Τώρα είναι Τετ 23 Ιούλ, 2014 6:20

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες [ DST ]

Κανόνες Δ. Συζήτησης

Παρακαλούμε διαβάζετε τους κανόνες του φόρουμ και κάθε δημόσιας συζήτησης πριν αποστείλλετε νέο θέμα ή απαντήσετε σε ήδη υπάρχον.
Εν συντομία: 1) Δε βρίζουμε, δε συκοφαντούμε άλλους χρήστες 2) Δεν γράφουμε άσχετα πράγματα σε άσχετα θέματα, δεν γράφουμε το ίδιο πράγμα σε διαφορετικές θεματικές ενότητες 3) Χρησιμοποιούμε την Αναζήτηση γιατί αυτό που θέλουμε να ρωτήσουμε μπορεί να έχει ήδη απαντηθεί 4) Γράφουμε ελληνικά και όχι Greeklish, είναι κουραστικά, δυσκολεύουν τις αναζητήσεις, και την καταχώρηση των θεμάτων σε μηχανές αναζήτησης. Μηνύματα σε greeklish διαγράφονται χωρίς άλλη ειδοποίηση
ΕΠΕΙΔΗ ΠΟΛΛΟΙ ΕΡΩΤΟΥΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΜΟΝΑΔΕΣ ΚΑΙ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΔΙΑΒΙΩΣΗΣ ΝΑ ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ Η ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΕ ΟΝΟΜΑΤΑ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΩΝ ΚΑΙ Η ΛΕΠΤΟΜΕΡΗΣ ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΕ ΘΕΣΕΙΣ ΜΟΝΑΔΩΝ.

Σελίδα 1 από 1 [ 6 Δημοσιεύσεις ] 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Μουσικες γνωσεις
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 02 Μάιος, 2010 5:41 
Ψαρούλης

Ειμαι 18 και περσυ καταφερα (μετα χιλιων βασανων) να παρω πτυχειο στο Πιανο (+ πτυχειο ειδικου αρμονιας και φετος παιρνω πτυχειο αντιστιξης). Υπαρχει πιθανοτητα να μπω στην στρατιοτικη μπαντα (αμα υπαρχει) και με δεχθει(εφοσων το Πιανο δεν ειναι πνευστο); Αμα ναι, τι αλλα καθηκοντα θα πρεπει να επιτελω περα απο μουσικος;
Ευχαριστω.

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: Μουσικες γνωσεις
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 02 Μάιος, 2010 13:24 
Πάλιουρας

Φίλε απ' ότι μου έχουν πει θέλει γερό βύσμα. Το είχα ψάξει επειδή παίζω κιθάρα (αν και εγω παίζω λίγο καιρό και δεν έχω πάρει κάποιο χαρτί) και όλοι ανεξαιρέτως μου είπαν το ίδιο. Πάντως βγάλε ένα αντίγραφο του πτυχίου και δήλωσε ότι έχεις πτυχίο σε πιάνο, ποτέ δεν ξέρεις. Αν παίζεις και κάποια άλλα όργανα (που για να χεις πτυχίο στα 17 υποψιάζομαι ότι σίγουρα παίζεις και άλλα) πες τους τα και αυτά.

Υ.Γ.: πτυχίο στα 17 που σημαίνει ότι παίζεις από τα 5 τουλάχιστον; Συγχαρητήρια, άντε και δίπλωμα και ό,τι άλλο θέλεις. :D :D

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 02 Μάιος, 2010 17:10 
Ψαρούλης

daemon έγραψε:
Φίλε απ' ότι μου έχουν πει θέλει γερό βύσμα. Το είχα ψάξει επειδή παίζω κιθάρα (αν και εγω παίζω λίγο καιρό και δεν έχω πάρει κάποιο χαρτί) και όλοι ανεξαιρέτως μου είπαν το ίδιο. Πάντως βγάλε ένα αντίγραφο του πτυχίου και δήλωσε ότι έχεις πτυχίο σε πιάνο, ποτέ δεν ξέρεις. Αν παίζεις και κάποια άλλα όργανα (που για να χεις πτυχίο στα 17 υποψιάζομαι ότι σίγουρα παίζεις και άλλα) πες τους τα και αυτά.

Υ.Γ.: πτυχίο στα 17 που σημαίνει ότι παίζεις από τα 5 τουλάχιστον; Συγχαρητήρια, άντε και δίπλωμα και ό,τι άλλο θέλεις. :D :D

Ναι, για καλη μου τυχη ειχα μια δασκαλα τουρμπο και τα εβγαλα αυτα τα χρονια κουτσα στραβα! :wink:
Βασικα παιζω φλαουτο και βιολι αλλα δεν ειναι και τα καλητερα μου... :?
Ευχαριστω για την απαντηση.

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 03 Μάιος, 2010 20:36 
Στρατηγός
Άβαταρ μέλους

Στρατιωτική μπάντα...; Δε ξέρω κατά πόσο παίρνουν κληρωτούς. Υπάρχει ένα μυστήριο σώμα νομίζω που έχει να κάνει με τη μουσική, αν θυμάμαι καλά φέρουν στο γιακά για σήμα μια άρπα ή κάτι τέτοιο. Λογικά μιλώντας είναι μακρινό σενάριο να καταφέρεις να βρεθείς στην τύχη σε τέτοιες θέσεις, ακόμη κι αν δέχονται κληρωτούς. Μην αμελήσεις πάντως να μπεις στην μπάντα του στρατοπέδου για να παίζεις σε γιορτές και διάφορα άλλα events, οι τιμητικές άδειες πέφτουν βροχή στην ορχήστρα!

25/05/2009 - 29/10/2009 Ε.Φ. Γλαύκης (Ξάνθη)

Μη ψάχνεις για βύσμα, δε γλιτώνεις το κλύσμα
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 05 Μάιος, 2010 13:36 
Πάλιουρας

geoim έγραψε:
Στρατιωτική μπάντα...; Δε ξέρω κατά πόσο παίρνουν κληρωτούς. Υπάρχει ένα μυστήριο σώμα νομίζω που έχει να κάνει με τη μουσική, αν θυμάμαι καλά φέρουν στο γιακά για σήμα μια άρπα ή κάτι τέτοιο. Λογικά μιλώντας είναι μακρινό σενάριο να καταφέρεις να βρεθείς στην τύχη σε τέτοιες θέσεις, ακόμη κι αν δέχονται κληρωτούς. Μην αμελήσεις πάντως να μπεις στην μπάντα του στρατοπέδου για να παίζεις σε γιορτές και διάφορα άλλα events, οι τιμητικές άδειες πέφτουν βροχή στην ορχήστρα!

Για να μπεις στη μπάντα του στρατοπέδου ισχύουν αυτά που είπα πριν για βύσματα και ιστορίες (παρεμπιπτόντως νομίζω o Lelikos μιλάει για το μουσικό σώμα), πρέπει να έχεις κάποιο χαρτί ή αρκεί να ξέρεις αξιοπρεπώς να παίζεις; (όπως είπα έχω κάνει 2 χρόνια ηλεκτρική, τον ένα μόνος μου τον άλλο με δάσκαλο σε ωδείο, μάλιστα αν δεν έμπαινα στρατό θα έπαιζα το άλλο Σάββατο σε ένα ακουστικό σχήμα live, και παίζω και melodica, οπότε πέρα από το ότι είναι καλά να παίζεις στη μπάντα για τις τιμητικές, θα το γουστάρω και απίστευτα πολύ το όλο σκηνικό).

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 07 Μάιος, 2010 12:58 
Έμπειρος

και εγώ παίζω πιάνο και ακορντεόν αλλά που να βρεις πιάνο μέσα στο στρατόπεδο? Δεν ξέρω αν θα το δηλώσω κάν..

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 Σελίδα 1 από 1 [ 6 Δημοσιεύσεις ] 

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες [ DST ]

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Bing [Bot], Google [Bot] και 2 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση