Τώρα είναι Παρ 31 Οκτ, 2014 16:57

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες [ DST ]

Κανόνες Δ. Συζήτησης

Παρακαλούμε διαβάζετε τους κανόνες του φόρουμ και κάθε δημόσιας συζήτησης πριν αποστείλλετε νέο θέμα ή απαντήσετε σε ήδη υπάρχον.
Εν συντομία: 1) Δε βρίζουμε, δε συκοφαντούμε άλλους χρήστες 2) Δεν γράφουμε άσχετα πράγματα σε άσχετα θέματα, δεν γράφουμε το ίδιο πράγμα σε διαφορετικές θεματικές ενότητες 3) Χρησιμοποιούμε την Αναζήτηση γιατί αυτό που θέλουμε να ρωτήσουμε μπορεί να έχει ήδη απαντηθεί 4) Γράφουμε ελληνικά και όχι Greeklish, είναι κουραστικά, δυσκολεύουν τις αναζητήσεις, και την καταχώρηση των θεμάτων σε μηχανές αναζήτησης. Μηνύματα σε greeklish διαγράφονται χωρίς άλλη ειδοποίηση
ΕΠΕΙΔΗ ΠΟΛΛΟΙ ΕΡΩΤΟΥΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΜΟΝΑΔΕΣ ΚΑΙ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΔΙΑΒΙΩΣΗΣ ΝΑ ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ Η ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΕ ΟΝΟΜΑΤΑ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΩΝ ΚΑΙ Η ΛΕΠΤΟΜΕΡΗΣ ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΕ ΘΕΣΕΙΣ ΜΟΝΑΔΩΝ.

Σελίδα 1 από 1 [ 4 Δημοσιεύσεις ] 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Θητεία στη Κύπρος
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 11 Φεβ, 2008 2:38 
Ψαρούλης

Θα ηθελα τι γνωμη σας αν ειναι καλυτερα να υπερετισω στην Κυπρο η οχι?

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 11 Φεβ, 2008 3:17 
Έμπειρος

Αφγανιστάν ή Κύπρο;

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 11 Φεβ, 2008 13:16 
Έμπειρος
Άβαταρ μέλους

Από αυτά που ξέρω όσον αφορά την κύπρο είναι ότι έχουν πολύ καλύτερες εγκαταστάσεις στα στρατόπεδα σχετικά με αυτά στην Ελλάδα(τουλάχιστον τα περισσότερα) και δεν θα φας κρύο γενικώς αλλά μπορεί και να κάνεις σκοπιά με 45 και βάλε βαθμούς και να σου έρχεται να σκίσεις την παραλλαγή και να μείνεις με το σώβρακο. Από την άλλη όμως σπίτι σου δεν θα έχεις τόσο συχνά την ευκαιρία να πηγαίνεις και θα φύγεις από εκεί 1 μήνα πριν απολυθείς για να επαναπατριστείς. Βέβαια σου πληρώνουν αεροπορικά για να πάς Ελλάδα και για να έρθουν οι γονείς σου να σε δουν. Επίσης στην έξοδο δεν πάς σε χωριά για να βγείς αλλά μπορείς να πάς σε πολύ ωραία μέρη , να κάνεις μπάνιο και να χαζέψεις τις πανέμορφες Κυπραίες. Άκουσα επίσης οτι στην αρχή είναι δύσκολα γιατί οι παλιοί σου κάνουν τη ζωή δύσκολη αλλά μετα είσαι στα up σου και περνάς καλύτερα. Έχει home cinema και βλέπουν ταινίες κανα βράδυ μέσα στο στρατόπεδο. Επίσης έχω μάθει οτι έχει ακριβά τσιγάρα.. άρα αν πας να παρεις κούτα από Ελλάδα. Και τέλος μαθαίνω οτι έχει κλιματιστικά και μέσα στους θαλάμους. Όλα αυτά απο φύλλο μου που πήγε ΕΛΔΥΚ και μου τα ειπε. Αν κάτι απο αυτά δεν ισχύει ή άλλαξε ας με διορθώσει κάποιος. Πάντως εμένα προσωπικά αν μου λέγανε να πάω σε κανα ξερονήσι ή ακόμα και σε καλό νησί Ελλάδα θα προτιμούσα να πάω Κύπρο. Αν έχεις γκόμενα και δεν θες να χωρίσεις μην πας γιατί δεν έχει νον στοπ και τέτοια εκεί. Είσαι στο εξωτερικό ότι και αν σημαίνει αυτό για το κινητό σου. Βέβαια σου δίνουν κάπου στα 250 με 300 ευρώ το μήνα που είναι κάπως καλύτερα απο τα 9 ευρώ στην Ελλάδα. Και τέλος δεν δείνει μόρια ειδικών δυνάμεων η ΕΛΔΥΚ αν αυτό είναι το κίνητρο σου και αν θέλεις και άλλες πληροφορίες πήγαινε στο Link του army.gr : http://www.army.gr/eldyk.php έχει και φωτογραφίες.

Υ.Γ. Επίσης ΕΛΔΥΚ τα κάνεις όλα προβλεπόμενα στις σκοπιές και λοιπά από όσο ξέρω για ευνόητους λόγους.

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 13 Φεβ, 2008 20:30 
Στρατηγός

ετσι ακριβως οπως ειπε ο θανασης πιο πανω,
ειναι στη κυπρο,απο οτι μου ειπαν και εμενα γνωστοι μου που υπηρετησαν εκει.

εδω μεσα στο φορουμ υπαρχουν πολλα ποστ για την θητεια στη κυπρο.
με λιγο ψαξιμο θα βρεις πολλες απαντησεις.

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 Σελίδα 1 από 1 [ 4 Δημοσιεύσεις ] 

Παρόμοια Θέματα
Θητεία στο ΓΕΑ
Δ. Συζήτηση: Πολεμική Αεροπορία
Συγγραφέας: Aeroporos
Απαντήσεις: 5
Θητεία στο ίδιο σώμα με γονέα
Δ. Συζήτηση: Στρατολογικά
Συγγραφέας: monco
Απαντήσεις: 3
Μειωμένη Θητεία
Συγγραφέας: soc02136
Απαντήσεις: 2
Εκλογές 16/9 και Θητεία
Δ. Συζήτηση: Πολεμική Αεροπορία
Συγγραφέας: Aeroporos
Απαντήσεις: 5
Κύπρος: Τι παίζει αν μας στείλουν 1η μετάθεση εκεί?
Συγγραφέας: Agios_Dimitrios
Απαντήσεις: 4

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες [ DST ]

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για: