε μόνο καλές αναμνήσεις. Και πραγματικά υπάρχουν πολλές καλές αναμνήσεις, μοναδικές εμπειρίες που θα τις θυμάστε για πάντα. Θα κάνετε φιλίες που θα κρατήσουν. Ακόμα και επαγγελματικές ευκαιρίες μπορεί να προκύψουν.

2 χρόνια μετά την απόλυσή μου, κοιτώντας πλέον με πιο πολύ ωριμότητα την τελευταία 5ετία διαπιστώνω ότι η θητεία τελικά ήταν ένας χρόνος ξεγνοιασιάς και καλοπέρασης (με αρκετές εξαιρέσεις φυσικά). Πριν τη θητεία είχα το άγχος της πτυχιακής και των τελευταίων μαθημάτων, μετά τη θητεία είχα το άγχος της εύρεσης εργασίας (για λίγο ευτυχώς), κι ακόμα και αφού βρήκα δουλειά έχω το άγχος της επιβίωσης (για να το πω κάπως). Στη θητεία έκανα απλά μια παύση, ξέχασα οτιδήποτε μ' απασχολούσε στην πολιτική ζωή κι απλά ακολουθούσα, χωρίς ευθύνες, χωρίς άγχος, χωρίς πραγματικές υποχρεώσεις. Έκανα τα 2-3 πραγματάκια που μου ζητούσανε και είχα το κεφάλι μου ήσυχο. Πραγματικά ήσυχο όμως. Ο στρατός δεν είναι τίποτα σε σχέση με το αγγούρι που σας περιμένει μετά. Οπότε μην αγχώνεστε.

Άγχος είχα κι εγώ πάρα πολύ, ειδικά τις τελευταίες μέρες πριν μπω. Πραγματικά, σας το λέω, δεν υπάρχει λόγος να αγχώνεστε. Ελάχιστες θα είναι οι μέρες που θα δυσκολευτείτε στο στρατό. Ακόμα και σ' αυτές θα πρέπει να βλέπετε τη θετική πλευρά, να μην αφήνετε τίποτα και κανέναν να σας χαλάσει τη διάθεση, να κοιτάτε να περνάτε καλά με τους γύρω σας και να αγνοείτε όποιον καραβανά πάει να σας χαλάσει τη διάθεση (υπακούοντας φυσικά τις όποιες διαταγές - συνήθως ένα "Μάλιστα κύριε Διοικητά" είναι αρκετό). Με καλη διάθεση, και βλέποντας μόνο τη θετική πλευρά θα περάσετε καλά, δεν θα καταλάβετε για πότε θα περάσουν οι μέρες και θα βρεθείτε 3 χρόνια μετά, όπως εγώ, να αναπολείτε τη θητεία ως κάτι ωραίο που δυστυχώς τελείωσε.

Καλή δύναμη και καλή θητεία να έχετε
George84

Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 20 Μάιος, 2010 13:21 
Ψαρούλης

ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΟΥΣΕΣ ΠΟΛΥ!!
ΕΧΩ ΚΟΙΛΗ ΔΙΣΚΟΥ Η ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΓΩ Ι ΑΝ ΜΠΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΩ ΚΑΙ ΥΠΗΡΕΤΗΣΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΡΙΣΚΑΡΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ ΥΠΟΤΡΟΠΗ? ΑΝ ΜΠΩ ΚΑΙ ΔΩ ΠΩΣ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΩ ΑΛΛΙΩΣ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΩ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΤΑ ΣΩΜΑΤΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΛΟΓΩ ΣΤΡΑΤΟΥ ΝΑ ΧΑΣΩ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ!!

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 02 Ιούλ, 2010 5:48 
Ψαρούλης

Κανένας συνάδελφος υγειονομικάριος; :D
Μπαίνω κατευθείαν στο ψητό: Παρουσιάζομαι τον Αύγουστο. Θέλω στο στρατό να δουλέψω ως οδοντίατρος. :oops: Δε με ενδιαφέρει να γλιτώσω σκοπιές ή να πάρω καλή μετάθεση κλπ... :roll:
Γνωρίζει κανείς πού θα δούλευα αρκετά ως οδοντίατρος; Κανένα καλό ΣΤΕΠ ή στρατιωτικό νοσοκομείο; :?:

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 16 Ιούλ, 2010 21:13 
Ψαρούλης

:bravo :bravo :bravo Γιώργη, μας κατατόπισες πλήρως φίλε! Δεν θα πρωτοτυπήσω σ' αυτό που θα πω... Σε χιλιοευχαριστούμε φιλαράκι, να είσαι πάντα καλά και σου εύχομαι ο,τι καλύτερο στη ζωή σου! :bravo :bravo :bravo
Υ.Γ. Η πρώτη μπύρα (παρόλο που αποφεύγω εντελώς το αλκοόλ), κερασμένη σε σένα με όλη μου την καρδιά! :cheers

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 06 Αύγ, 2010 2:12 
Ψαρούλης

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ..ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΜΑΙ 16 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΣΤΟ ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟ ΣΤΗΝ ΑΡΤΑ.. ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΩΝ ΟΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΔΙΕΥΚΡΗΝΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΑΛΙΟΤΕΡΟΥΣ..
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΕΡΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΗΠΩΣ ΜΠΑΙΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΤΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΥ ΤΥΓΧΑΝΕΙ ΝΑ ΕΠΙΣΚΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΕΝ ΛΟΓΩ ΜΠΛΟΚ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΕ..ΕΤΣΙ ΜΙΑ ΠΑΡΕΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΔΩ ΘΑ ΓΝΩΡΙΖΟΜΑΣΤΑΝ ΚΑΙ ΚΕΙ ΠΑΝΩ..ΟΠΟΙΟΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΤΑΙ ΤΟΤΕ ΑΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΜΟΥ ΑΥΤΟ ΩΣΤΕ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ..ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΜΑΣ ΘΗΤΕΙΑ.. :cheers :cheers :cheers

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 08 Αύγ, 2010 19:14 
Ψαρούλης

ΓΕΙΑ ΠΑΙΔΙΑ!ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΘΗΝΑΙΟΣ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΣΤΙΣ 16 ΑΡΤΑ ΑΣ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ ΜΕ ΜΗΝΥΜΑ ΕΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΝΑ ΚΑΝΟΝΙΣΟΥΜΕ.

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 09 Αύγ, 2010 12:14 
Νέος

bebis έγραψε:
ΓΕΙΑ ΠΑΙΔΙΑ!ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΘΗΝΑΙΟΣ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΣΤΙΣ 16 ΑΡΤΑ ΑΣ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ ΜΕ ΜΗΝΥΜΑ ΕΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΝΑ ΚΑΝΟΝΙΣΟΥΜΕ.

θα ειμαστε πολλοι ρε φιλαρακι οποτε μην αγχωνεσαι.στα κτελ του κηφισου λογικα θα εχει αρκετουσ νεοσυλεκτουσ.καλη θητεια.και εγω 16/8 παρουσιαζομαι απο αθηνα.

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 Σελίδα 6 από 17 [ 246 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 17  Επόμενο

Παρόμοια Θέματα
2013 Ε' ΕΣΣΟ ΚΕΤΘ (ΑΥΛΩΝΑ) - ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟ
Δ. Συζήτηση: Στρατός Ξηράς - Αμυνα
Συγγραφέας: antonis_23
Απαντήσεις: 2
ΔΕΜΥ/ JSRC ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ? (SOS)
Δ. Συζήτηση: Στρατός Ξηράς - Αμυνα
Συγγραφέας: Ishor
Απαντήσεις: 1
ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΕΛΔΥΚ
Δ. Συζήτηση: Στρατολογικά
Συγγραφέας: Erie_95