Τώρα είναι Τετ 30 Ιούλ, 2014 5:56

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες [ DST ]

Κανόνες Δ. Συζήτησης

Παρακαλούμε διαβάζετε τους κανόνες του φόρουμ και κάθε δημόσιας συζήτησης πριν αποστείλλετε νέο θέμα ή απαντήσετε σε ήδη υπάρχον.
Εν συντομία: 1) Δε βρίζουμε, δε συκοφαντούμε άλλους χρήστες 2) Δεν γράφουμε άσχετα πράγματα σε άσχετα θέματα, δεν γράφουμε το ίδιο πράγμα σε διαφορετικές θεματικές ενότητες 3) Χρησιμοποιούμε την Αναζήτηση γιατί αυτό που θέλουμε να ρωτήσουμε μπορεί να έχει ήδη απαντηθεί 4) Γράφουμε ελληνικά και όχι Greeklish, είναι κουραστικά, δυσκολεύουν τις αναζητήσεις, και την καταχώρηση των θεμάτων σε μηχανές αναζήτησης. Μηνύματα σε greeklish διαγράφονται χωρίς άλλη ειδοποίηση
ΕΠΕΙΔΗ ΠΟΛΛΟΙ ΕΡΩΤΟΥΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΜΟΝΑΔΕΣ ΚΑΙ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΔΙΑΒΙΩΣΗΣ ΝΑ ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ Η ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΕ ΟΝΟΜΑΤΑ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΩΝ ΚΑΙ Η ΛΕΠΤΟΜΕΡΗΣ ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΕ ΘΕΣΕΙΣ ΜΟΝΑΔΩΝ.

Σελίδα 1 από 1 [ 3 Δημοσιεύσεις ] 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Ηδη Ανυποτακτος-->Ποτε παρουσιαζομαι?
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 08 Απρ, 2009 17:30 
Ψαρούλης

Καλησπερα

Ειμαι εδω και 1-1,5 χρονο ανυποτακτος λογω μεταπτυχιακου στο εξωτερικο(λογω ηλικιας δεν ειχα δικαιωμα κι αλλης αναβολης). Επιστρεφω Ελλαδα, οποτε παω στρατο να τελειωνω, να μπορω να βρω και καμια δουλεια της προκοπης μετα...

Το ποτε μπαινω, απο τη στιγμη που θα παρουσιαστω στο στρατολογικο γραφειο της περιοχης μου, ειναι το ιδιο με αυτο που ισχυει για αυτους που διακοπτουν την αναβολη τους? Δηλαδη το παρακατω?

Από 1 Αυγούστου έως 31 Οκτωβρίου Με την Α' σειρά (Φεβρουαρίου)
Από 1 Νοεμβρίου έως 31 Ιανουαρίου Με τη Β' σειρά (Μαΐου)
Από 1 Φεβρουαρίου έως 30 Απριλίου Με τη Γ' σειρά (Αυγούστου)
Από 1 Μαΐου έως 31 Ιουλίου Με τη Δ' σειρά (Νοεμβρίου)

Ισχυει το παραπανω ή μηπως λογω ανυποταξιας μπαινω ας πουμε 'καπακι' με την επομενη σειρα?

Ευχαριστω.

Υ.Γ. Αν εχετε και καποιο λινκ για καποιο thread που να εξηγει τι παιζει με την Ερευνα Πληροφορικης, παρακαλω βαλτε το να μαθω κι εγω τι παιζει. Ε.Π. αλλα οχι ως δοκιμος εννοειται..ως απλος φανταρος.

Υ.Γ.2. Οσο ειχα τις κανονικες αναβολες μου ειχαν ερθει χαρτια να παρουσιαστω στο Πυροβολικο(2 φορες Θηβα και μια καποθ αλλου νομιζω) Αυτο σημαινει οτι τωρα
α) θα παω πυροβολικο
β) κατα πασα πιθανοτητα θα παω πυροβολικο
γ) ειναι τυχαιο
δ) κατι αλλο (τι?)

Υ.Γ 3. Για οποια απαντηση θεωρειστε οτι δε θα βαλω κανενα βυσμα.

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: Ηδη Ανυποτακτος-->Ποτε παρουσιαζομαι?
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 08 Απρ, 2009 21:17 
Στρατηγός

Yπολόγισε μέσα σε όλα αυτά το ότι πολύ πιθανόν να σου ρίξουν επιπλέον μέρες θητείας οι οποίες είναι εξαγοράσιμες

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: Ηδη Ανυποτακτος-->Ποτε παρουσιαζομαι?
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 08 Απρ, 2009 22:00 
Ψαρούλης

Ευχαριστω για την απαντηση σου φιλε αν και το ειχα υπ'οψιν αυτο. Ειχα ρωτησει στη στρατολογια της πολης μου πριν φυγω εξωτερικο, και ειχα πετυχει (για πρωτη φορα) ενα υπεθυνο ατομο που δεν βαριοταν, και μου ειχε εξηγησει τα περι προσθετης-εξαγορασιμης θητειας και περι ανυποταξιας γενικα. Επισης τα περιγραφει ολα αυτα πολυ καλα και στο κυριο site--στον τομεα "Ανυποτακτοι".

Μια ακομη ερωτηση: Ακουγεται οτι αντι για 500-600 ευρω που ειναι το εξαμηνο της επιπροσθετης θητειας-ποινης, το πηγαινουν για 5-6 ΧΙΛΙΑΔΕΣ (ελεος) ευρω. Οποιος γνωριζει κατι περι αυτου, αν ισχυει η το ποτε θα ξεκινησει ας απατνησει παρακαλω. Ειναι πολυ σημαντικο για εμενα αυτο το θεμα γιατι αν γινει αυτο το πραγμα, δεν παιζει να εχω(οπως και ο μεσος φανταρος) 6000 ευρω να δωσω, οποτε θα πρεπει να υπηρετησω 6 ΜΗΝΕΣ ΕΠΙΠΛΕΟΝ!!!! Εξοργιζομαι οταν αντιπαραθετω αυτο το γεγονος διπλα στην νεοελληνικη ΚΑΦΡΙΛΑ με τα βυσματα και τα ρουσφετια τα οποια δεν επιθυμω να χρησιμοποιησω. Συν του οτι ειμαι σχεδον 29 χρονων, ακομα ανεργος και με ενα χρονο στρατο μπροστα μου...δεν εχω ΟΥΤΕ τα χρηματα ΟΥΤΕ το χρονο να χαραμισω ενα επιπλεον εξαμηνο της ζωης μου.

Ευχαριστω.

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 Σελίδα 1 από 1 [ 3 Δημοσιεύσεις ] 

Παρόμοια Θέματα
Ανυποτακτος ή λιποτακτης
Δ. Συζήτηση: Στρατολογικά
Συγγραφέας: agnostos x
Απαντήσεις: 1
Ποτε κοβω την αναβολη ?
Συγγραφέας: stefa191
Απαντήσεις: 4
Ποτε θα φύγουμε απο τρίπολη?
Δ. Συζήτηση: Πολεμική Αεροπορία
Συγγραφέας: aggelos1961
Απαντήσεις: 4
Ποτε να περιμενω χαρτι για παρουσιαση??
Συγγραφέας: MaXp0w3r
Απαντήσεις: 1
SOS Μεταθεση στην περιοχη κατοικιας μου? Ποτε???
Συγγραφέας: klidaras2005
Απαντήσεις: 6

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες [ DST ]

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για: