Τώρα είναι Πέμ 28 Αύγ, 2014 12:05

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες [ DST ]

Κανόνες Δ. Συζήτησης

Παρακαλούμε διαβάζετε τους κανόνες του φόρουμ και κάθε δημόσιας συζήτησης πριν αποστείλλετε νέο θέμα ή απαντήσετε σε ήδη υπάρχον.
Εν συντομία: 1) Δε βρίζουμε, δε συκοφαντούμε άλλους χρήστες 2) Δεν γράφουμε άσχετα πράγματα σε άσχετα θέματα, δεν γράφουμε το ίδιο πράγμα σε διαφορετικές θεματικές ενότητες 3) Χρησιμοποιούμε την Αναζήτηση γιατί αυτό που θέλουμε να ρωτήσουμε μπορεί να έχει ήδη απαντηθεί 4) Γράφουμε ελληνικά και όχι Greeklish, είναι κουραστικά, δυσκολεύουν τις αναζητήσεις, και την καταχώρηση των θεμάτων σε μηχανές αναζήτησης. Μηνύματα σε greeklish διαγράφονται χωρίς άλλη ειδοποίηση
ΕΠΕΙΔΗ ΠΟΛΛΟΙ ΕΡΩΤΟΥΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΜΟΝΑΔΕΣ ΚΑΙ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΔΙΑΒΙΩΣΗΣ ΝΑ ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ Η ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΕ ΟΝΟΜΑΤΑ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΩΝ ΚΑΙ Η ΛΕΠΤΟΜΕΡΗΣ ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΕ ΘΕΣΕΙΣ ΜΟΝΑΔΩΝ.

Σελίδα 1 από 1 [ 15 Δημοσιεύσεις ] 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Μαντέψτε..(άλλο ένα θέμα για αναβολή)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 01 Αύγ, 2009 7:03 
Ψαρούλης

Καλημέρα και καλό μήνα σε όλους!
Παρουσιάζομαι τώρα τον αύγουστο αλλά λόγω σοβαρών οικογενειακών(κυρίως)προβλημάτων αλλά και προσωπικών ειναι σχεδόν αδύνατον να παρουσιαστώ αυτή τη στιγμή.
Παίρνω λοιπόν τηλέφωνο στο φρουραρχείο να τους ρωτήσω τι κινήσεις χρειάζεται να κάνω για να πάρω αναβολή για ψυχολογικούς λόγους και μου λένε ότι απο τις 13 εως και τις 17(18 παρουσιάζομαι)να παω απο το φρουραρχείο με ένα χαρτί γιατρου που να αποδυκνηει αν εχω κάτι και να πάρω την αναβολή.
Και ρωτάω τώρα εγώ,σοβαρά μιλάνε?Δεν θα με εξετάσει εκει ψυχολόγος?πρέπει να παω να σκάσω 100ε σε ιδιώτη γιατρό για να διαγνώσει αυτό που θα διαγνώσει και ο γιατρος του φρουραρχείου?
Εκτός κι αν η κοπελια στη γραμματεια δεν την πάλευε και μου λεγε οτι να ναι.
Ελπίζω κάποιος που γνωρίζει να βοηθήσει γιατί υπάρχουν ηδη πολλά πράγματα που έχω στο μυαλό μου(και πολύ πιο σοβαρά απο αυτό)να μην έχω και ένα ακόμη.
και μια ακόμη ερώτηση,πρέπει να περιμένω μέχρι τις 13?δεν μπορώ να παω νωρίτερα να πάρω την αναβολή?

Συγνώμη αν σας κούρασα.

Να στε καλά

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: Μαντέψτε..(άλλο ένα θέμα για αναβολή)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 01 Αύγ, 2009 17:54 
Στρατηγός
Άβαταρ μέλους

File mou an ekanes ena pio prosektiko search sto forum 8a evriskes oles tis apanthseis pou psaxneis.
Loipon sto Frourarxeio 8a pas tis hmeromhnies pou sou eipan. An pas pio nwris den 8a se dextoun. O giatros tou Frourarxeiou DEN 8a se eksetasei. 8a sou vgalei epitopou parapemptiko gia to 414 (stratiwtiko psyxiatriko nosokomeio - an eisai apo A8hna) opou EKEI 8a se eksetasei psyxiatros. O logos pou sou eipan na exeis mazi sou gnwmateysh apo psyxiatro einai giati me ayto ton tropo ayksanontai oi pi8anothtes na sou dwsei thn anavolh o stratiwtikos psyxiatros.

Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 04 Αύγ, 2009 4:53 
Ψαρούλης

Οκ έχεις δίκιο απλά οι απαντήσεις που διναν στα άλλα θέματα δεν κάλυπταν πλήρως τις απορίες μου.Τεσπα
Πάντως το να παω σε ιδιώτη γιατρό δεν παίζει γιατι είναι ζήτημα να έχω 10ε στο πορτοφόλι μου :(
Δηλαδή αν παω χωρις γνωμάτευση αποκλείεται να πάρω την αναβολή?Παρόλο που τα προβλήματα που αντιμετωπίζω είναι πολύ σοβαρά και αναπόφευκτα επηρεάζουν σε μεγάλο βαθμό και τη ψυχολογία μου?

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 04 Αύγ, 2009 6:02 
Στρατηγός
Άβαταρ μέλους

File mou dystyxws eimai giatros kai oxi manths!!! Pantws an ontws exeis toso sovaro oikonomiko provlhma thn anavolh 8a thn pareis...

Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 07 Αύγ, 2009 3:16 
Ψαρούλης

Καταρχάς ευχαριστώ για τον χρόνο σου.
Το οικονομικό πρόβλημα φίλε το οποίο είναι υπαρκτό είναι το λιγότερο..τεσπα.
Μια τελευταία απορία,υπάρχει πείπτωση στο στρατιωτικό νοσοκομείο που θα ζητήσω την αναβολή να με κρατήσουν μέσα για περαιτέρω εξετάσεις?Κάτι τέτοιο είχα ακούσει αλλά δεν νομίζω να ισχύει.

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 07 Αύγ, 2009 6:06 
Στρατηγός
Άβαταρ μέλους

Se kamia periptwsh DEN prokeitai na se krathsoun mesa gia eksetaseis.

Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 13 Αύγ, 2009 6:28 
Ψαρούλης

τελικα πηγα στο φουραρχειο ειπα οτι χρειαζομαι αναβολη για ψυχολογικους λογους ζητησαν χαρτι εξ.γιατρου τους ειπα οτι δεν εχω και μου λενε οτι να παω να παρω την αναβολη απο το στρατοπεδο την ημερα καταταξης και οτι μεσω φρουραρχειου περνουν μονο οσοι εχουν προβλημα να μεταβουν στο στρατοπεδο,τρεχα γυρευε δεν εδωσα και γω συνεχεια και εφυγα.
Οποτε παω τριπολη στις 18 και περνω απο κει το χαρτι, απ οτι ξερω η τριπολη εχει κοντα νοσοκομειο οποτε αν παω με συνοδο θα φυγω την ιδια μερα σωστα?υπαρχει περιπτωση να με κρατησουν στο στρατοπεδο?θα παω αρκετα πρωι λογικα θα προλαβω ετσι?
Αναβολη απο το στρατοπεδο περνεις πιο ευκολα απ οτι με τη διαδικασια του φρουραρχειου?δν πιστευω να μου ζητανε κι αυτοι χαρτια απο εξ.γιατρους?απο τι στιγμη κιολας που τα προβληματα μου ειναι πολυ συγκεκριμενα..τεσπα θα δειξει.

σορυ για τις πολλες και ισως χαζες ερωτησεις αλλα ειμαι ηδη παρα πολυ αγχωμενος εχει προστεθει τωρα και το θεμα του στρατου και πραγματικα δεν ξερω τι να κανω τα χω παιξει.

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 13 Αύγ, 2009 8:05 
Στρατηγός
Άβαταρ μέλους

Kalo 8a einai na pas me synodo gia na ksemperdepseis pio grhgora. Pantws mhn to deseis kompo oti thn idia mera 8a exeis teleiwsei. Yparxei pi8anothta na se krathsoun mesa sto anarrwthrio tou stratopedou gia 1-2 meres. Phgaine prwi prwi (kata tis 8 na eisai ekei). H fash exeis ws ekshs: An arxiseis thn klapsa ki esy kai o synodos sou oti kai kala to provlhma sou einai sovaro yparxei pi8anothta to idio prwi na se pane atomika sto nosokomeio gia anavolh alliws 8a thrh8ei h provlepomenh diadikasia h opoia einai: oloklhrwnetai h katataksh ths ESSO (2-3 meres diarkei) kai meta sas pane olous mazi (osous eiste gia anavolh h gia I) sto nosokomeio.
Ontws einai pio eykolo na pareis me ayto ton tropo anavolh se sxesh me th diadikasia tou Frourarxeiou. Pantws sou ksanalew oti einai men pi8ano na teleiwseis thn idia mera alla epeidh den einai sigouro mhn pas teleiws xyma. Pare kapoia eidh prwths anagkhs mazi sou (odontokrema, odontovourtsa, sampouan, rouxa, lefta). Kalh tyxh!

Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 17 Αύγ, 2009 21:27 
Ψαρούλης

Καλησπερα κι απο μενα παιδια.επειδη αλλα διαβαζουμε εδω αλλα διαβαζουμε αλλου αλλα μας λενε δεξια αριστερα τελικα τι ισχυει.
οπως και το παλικαρι πιο πανω παρουσιαζομαι αυριο τριπολη,δεν την παλευω με τιποτα να μπω αυτη τη στιγμη εχω προβληματα και δεν μπαινω τωρα στρατο.
εχω χαρτι απο γιατρο που εχει διαγνωσει αγχωδες συνδρομη,θα παω αυριο πολυ πρωι στο στρατοπεδο με συνοδο και αμαξι παιζει να μην παρω αυθημερων την αναβολη και να χρειαστει να μεινω μεσα καποιες μερες?κ αυτο γιατι?ρωταω γιατι δεν θα παρω μαζι μου τιποτα απο πραγματα.καποιος που εχει παρει απ το συγκεκριμενο στρατοπεδο αναβολη η απλα ξερει μπορει να απαντησει?παιζει να μην εχει ψυχολογο αυριο το στρατοπεδο?η δεν καταλαβαινω τοσο δυσκολο ειναι να πω στην πυλη θελω αναβολη να με παραπεμψουν στο νοσοκομειο το οποιο αν δεν κανω λαθος ειναι εκει διπλα να παω να με δει και να γυρισω να μου επικυρωσουν την αναβολη?και αν μου τελικα αναγκαστω να μεινω μεσα μεχρι να βγει η αναβολη τι θα κανω θα παρω κανονικα εξοπλισμο θα φορεσω παραλαγες και τετοια θα βγαινω κανονικα στην αναφορα και θα κανω αγγαρειες?please μια απαντηση γιατι μειναν μονο λιγες ωρες.

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 17 Αύγ, 2009 21:46 
Στρατηγός
Άβαταρ μέλους

Ψυχολόγος θα υπάρχει στο κέντρο αλλά αν περιμένεις να φθάσεις μέχρι εκεί μπορεί και να νυχτώσει... Μόλις φθάσεις στην πύλη κατέστησε σαφές ότι χρειάζεσαι αναβολή και δε μπορείς να μείνεις ούτε μέρα στο στρατόπεδο. Εφόσον θα συνοδεύεσαι ακόμη καλύτερα.

Εαν μπεις κανονικά σε λόχο και περιμένεις να βγει κίνηση για νοσοκομείο για να πάρεις αναβολή, θα συμμετέχεις κανονικά σε όλες τις δραστηριότητες του στρατοπέδου. Εκτός κι αν σε κρατήσουν στο αναρρωτήριο όπως είπε ο υγειονομικάριος.

