Τώρα είναι Τετ 30 Ιούλ, 2014 22:12

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες [ DST ]

Κανόνες Δ. Συζήτησης

Παρακαλούμε διαβάζετε τους κανόνες του φόρουμ και κάθε δημόσιας συζήτησης πριν αποστείλλετε νέο θέμα ή απαντήσετε σε ήδη υπάρχον.
Εν συντομία: 1) Δε βρίζουμε, δε συκοφαντούμε άλλους χρήστες 2) Δεν γράφουμε άσχετα πράγματα σε άσχετα θέματα, δεν γράφουμε το ίδιο πράγμα σε διαφορετικές θεματικές ενότητες 3) Χρησιμοποιούμε την Αναζήτηση γιατί αυτό που θέλουμε να ρωτήσουμε μπορεί να έχει ήδη απαντηθεί 4) Γράφουμε ελληνικά και όχι Greeklish, είναι κουραστικά, δυσκολεύουν τις αναζητήσεις, και την καταχώρηση των θεμάτων σε μηχανές αναζήτησης. Μηνύματα σε greeklish διαγράφονται χωρίς άλλη ειδοποίηση
ΕΠΕΙΔΗ ΠΟΛΛΟΙ ΕΡΩΤΟΥΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΜΟΝΑΔΕΣ ΚΑΙ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΔΙΑΒΙΩΣΗΣ ΝΑ ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ Η ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΕ ΟΝΟΜΑΤΑ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΩΝ ΚΑΙ Η ΛΕΠΤΟΜΕΡΗΣ ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΕ ΘΕΣΕΙΣ ΜΟΝΑΔΩΝ.

Σελίδα 1 από 2 [ 23 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Ακτινογραφια θωρακα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 02 Φεβ, 2009 22:50 
Νέος

Παιδια να ρωτισω κατι αν δεν εχεις μαζι σου ακτινογραφια οταν πας να παρουσιαστεις παιζει καποιο προβλιμα? Συγνωμη αν εχει ξαναγινει αυτη η ερωτηση αλλα δεν την βρηκα :(

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: Ακτινογραφια θωρακα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 02 Φεβ, 2009 23:18 
Στρατηγός
Άβαταρ μέλους

Archetype22 έγραψε:
Παιδια να ρωτισω κατι αν δεν εχεις μαζι σου ακτινογραφια οταν πας να παρουσιαστεις παιζει καποιο προβλιμα? Συγνωμη αν εχει ξαναγινει αυτη η ερωτηση αλλα δεν την βρηκα :(

Δεν υπάρχει πρόβλημα. Είτε θα σου βγάλουν στο κέντρο ή το πιο πιθανό να σου δώσουν παραπεμπτικό για στρατιωτικό νοσοκομείο. Βέβαια, σου προτείνω να έχεις την ακτινογραφία μαζί σου, για να γλιτώσεις επιπλέον τρέξιμο τις πρώτες μέρες της κατάταξης. Απλά θα πας από τώρα στο πλησιέστερο Νοσοκομείο, πολιτικό ή στρατιωτικό με το σημείωμα κατάταξης και θα σου βγάλουν εκεί μια ακτινογραφία. Δεν είναι τίποτα.

Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Ακτινογραφια θωρακα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 29 Απρ, 2009 14:50 
Πάλιουρας

Καλησπέρα!εχω και εγω μια απωρεία.Πηρα τηλεφ στο νοσοκομειο της πολης μου,και μου ειπανε οτι δεχονται μονο με ραντεβου,και μπορουνε να μου κλεισουνε τον Ιουνιο.Τους ειπα οτι παω στρατο τον Μαιο και το χρειαζομαι και μου απαντησανε παρε τηλεφ στο στρατοπεδο να τους το πεις.δεν μπορουμε να κανουμε κατι.Μπ...ρδελο κατασταση δλδ.

Βρηκα σε μια μικροτερη πολη 30λεπτα απο εκει που μενω ενα κεντρο Υγειας και μου ειπανε να παω την επομενη μερα με 2 φωτογρ.
Το προβλημα ειναι οτι δεχονται στο στρατο απο κεντρο υγειας την ακτινογραφια ή να μην την κανω καθολου κ' να παω ετσι;;;;πφφ!!!
Ευχαριστωωωω....!!!!!

Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 29 Απρ, 2009 15:15 
Στρατηγός

Πάρε τηλέφωνο στη στρατολογία και ρώτα τους. Και το κέντρο υγείας νομίζω είναι δημόσιο νοσοκομείο. Αν δεν τους κάνει, τότε μη βγάζεις καθόλου, θα σου βγάλουν αφού παρουσιαστείς, καλύτερα έτσι παρά να τρέχεις τώρα που είσαι ακόμα πολίτης σε άλλες πόλεις με δικά σου έξοδα.

307 ΛΕΛΕ ΡΕ!!!
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 03 Μάιος, 2009 20:57 
Νέος

Παιδιά για Αθήνα κοντά στο κέντρο που προτείνεται για δημόσιο για να μην ταλεπωρηθούμε πολλύ με ουρές κλπ.

Χρειάζεται κάποιο ραντεβού?

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 03 Μάιος, 2009 21:25 
Πάλιουρας

zearm έγραψε:
Παιδιά για Αθήνα κοντά στο κέντρο που προτείνεται για δημόσιο για να μην ταλεπωρηθούμε πολλύ με ουρές κλπ.

Χρειάζεται κάποιο ραντεβού?

Για να μην ταλαιπωρηθείς πολύ σε ουρά διάλεξε Στρατιωτικό Νοσοκομείο. Πήγα στο 401 (Μεσογείων & Κατεχάκη) και τελείωσα σε 1 ώρα περίπου (αυτό πριν 1 βδομάδα).

Φρόντισε να έχεις μαζί σου αντίγραφο του Σημειώματος Κατάταξης και μία φωτογραφία. Δε χρειάζεται ραντεβού.

Για κάποιο λόγο στο 401 έδιναν τις ακτινογραφίες χωρίς "συσκευασία". Για να στη βάλουν σε φάκελο πρέπει να το ζητήσεις.

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 06 Μάιος, 2009 0:14 
Στρατηγός
Άβαταρ μέλους

εμενα στο 401 σε ενα ασπρο φακελο μου το εδωσαν..
παντος ρωτιστε στρατολογια... στο 401 απλα διχνεις το σημειομα καταξης πας ευθεια κ λιγο δεξια κ μπαινεις..μετα ολο ευθεια κ εφτασες.. απο κατο το κυλικειο... να φατε ειναι φτηνα.. κ επισεις αν πας κατα της 9-10 ειναι καλα.. κατα τισ 1 παντα τις βγαζουν απο τη θυμαμε.. τα δινουν ολα μαζι !

Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 06 Μάιος, 2009 21:43 
Ψαρούλης

Καλησπερα!!
Παιδια εγω που μπαινω νωριτερα απο την κανονικη εσσο επειδη ειχα παρει ιατρικη αναβολη δεν χρειαζεται να βγαλω ακτινογραφια γιατι ετσι και αλλιως αυτοι που ερχονται απο ιατρικη αναβολη τους στελνουν υποχρεωτικα 401 αφοτου παρουσιαστουν??
Η δεν ισχυει κατι τετοιο??

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 12 Μάιος, 2009 16:57 
Στρατηγός

Παιδιά εγώ έχω μια παλιότερη ακτινογραφία από ιδιωτικό κέντρο που δεν έχει όνομα, ημερομηνία και τίποτα επάνω. Και τη γνωμάτευσε ένας φίλος πνευμονολόγος από κρατικό νοσοκομείο σήμερα. Λέτε να έχω πρόβλημα? Γιατί σε ένα φόρουμ είδα που έλεγε ότι η ακτινογραφία πρέπει να γράφει πάνω όνομα, ίδρυμα και ημερομηνία. Please όποιος ξέρει να μου πει σιγουρα αν είναι να τρέξω να βγάλω άλλη!!!

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 12 Μάιος, 2009 21:14 
Έμπειρος

sto stratiotiko nosokomeio stin dinoun amesos i prpei na perasei mia mera kai?? kseroume?? eipate na pame kata tis 9-10, pio noris(8-8.30) den vgazoun? opois gnorizei as pei

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 12 Μάιος, 2009 21:44 
Στρατηγός

Πήγα σήμερα στο 401 και μου είπαν ότι σταμάτησαν να βγάζουν (η αλήθεια είναι ότι γινόταν κακός χαμός από φαντάρους που προφανώς ήθελαν να βγάλουν την ακτινογραφία απολύσεως) και μου είπαν ότι θα μου βγάλουν στο κέντρο που θα παρουσιαστώ!

307 ΛΕΛΕ ΡΕ!!!
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 12 Μάιος, 2009 21:46 
Ψαρούλης

thagkol έγραψε:
Πήγα σήμερα στο 401 και μου είπαν ότι σταμάτησαν να βγάζουν (η αλήθεια είναι ότι γινόταν κακός χαμός από φαντάρους που προφανώς ήθελαν να βγάλουν την ακτινογραφία απολύσεως) και μου είπαν ότι θα μου βγάλουν στο κέντρο που θα παρουσιαστώ!

εγω παντως την εκανα στο ασφαλιστικο μου ταμειο,τωρα κανει δεν κανει αυτη εχω...αν τους κανει οκ!αν οχι δε θα σκασουμε κιολας! :D

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 12 Μάιος, 2009 21:55 
Στρατηγός

neos14 έγραψε:
thagkol έγραψε:

εγω παντως την εκανα στο ασφαλιστικο μου ταμειο,τωρα κανει δεν κανει αυτη εχω...αν τους κανει οκ!αν οχι δε θα σκασουμε κιολας! :D

Λογικά τους κάνει, εγώ απλά το είπα σε περίπτωση που σκόπευε κάποιος να πάει στο 401, για να μην κάνει τσάμπα τον κόπο.

307 ΛΕΛΕ ΡΕ!!!
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 12 Μάιος, 2009 22:00 
Ψαρούλης

thagkol έγραψε:
neos14 έγραψε:
thagkol έγραψε:

Λογικά τους κάνει, εγώ απλά το είπα σε περίπτωση που σκόπευε κάποιος να πάει στο 401, για να μην κάνει τσάμπα τον κόπο.

Καλα εκανες...απλα το ειπα με χιουμοριστικη διαθεση...για να σπασω λιγο το αγχος! PDT_Armataz_01_03

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 12 Μάιος, 2009 22:13 
Έμπειρος

αρα λετε αν μην ξυπνησω ε?

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 Σελίδα 1 από 2 [ 23 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο

Παρόμοια Θέματα
Ακτινογραφια