Τώρα είναι Πέμ 14 Δεκ, 2017 12:51

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες [ DST ]

Κανόνες Δ. Συζήτησης

Παρακαλούμε διαβάζετε τους κανόνες του φόρουμ και κάθε δημόσιας συζήτησης πριν αποστείλλετε νέο θέμα ή απαντήσετε σε ήδη υπάρχον.
Εν συντομία: 1) Δε βρίζουμε, δε συκοφαντούμε άλλους χρήστες 2) Δεν γράφουμε άσχετα πράγματα σε άσχετα θέματα, δεν γράφουμε το ίδιο πράγμα σε διαφορετικές θεματικές ενότητες 3) Χρησιμοποιούμε την Αναζήτηση γιατί αυτό που θέλουμε να ρωτήσουμε μπορεί να έχει ήδη απαντηθεί 4) Γράφουμε ελληνικά και όχι Greeklish, είναι κουραστικά, δυσκολεύουν τις αναζητήσεις, και την καταχώρηση των θεμάτων σε μηχανές αναζήτησης. Μηνύματα σε greeklish διαγράφονται χωρίς άλλη ειδοποίηση
ΕΠΕΙΔΗ ΠΟΛΛΟΙ ΕΡΩΤΟΥΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΜΟΝΑΔΕΣ ΚΑΙ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΔΙΑΒΙΩΣΗΣ ΝΑ ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ Η ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΕ ΟΝΟΜΑΤΑ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΩΝ ΚΑΙ Η ΛΕΠΤΟΜΕΡΗΣ ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΕ ΘΕΣΕΙΣ ΜΟΝΑΔΩΝ.

Σελίδα 1 από 1 [ 1 Δημοσίευση ] 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Εξ΄Αναβολης Καταταξη-Στρατολογια ! Επειγον
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 09 Ιαν, 2015 7:49 
Ψαρούλης

Καλημερα παιδια και καλη χρονια να εχουμε ! Καταρχας πολυ ωραιο το φορυμ μπορει ενας "ανθρωπος να επικοινωνησει λογικα με καποιον αλλο" !!! :roll: Για να μην τροχοτριβω και ειμαι και στην πιεση λογου το οτι παρουσιαζομαι στις 13-1-2015( εχω τρεξιμο)... Πηγα χτες στην στρατολογια στιν πετρου ραλλη και τους ειπα οτι θελω να παρω αναβολη για κοινωνικους λογους για να προλαβω να φτιαξω τα χαρτια που χρειαζονται απο γιατρο και τα συναφι και δεν θα προλαβω επειδη εχτες παρελαβα το χαρτι καταταξης ""(που για καλη μου τυχη πηγα εγω απο το τμημα και το παρελαβα διοτι κανεις δεν με ειχε ενημερωσει )"" και εκλεισα επιτοπου ραντεβου με τον γιατρο μου για τις 13 δλδ τιν ημερα που μπαινω καθως ειχε αλλους ασθενεις που ειχαν κλεισει ηδη ραντεβου μαζι της και εμενα μονο τοτε μπορουσε να με εξυπηρετησει,προερχομαι ηδη απο αναβολη λογους υγειας-ψυχολογικο που εχω παρει μεσα απο το στρατοπεδο! εγω πηρα εχτες το χαρτι καταταξης και τους εξηγησα οτι δεν προλαβαινω να τους παω χαρτια διοτι με βαζουν στις 13 του μηνος,δεν υπαρχουν λεφτα ουτε ψυχολογια να καταταχτω (εχω περασει εκπαιδευση και εχω κανει θητεια 2 μηνες) και οταν εννοω λεφτα το πολυ πολυ αν θα παω τελικως εκει θα ειμαι με το πολυ με κανα 20ευρω,εδω ισα ισα που ειχαμε να φαμε αυτον τον μηνα που μας περασε :cry: .......οσο για την ψυχολογια μου δεν εχω λογια,απλουστατα δεν υπαρχει ορεξη ..ειχα παρουσιαστει παλιοτερα τριπολη β΄εσσο 2014 σαν παλικαρι και εγω ειπα να παω να υπηρετησω να τελειωνω,ομως εκει μεσα επαθα λοιμοξη αναπνευστικου και για 3 εβδομαδες εκανα κανονικα εκπαιδευση με 39 πυρετο και χαλια σωματικη κατασταση η απαντηση τους ηταν "εισαι φυγοπονος" ...για κλαμματα η κατασταση ποτε κανεις δεν εδωσε σημασια ισα ισα που γλυτωσα την βακτηριδιακη πνευμονια :/ μεχρι να ορκιστω... αυτη τιν στιγμη ειμαι με γριπη και απλα απο τοτε φοβαμαι να ξαναπαρουσιαστω σε χωρο στρατοπεδου και να ειμαι αρρωστος οσο μαλλον να υπηρετησω αν δεν υπαρχει ψυχολογια και δεν θελω να την ξαναπατησω διοτι απο προσωπικη εμπειρια με τιν υγεια σου μεσα στον στρατο μονο εσυ μπορεις να κανεις κατι....

Επειδη ξεφυγα λιγο απο το θεμα για να σας παρουσιασω το προβλημα μου ... εκεινος στην στρατολογια μου ειπε να κανουμε αιτηση για κοινωνικους λογους και εδειξε το χαρτι σε μια συναδελφο του ανθ-τρο ι οποια ειχε αλλη γνωμη και τελικως με αγνοησαν και μου ειπαν να απευθυνθω στο φρουραρχειο ( εγω ξερω ομως οτι χωρις χαρτι δεν μπορω να κανω και πολλα ) .. Η επισκεψη για την γιατρο μου ειναι στις 13 δλδ τιν ημερα που παρουσιαζομαι ... τι μπορω να κανω ρε παιδια ??? σας παρακαλω αμα ξερει κανεις ας μου απαντησει διοτι δεν υπαρχει ουτε ψυχολογια ουτε χρηματα αυτη την στιγμη ... προς θεου αθρωποι ειμαστε και εμεις δεν ειμαστε φτιαγμενοι απο σιδερο ....

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 Σελίδα 1 από 1 [ 1 Δημοσίευση ] 

Παρόμοια Θέματα
Διακοπη Αναβολης
Δ. Συζήτηση: Πολεμική Αεροπορία
Συγγραφέας: navy1981
Απαντήσεις: 2
Καταταξη απο εμπορικο ναυτικο!!!
Δ. Συζήτηση: Στρατολογικά
Συγγραφέας: Dimitriss89