25/05/2009 - 29/10/2009 Ε.Φ. Γλαύκης (Ξάνθη)

Μη ψάχνεις για βύσμα, δε γλιτώνεις το κλύσμα
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 18 Αύγ, 2009 0:05 
Ψαρούλης

ok παντως καπου διαβασα οτι αν πας με συνοδο και δεν παρεις την αναβολη αυθημερον για οποιονδηποτε λογο σου δινουν ενα φυλο πορειας για 3 μερες και μενεις εκτος στρατοπεδου και πας την επομενη μερα πχ και περνεις την αναβολη.ισχυει?

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 18 Αύγ, 2009 0:34 
Στρατηγός
Άβαταρ μέλους

File howard eipame kai pio panw oti an pas me synodo einai pi8ano na ksemperdepseis thn idia mera. Mhn ksexnas oti den parousiazesai mono esy avrio sthn Tripolh. 8a einai kai alla 1000 atoma kai o ka8enas 8a exei tis dikes tou prosdokies, apaithseis, apories th mera ths katatakshs. Sevasto to provlhma sou alla deikse ligo katanohsh. Den dikaiousai ksexwrisths metaxeirishs apo ta ypoloipa paidia. 8ewrw oti logw synodou 8a se steiloun thn idia mera sto nosokomeio alla an eiste polla atoma gia anavoles ktl. paizei na sas krathsoun gia 1-2 meres ekei. Gia aggaries kai anafores to 8ewrw api8ano. Apo th stigmh pou 8a dhlwseis me to "kalhmera" oti 8es anavolh gia psyxologikous logous den yparxei periptwsh na se steiloun sto loxo. Sth xeiroterh 8a se valoun proswrina sto anarrwthrio tou stratopedou. Pantws mhn agxwnesai ola kala 8a pane...E kai na katseis mesa 1-2 meres den egine kai tipota re file. Siga to pragma...

Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 19 Αύγ, 2009 17:56 
Ψαρούλης

τελικα πηρα μια 6μηνη αναβολη ηταν αρκετα ευκολο να την παρω το μονο μειον η τεραστια και ανουσια καθυστερηση.τεσπα θα πω λεπτομερειες αργοτερα για να σταματησει και η παραπληροφορηση που υπαρχει.μια ερωτηση,η 6αμηνη αναβολη που πηρα τελειωνει τον φεβρουαριο, εγω θα μπω με τη σειρα του φεβρουαριου η του μαιου?

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 19 Αύγ, 2009 19:27 
Στρατηγός

howard90 έγραψε:
τελικα πηρα μια 6μηνη αναβολη ηταν αρκετα ευκολο να την παρω το μονο μειον η τεραστια και ανουσια καθυστερηση.τεσπα θα πω λεπτομερειες αργοτερα για να σταματησει και η παραπληροφορηση που υπαρχει.μια ερωτηση,η 6αμηνη αναβολη που πηρα τελειωνει τον φεβρουαριο, εγω θα μπω με τη σειρα του φεβρουαριου η του μαιου?

Με τη σειρά του Μαΐου θα μπεις.

307 ΛΕΛΕ ΡΕ!!!
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 21 Αύγ, 2009 18:58 
Ψαρούλης

kalispera..parousiazomai 31 avgoustou 123 pte oute ksero pou ine afto oute tpt tespa mia erotisi thelo na kano ego eimai apo ko ekei gia poso kero tha me kratisoun?meta tha me steiloun ko i kapou allou?

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 Σελίδα 1 από 1 [ 15 Δημοσιεύσεις ] 

Παρόμοια Θέματα
Ανοσοανεπάρκεια και αναβολή
Δ. Συζήτηση: Στρατολογικά
Συγγραφέας: agisilaos
Απαντήσεις: 1
αναβολή ενώ εχω διακόψει την αναβολή.
Συγγραφέας: christosk
Απαντήσεις: 7
Ερώτηση για 3μηνη αναβολή
Συγγραφέας: kaymann
Απαντήσεις: 2
γίνεται κατά τη διάρκεια της θητείας να ξαναπάρεισ αναβολή?
Συγγραφέας: eric cartman
Απαντήσεις: 2
1η αναβολή για ψυχολογικούς λόγους.
Συγγραφέας: Mitsaras91
Απαντήσεις: 9

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες [ DST ]

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google Adsense [Bot] και 2 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση