Τώρα είναι Τετ 23 Απρ, 2014 14:46

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες [ DST ]

Κανόνες Δ. Συζήτησης

Παρακαλούμε διαβάζετε τους κανόνες του φόρουμ και κάθε δημόσιας συζήτησης πριν αποστείλλετε νέο θέμα ή απαντήσετε σε ήδη υπάρχον.
Εν συντομία: 1) Δε βρίζουμε, δε συκοφαντούμε άλλους χρήστες 2) Δεν γράφουμε άσχετα πράγματα σε άσχετα θέματα, δεν γράφουμε το ίδιο πράγμα σε διαφορετικές θεματικές ενότητες 3) Χρησιμοποιούμε την Αναζήτηση γιατί αυτό που θέλουμε να ρωτήσουμε μπορεί να έχει ήδη απαντηθεί 4) Γράφουμε ελληνικά και όχι Greeklish, είναι κουραστικά, δυσκολεύουν τις αναζητήσεις, και την καταχώρηση των θεμάτων σε μηχανές αναζήτησης. Μηνύματα σε greeklish διαγράφονται χωρίς άλλη ειδοποίηση
ΕΠΕΙΔΗ ΠΟΛΛΟΙ ΕΡΩΤΟΥΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΜΟΝΑΔΕΣ ΚΑΙ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΔΙΑΒΙΩΣΗΣ ΝΑ ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ Η ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΕ ΟΝΟΜΑΤΑ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΩΝ ΚΑΙ Η ΛΕΠΤΟΜΕΡΗΣ ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΕ ΘΕΣΕΙΣ ΜΟΝΑΔΩΝ.

Σελίδα 1 από 1 [ 3 Δημοσιεύσεις ] 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Φαρμακα για αλλεργιες επιτρέπονται??
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 29 Οκτ, 2008 0:41 
Ψαρούλης

Συγνώμη για την φλόρικη ερώτηση αλλα απο μικρό παιδί εχω μια ρινική αλλεργία που με πιάνει ποτε ποτε και με ξεσκίζει , αν δεν πάρω φάρμακο κλείνει η μύτη για μέρες και εβδομάδες και δεν μπορώ να κοιμηθώ απο την κάψα στον λαιμό ... Οταν εμφανίζεται την αντιμετωπίζω με σπραί κορτιζονουχα (πουλμικορτ-ντεξαρινα κτλ). Επιτρέπεται να πάρω 1 μπουκαλάκι μαζί μου στο κέντρο?? πρέπει να το δηλώσω (για την μονάδα δεν νομίζω να ειναι προβλημα στο μέλλον ) ...Θα πρέπει να δώ γιατρούς και ιστορίες για να εχω τέτειο φάρμακο μαζί μου...(λεω να το περάσω στην ζουλα γιατι δεν ειναι σημαντικό)

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: Φαρμακα για αλλεργιες επιτρέπονται??
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 29 Οκτ, 2008 1:29 
Στρατηγός
Άβαταρ μέλους

kapseros έγραψε:
Συγνώμη για την φλόρικη ερώτηση αλλα απο μικρό παιδί εχω μια ρινική αλλεργία που με πιάνει ποτε ποτε και με ξεσκίζει , αν δεν πάρω φάρμακο κλείνει η μύτη για μέρες και εβδομάδες και δεν μπορώ να κοιμηθώ απο την κάψα στον λαιμό ... Οταν εμφανίζεται την αντιμετωπίζω με σπραί κορτιζονουχα (πουλμικορτ-ντεξαρινα κτλ). Επιτρέπεται να πάρω 1 μπουκαλάκι μαζί μου στο κέντρο?? πρέπει να το δηλώσω (για την μονάδα δεν νομίζω να ειναι προβλημα στο μέλλον ) ...Θα πρέπει να δώ γιατρούς και ιστορίες για να εχω τέτειο φάρμακο μαζί μου...(λεω να το περάσω στην ζουλα γιατι δεν ειναι σημαντικό)

Θα πρέπει να το δηλώσεις στο γιατρό κατά την κατάταξη, και μπορείς να το έχεις κανονικά μαζί σου.

Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: Φαρμακα για αλλεργιες επιτρέπονται??
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 29 Οκτ, 2008 2:02 
Ψαρούλης

Α ωραία..ευχαριστώ.. Δηλαδή την ίδια μέρα τσακ μπαμ το αναφέρω στο γιατρό.. (λές να πέσω τίποτα Ι3?) θέλω να βγώ Ι2 οπωσδήποτε

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 Σελίδα 1 από 1 [ 3 Δημοσιεύσεις ] 

Παρόμοια Θέματα
Χαρτί & Μολύβι επιτρέπονται?
Δ. Συζήτηση: Στρατός Εντός
Συγγραφέας: Alex7
Απαντήσεις: 11
Αλλεργίες
Δ. Συζήτηση: Στρατολογικά
Συγγραφέας: gior82
Απαντήσεις: 4
Επιτρέπονται συμπληρώματα διατροφης?Βιβλια?Laptop?
Δ. Συζήτηση: Απαλλαγές - Αντιρρησίες Συνείδησης και λοιποί
Συγγραφέας: Αντώνης Βαμβούρης
Απαντήσεις: 11
Επιτρέπονται τα χακί φανελάκια και όχι παραλλαγής?
Δ. Συζήτηση: Στρατός Εντός
Συγγραφέας: desperado
Απαντήσεις: 2
Στρατος,οπλο και αντικαταθλιπτικα φαρμακα.
Δ. Συζήτηση: Στρατολογικά
Συγγραφέας: Keravnos
Απαντήσεις: 3

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες [ DST ]

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google Adsense [Bot] και 3 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για: